ביצועים תחת לחץ

מאת עומרי חצור חזרה

לתחרות האחרונה בבריכה והראשונה שנכנסת לסבב הגלישה העולמי יש שני צדדים והם מאוד דומים וגם מאוד קיצונים באותה נשימה. בצד אחד עומד גל מושלם שהמכונה שוברת כל כך יפה על קרקעית מהונדסת כשבצד השני של אותה מדינה שבה אותו גל מדובר נשבר יש את טרסלס, השבירה הכי קרובה לסקייט פארק שאני מכיר שהיתה רגילה לארח את גולשי הסבב בתחרות המסורתית שעברה לבריכה ומבחינתי זה אומר הכל. אפשר להגיד עד מחר כמה מגניב, מרענן ושונה מהפורמט הרגיל התחרות הזאת היתה, עד כמה זה הפך את הכל פשוט לגולשים וגרם להם להתרכז בביצועים ובתכלס מי שיגיד את זה לגמרי צודק כי בדיוק אלה הן הסיבות שהפכו את התחרות הזאת להרבה פחות גלישה והרבה יותר התעמלות אומנותית מאשר כל תחרות גלישה שראיתי עד היום.

כי בזמן שבטרסלס נשברו גלים מושלמים שהיו דורשים מהגולשים לבחור אותם ולהראות יכולות של גולשים בטבע, בבריכה הכל היה כל כך נוח. פשוט לחכות לגל, ארבע חמש חתירות וקדימה לתפור אותו עד הסוף כדי לסחוט כמה שיותר נקודות מהשופטים. הפורמט הרגיל של התחרויות השתנה והזכיר במידה מסוימת תחרויות סקטבורד, כל גולש גלש על שלוש לפטים ושלוש רייטים ומתוך זה נבחרו שני הגלים הטובים ביותר מכל צד, 8 הגולשים ו 4 הגולשות שהגיעו לתוצאה הגבוה ביותר עלו לגמר שם הכל חוזר על עצמו עד שהכריזו על המנצחים.

 

WSL

 

מתוך 36 גולשי הסבב שהגיעו לתחרות עלו לגמר שלושה ברזילאים – מיגל פופו, פיליפה טולדו וגבריאל מדינה, שני אוסטרלים – אואן רייט וגוליאן ווילסון ואליהם הצטרפו אמריקאי אחד בשם קלי, אמריקאי לשעבר שהפך עורו ליפני בשם קאנואה איגאראשי וגולש אחד בשם סיבאס מהוואי. נשמע כמו התחלה של בדיחה גרועה אבל לא, זאת היתה רשימת הגולשים שקיבלו סיבוב נוף על המתקן הכי מגניב בחווה.

מיגל גלש טוב מספיק כדי להגיע למקום השמיני כשאת המקום השביעי תפס סיבאס, גוליאן סיים במקום השישי ואת המקום החמישי תפס אואן רייט. אל המקום הרביעי הגיע קאנואה שגלש כמו נינג'ה לאורך כל התחרות ופספס רק בחצי נקודה את קלי שהגיע לשלישי. את שני המקומות הראשונים תפסו בצורה כל כך לא מפתיעה גולשים ברזילאים כשלמקום השני הגיע טולדו שפספס בפחות מנקודה את מדינה שזכה בסופו של יום הגמר להניף את גביע הטרקטור האדום (כי בכל זאת זאת חווה) ולהיות המנצח הראשון של התחרות המלאכותית הראשונה של הסבב.

 

WSL

 

מכאן הגולשים ממשיכים אל הקטע האירופאי וחוזרים אל הדבר האמיתי בתחרות בצרפת כשבטבלת הדירוגים אואן רייט נמצא במקום החמישי בלי סיכוי ממשי לנצח את הסבב, במקום הרביעי נמצא איטאלו שנמצא באותה בעיה ואת המקום השלישי תופס גוליאן שיהיה חייב לנצח יותר מתחרות אחת כדי להצליח לאיים על מדינה שנמצא במקום השני במרחק של רק 4100 נקודות מטולדו שממשיך להוביל את הסבב.

 

WSL

האם את/ה מעל גיל 18?