במלתעות הוא מרגיש בבית

מאת עמרי חצור חזרה

שבועיים וקצת אחרי התחרות המטורפת בנאזרה ועוד לפני שהספקנו באמת להירגע ולהבין מה קרה שם בילי קמפר ניצח אתמול את התחרות בגאוז בפעם השלישית בתוך ארבע שנים וזה מטורף בעיקר בגלל התנאים הלא פשוטים שאיתם הוא ושאר גולשי הסבב התמודדו. עם רוח ON SHORE שבאה מצפון מזרח נכנסו גולשי הסבב בגלים גבוהים לתחרות השנייה במלתעות והתמודדו עם גלים ענקיים שנעו בין 25 ל 40 פיט והוכיחו מחדש למה כדאי לעקוב אחרי מה שקורה בסבב הזה. היכולת שלהם ליפול מגל עצום וגם להישאר בחיים וגם להיות מסוגלים להמשיך לגלוש במקצה היא מטורפת וזה בדיוק מה שהופך את הסיפור הזה לכל כך מעניין.

ביום הראשון של התחרות, הים היה ענק והמשיך לטפס כשהגולשים מהמקצה הראשון נכנסו למים אבל זה לא הפריע להם כמו הרוח שהפכה את הים לכל כך מסובך, זאת בדיוק הרוח שבה אפשר להבין למה קוראים לשבירה הזאת מלתעות, כשהרוח חותכת את פני הגל ומציירת עליו שיניים של כריש. "ההחלטה היתה די פשוטה, ידענו מראש שתהיה רוח היום אבל עד עכשיו הגולשים מסתדרים עם התנאים, האתגר העיקרי כרגע זאת הרוח". אמר מייק פרסונס הקומישינר בתחילת היום אבל די מהר אחרי העביר את התחרות למצב המתן אחרי שראה את העשר דקות האחרונות של המקצה הראשון, כולם אכלו שם גלים ענקיים על הראש וזה לא התאים לו.

 

קאי הלך על כל הקופה רגע אחרי שהתחרות עברה להמתן

 

עכשיו, מצד אחד התבאסתי על ההחלטה כי הגלים היו ענקיים בתנאים הכי מאתגרים שראיתי ורציתי לראות את הגולשים הכי טובים בעולם מתמודדים איתם אבל עם זאת, אני מצליח להבין את פטרסון שראה במו עיניו את טובי גולשי הסבב שלו נאכלים על ידי מלתעות המים, לא מצליחים לעמוד על הגלשן ולהרגיע אותו. זה סיכון שכל אחד מהגולשים האלה לוקח כשהוא מתחרה בתחרות כזאת אבל מה עם הסיכון של הקומשינר להריץ מקצים בתנאים כאלה קיצוניים ולסכן חיי אדם ואת חיי הסבב שלו.

זאת שאלה שרק קומישינר יכול לענות עליה וזאת גם שאלה שאף פעם לא תהיה לה תשובה חד משמעית אבל בדיעבד כשאני מסתכל על מה שקרה אחרי ההחלטה אני יכול להגיד שהיא היתה מצוינת. כי אלבי לייר נכנס לגלוש בים הענק הזה רגע אחרי שהתחרות בוטלה רק בשביל הכיף ואולי קצת בשביל המחאה כדי לתפוס צינור מטורף, בדיוק כמו שקרה וקאי לני נכנס עם הג'ט סקי שלו לגלים לא הגיוניים והציב רף חדש בכל מה שקשור לגלישה בגלים גבוהים בגרירה כשנחת את ה"פלאו אייר דליפ" הכי גבוה שמישהו עשה אי פעם.

 

בילי קמפר מנצח את אתגר המלתעות בפעם השלישית

 

אין לי מושג איך אלבי או קאי הצליחו להירדם באותו לילה אבל איך שהוא זה קרה וביום השני של התחרות הם הצליחו להגיע אל הגמר ביחד עם טיילור לארונדי, קמפר ורוטמן שכולם מהוואי וגרנט בייקר אחד מדרום אפריקה שהוא אותו אחד שניצח את נזארה לפני רגע. זה היה גמר צמוד אותו הפסיד קאי לני ב 0.30 נקודות שהבדילו בינו לבין קמפר שניצח. אלבי סיים במקום השלישי עם הופעה מצוינת ולארונדי שתפס גל אחד מצוין אבל לא מצא לו גיבוי ברביעי, חמישי סיים בייקר ורוטמן בשישי, שניהם גולשים טובים שפשוט לא הצליחו למצוא פינה במקצה.

ככה נגמר לו עוד אתגר שהכריז רשמית על תחילת תקופת ההמתנה לתחרות השלישית בסבב שתתרחש במברייקס קליפורניה. עם שני תחרויות שנכנסו לספרי ההיסטוריה המרוץ לתואר הפך לצמוד יותר כשבייקר ממשיך להוביל ואחריו נמצא קאי וקמפר שצמצמו את הפער. האתגר במברייקס במפרץ חצי הירח יהיה התחרות האחרונה של העונה ותקבע מי יהיה המנצח הגדול.

 

 

 

האם את/ה מעל גיל 18?