באלי המוגנת

מאת עומרי חצור חזרה

במשימה להגן על גן העדן האינדונזי ולהפנות את תשומת הלב לנושא הסביבתי, חברת קורונה נותנת החסות הראשית לתחרות החליטה לשנות את שם האירוע החמישי בסבב הגלישה המקצועני ל"קורונה באלי המוגנת" (בתרגום חופשי) כדי לעלות את המודעות לזיהום הים מפלסטיק שמוצא את דרכו בעזרתנו, בני האדם לחופי הימות והאוקינוסים בכל העולם. ה 'קורונה באלי פרוטקטד' שנגמרה בשבוע שעבר היתה תחרות עם קצב טוב ועם מטרה ראויה שבה ראינו תצוגת גלישה מגניבה מצד הגולשים הטובים בעולם.

איטאלו פררה הברזילאי היה "על האש" כמו שהשדרנים אוהבים להגיד וניצח את התחרות אחרי הופעה משוגעת שנתן בגמר, הוא גם טיפס למקום הראשון בסבב דרך התחרות שנערכה בקאראמס, אחת השבירות הטובות ביותר לגלישה המודרנית כמו שהיה אפשר לראות מהביצועים של הגולשים לאורך המקצים. זאת אחת מהשבירות האידיאליות ביותר למיקסום היכולות של הגולשים לעוף באוויר ולהשאר שם כמה שיותר זמן בדרך לנחיתה המושלמת.

 

 

מי שראה את גמר התחרות זכה לראות הופעה קצבית של שני גולשים חזקים, מישל בוארז שגלש מצוין לאורך התחרות מצא לו מקום בגמר מול איטאלו אחרי חצי גמר מצוין מול מייקי רייט מולו ידע להיות סובלני, להתחבר למקצב הנכון של הגלים האינדונזים ולרקוד דרכם כל הדרך אל הגמר. היכולת המצוינת הזאת עבדה למישל מול מייקי אבל כנראה שמשהו באיטאלו A.K.A ההליקופטר המקפץ הוציא אותו מהקצב הנכון, הוא תפס כמה גלים בינונים בגמר, כאלה שבדרך כלל היה מוותר עליהם וסחט את כל מה שיכל מהם בדרך אל החוף מה שהשאיר מספיק מקום לאיטאלו שגלש כל כך מהיר, מדויק וטוב לבחור את הגלים בצורה קפדנית. נראה שאיטאלו שמר את הטוב שלו לסוף והפיק את המירב מהיכולות שלו לפרק את הגלים תוך כדי ששמר על קור רוח, "אם יש לך תותח כדי שתשתמש בו " אמר אחד השדרנים לאורך התחרות וזה בדיוק מה שאיטאלו עשה כשהוסיף 2 גלים שקיבלו ציון שעבר את ה-9 ללוח התוצאות שלו בגמר אחרי שבאחד מהם סיים סידרה של ביצועים מרשימים וחתם אותה עם air reverse full rotation על הבקסייד הקטלני שלו.

 

 

מרגיש שאיטאלו לומד איך לנצח כרגע, מה שהופך אותו לגולש עוד יותר מסוכן עבור שאר גולשי הסבב. הוא מהיר, ורסטילי וגם יודע לקרוא את הים בצורה נכונה ובנוסף לכל הוא גם עובד חזק על הכושר מחוץ למים מה שבטוח עוזר לו לשמור על אחוז נחיתות גבוה מהגבהים שאליהם הוא עולה. אנחנו ממש בקו התפר של חצי העונה הראשונה וכרגע נמצאים לפני התחרות השישית שלוקחת את הסבב למחוז הכרישים האפריקאים שבג'יי ביי. כאמור איטאלו שניצח את התחרות עלה למקום הראשון ולקח את החולצה הצהובה מגוליאן ווילסון האוסטרלי שסיים את התחרות במקום ה-13 וירד למקום השלישי. במקום השני ללא שינוי נמצא פיליפ טולדו שנתן תחרות טובה ובמקום הרביעי נמצא מישל, מי שסוגר את החמישיה הוא גבריאל מדינה שהגיע למקום ה-9 בתחרות הנוכחית.

 

האם את/ה מעל גיל 18?