גלים מלאכותיים

מאת עומרי חצור חזרה

נראה שבכל פעם שקלי סלייטר מגיע לנקודת קיצון חדשה ומצליח לשבור את תקרת הזכוכית שהוא עצמו התקין לעצמו נולד כוח חדש שהופך להיות עזר כנגדו, פעם זה היה אנדי איירונס ועכשיו כשקלי קצת התבגר ולמד איך לרדוף אחרי פרפרים גדולים יותר, בריכת הגלים החדשה שבטקסס קמה כדי לתת לו ולבריכת הגלים שלו תחרות שתמשוך את כולנו (תרתי משמע) למעלה.

אם לשפוט לפי כמות הכתבות שמופיעות כרגע באתר של ה WSL שקשורות לתחרות בבריכה או לפי מספר הפעמים שצמד המילים "SURF RANCH" מופיעות שם אפשר להבין שהתחרות הקרובה של הסבב בבריכה מאוד חשובה להם ולקלי ביחד. במיוחד עכשיו כשיש עוד בריכה ברמה גבוה שעלולה להיות אפילו יותר טובה מהבריכה של אנדי בכל מה שקשור לנושאים כמו איכות הגל עצמו, מספר הגלים שיכולים להשבר שם בשעה והשליטה על צורת הגל והיכולת לשנות אותו. כי הגל של קלי מושלם, יכול להיות שהוא אפילו מושלם מידי וזה יוצר אצלנו בני האדם בעיתיות גדולה שנובעת מהעובדה הפשוטה שכל כך קשה לנו להתמודד עם שלמות, בעיקר כשהיא חוזרת על עצמה שוב ושוב בדיוק באותה צורה.

 

 

 

לדעתי כל הענין יוצר אצל קלי המון לחץ וכשהוא לחוץ אי אפשר לפספס את זה, נראה שכולם בסביבה של אלוף התארים עובדים כרגע וגם ימשיכו לעבוד מסביב לשעון עד לתחרות כדי לנסות להרגיע אותו ולהפוך את העצירה הבאה של הסבב לתחרות הכי שווה שנראה ב 2018. ושלא תבינו לא נכון, הבריכה של קלי היא באמת פלא, כזה שפתח עולם שלם של אפשרויות לתעשיית הגלישה. מאימונים לגולשים שרוצים לקחת את הגלישה שלהם צעד וחצי קדימה, שייפרים שרוצים לבדוק איך הגלשנים שלהם מגיבים בסביבה מבוקרת ועד לאנשי עסקים שרואים את הפוטנציאל העסקי לעשות המון כסף ממכונת הגלים הזאת, הרעיון שעומד מאחורי בריכת הגלים של קלי אפשרה להרבה מאוד אנשים ובעיקר לענף הגלישה העולמי לחלום בענק.

אבל בזמן שקלי מנסה להבין אם הוא יותר גולש שרוצה להמשיך לנצח במים, שייפר של גלשני העתיד או איש עסקים ממולח, אנשים אחרים מסביב לעולם המשיכו מהמקום שבו הוא נמצא כרגע ויצרו גלים בטכנולוגיות חדשות בפארקים מתקדמים מסביב לעולם. הבריכה בטקסס היא רק עוד אחת כזאת אבל היא שונה בגלל שהיא היחידה שהחליטה להרים תחרות גלישה בסדר גודל עולמי בפארק שלה. החברה מטקסס התחברו למגזין הגלישה STAB  וביחד הם הכריזו על תחרות איירים ב 22 בספטמבר אליה הזמינו את הגולשים החופשיים הטובים בעולם כדי לעוף ממש גבוה באוויר בדיוק שבועיים אחרי התחרות בבריכה של קלי שתתחיל בעוד ארבעה ימים. מה שבטוח הוא שיהיה  מענין לעשות את ההשוואה ומה שיהיה עוד יותר מענין הוא לכתוב בסוף חודש ספטמבר את הכתבה שתנתח את מה שקרה בשתי התחרויות החשובות בעולם גלישת הגלים המלאכותיים.

 

האם את/ה מעל גיל 18?