איך אפשר לגלוש פה ?

מאת עומרי חצור חזרה

בתכלס, למרות שאין לנו בארץ גלים של חוץ לארץ עם תדירות וגובה של אוקיינוס התפתחה בים התיכון סצנה משוגעת של גולשי גלים. כמות האנשים שעוסקים במלאכה בהשוואה לתדירות הנמוכה של מערכות מזג האוויר שמייצרות לנו גלים משמעותיים היא בלתי נתפסת, ורק מצביעה על הרעב של הגולש הישראלי אל הגל ולתחושת הניתוק שמתלווה לרגע שבו הליש מתחבר לרגל. קשה להסביר את הרעב הזה למישהו שבע ולדעתי הקושי הזה יכול ללמד אותנו הרבה על הגלישה בישראל ולמה, למרות שאין פה הרבה גלים עדין יש לנו גולשים שיודעים איך לנצל את המעט כדי להפיק את המקסימום.

כי ככה זה כשאתה גדל בתחושה של אין, אתה פשוט רוצה יותר. ואז כשיש לנו על מה לגלוש נרצה לנצל כמה שיותר ולגלוש כמה שרק אפשר. זה מה שמשאיר את הגחלת דולקת בהשוואה למישהו שגר לדוגמא ליד " גפריז ביי " בדרום אפריקה ורואה כל יום גלים מושלמים. כי אז מתחילים לברור את הימים, פתאום כבר לא נכנסים בכל יום שיש גלים ומחכים לימים הטובים ביותר כי אם היום התנאים לא היו מושלמים אז הגלים של מחר כבר יפצו על זה.

זה משהו שקרה לכל גולש ברמה מסוימת כשהוא בטיול גלישה ארוך וזה גם טבעי שזה יקרה אבל מה שרובנו לא מבינים זה שזה קורה לנו גם כשאנחנו לא בטיול גלישה, ממש כשאנחנו פה חיים את היום יום הישראלי שלנו ואז, בדיוק ככה בלי לשים לב יורד לו זמן המים שלנו. אנחנו הרבה פעמים בררנים ומפסידים בגלל זה ימי גלישה שבסופו של דבר יכולים לשפר אותנו ולהביא אותנו לרמה של אותם גולשים מסוף הפסקה הראשונה, אלו שיודעים איך לנצל את המעט.

שמתי לב לזה שבוע שעבר כשיצאתי מהמים ביום האחרון של הסוואל בשעה יחסית מוקדמת של הבוקר כשבחור שנעצר לידי שאל אם שווה להיכנס למים, התעכבתי שנייה כדי למצוא את המילים הנכונות שיסבירו לו שהים אומנם יורד והרוח מתחזקת, אבל הוא לא יודע מתי יהיו גלים פעם הבאה ושלמרות הכול כרגע, עדין יש עם מה לעבוד. כשאמרתי לו את זה נזכרתי בחברה מקליפורניה שעברה לגור בארץ ובתקופות נטולות גלים הייתה לוקחת לונגבורד וחותרת מקצה אחד של החוף אל השני כדי לתפוס כמה גלים נמוכים עד דמיוניים כדי לשמור על הגחלת דולקת. היא עשתה את זה  כדי שברגע האמת, כשמגיעים אלינו סוואלים כמו זה שנכנס ברביעי בבוקר הגוף לא יצטרך לבזבז זמן בלהיזכר ופשוט יזרום עם הגל. נראה שהגלים ילוו אותנו בימים הקרובים וגם אחרי נראה שיהיו ימי גלישה מפתיעים כתוצאה מהדרומיות האופייניות של חודש יולי ומי שיהיה חכם מספיק יוכל לנצל אותם כדי להבין טוב יותר איך אפשר לגלוש פה.

האם את/ה מעל גיל 18?