איך אפשר לגלוש פה # 2

מאת עומרי חצור חזרה

מהרגע הראשון שנדבקתי במחלת הים הבנתי את פוטנציאל ההנאה העצום שבגלישה ומאותו רגע חיפשתי את האדרנלין בכל פינה בטבע, בדיעבד זה גם מה שגרם לי להבין, להתחבר ולהעריך את הטבע בצורה שונה וכתוצאה מכך לרצות לשמור עליו כי בסופו של דבר ולמרות שקשה לנו לראות את זה בתוך גונגל הבטון שסביבנו, בטבע אנחנו חיים והוא זה שמאפשר לנו לנשום. זה בא לידי ביטוי בצורה ממשית דרך האוויר שאנחנו נושמים כשהים והעצים מטהרים בשביל הריאות שלנו את האוויר וזה גם בא לידי ביטוי בבריחה מחיי היום יום, באסקפיזם שמתלווה לרגע שבו אנחנו יוצאים מחליפות העבודה ונכנסים לטבע שבים.

בתור ילד היה לי מזל, התחלתי מוקדם לשוט ולגלוש רוח כשהייתי בן 6 וזה עזר לי ללמוד איך לראות את הים מזווית שונה מזאת שגולש הגלים רואה. עוד לפני שהבנתי את הגלים למדתי להרגיש את הרוח, למדתי איך להתבונן בעצמי, להבין איפה אני נמצא וכך גם להגדיר את כיוון הרוח ואת כל מה שסביבי וזה נתן לי המון. רק אחר כך למדתי את הגלים, למדתי להבין שהרוח היא זאת שיוצרת אותם וגם למדתי שבארץ הגלים שלנו מאוד מיוחדים, הזרימה שלהם, הכיוון והעוצמה שונים בהרבה ממה שיש בכל מקום אחר בעולם בגלל הצורה המיוחדת של הים התיכון ומרחק הנשיבה שיש לרוח כדי ליצור גלים שיגיעו להישבר אצלנו. הגלים המיוחדים האלה, שהם כל כך קסומים עד שלפעמים הם בלתי נראים עזרו לי להבין שלמרות שמתסכל לגלוש על ים של 30 צריך להגיד על זה תודה כי באותה מידה יכול היה להיות אחרת, ואז כשלומדים להעריך מוכרחים להשתמש בכלים הנכונים ולהבין שגלים הם קצת יותר מסתם קצף שנשבר לכיוון החוף.

אפשר לגלוש פה והכל טמון בשחרור בסופו של רגע ביציאה מהקיבעון התיפסתי שבדרך כלל גורם לנו לגלוש רק על גלשן גלים, לאורך זמן גיליתי שככל שהחיבור עם הים מתחזק דרך שלל הפעילויות, כך גדל מספר השעות הפוטנציאליות שלי במים וזה מה שגרם לי לגלוש יותר ובסופו של דבר גם יותר טוב. אם יש גלים אני אגלוש גלים ואתפוס אותם בכל דרך אפשרית, לונג בורד, סאפ, גלשן רגיל או אפילו עם הגוף, הכלי לא ממש מענין אותי כמו ההרגשה שאקבל ברגע שמהירות הכניסה שלי לגל תשתווה למהירות של הגל עצמו, כשלמדתי להסתכל על זה ככה הבנתי שהריחוף הוא הדבר היחידי שקובע ושהוא האחראי העיקרי להתמכרות המשותפת של כולנו.

כשאין גלים אני גולש על גלשן רוח או על קייט ותמיד אעדיף את הספורט הכי נכון לתנאים באותו רגע, רק ככה אפשר לגלוש פה ובעיקר ככה אפשר להפוך לטובים יותר כלפי עצמנו וכלפי כל השאר שסביבינו, אני יודע שהגלישה הופכת אותי לאדם טוב יותר ואני יודע שיש לה את היכולת להעצים את הטוב שבכל אדם. אז תלכו לים כדי לגלוש, גם כשיש גלים שאתם רגילים לראות וגם כשלא כי בסופו של דבר רק בו אפשר לגלוש פה.

 

האם את/ה מעל גיל 18?