גלישת גלים באילת ?

מאת עומרי חצור חזרה

לפני 3 חודשים, בערך בזמן שבו התחלתי לאמן באילת קבוצה של גולשי רוח צעירים הבנתי שהסיכוים שלי לראות סערה דרומית באילת עלו משמעותית. אז הבאתי איתי גלשן סופט של catch surf  לעיר הדרומית כדי שאם יתמזל מזלי ויצא לי לראות רוח דרומית מספיק חזקה שתעלה גלים אז יהיה לי על מה לגלוש בין כל האלמוגים שבעיר. הגעתי הרבה לאילת בתור ילד כדי להתאמן ולהתחרות בגלישת רוח אולימפית ותמיד כשמעתי מהאילתים שמועות על גלים שהסערות הדרומיות באילת הביאו איתם זה תמיד לא נשמע לי הגיוני. הרוח באילת כמעט תמיד צפונית וזה לא מאפשר היווצרות של גלים, בדיוק בגלל זה היה לי קשה לדמין את המפרץ האילתי בצורה אחרת ואם זאת, הבנתי את הפוטנציאל שטמון ברוח דרומית חזקה שיכולה ברגע לשנות את פני הים האדום ולהפוך אותו למשהו אחר, משהו שלקח לי 29 שנים כדי לראות.

זכורה לי רק מהדורת חדשות אחת שבה ראיתי צילומים של סערה כזאת שהעלתה גלים באילת וזה היה איפה שהוא באיזור שנת 2012, בסערה הרצינית האחרונה שהיתה באילת כשהרוחות הגיעו ל45 קשר אבל בחיים לא ראיתי את זה קורה במציאות. ההתיחסות שלי לאגדה האורבנית הזאת רק התחזקה כשבסוף שנת 2017 עלתה התראה על סערה דרומית שלא ממש התממשה, הרוח אומנם השתנתה לדרומית אבל היא לא באמת היתה חזקה כדי לעלות איתה גלים. עוד סערה בכוס תה חשבתי לעצמי והמשכתי בחיי השיגרה הלא כל כך שיגרתיים שלי עד שראיתי את התחזית לסוף השבוע הראשון של 2018. היה שם שקע רציני במפות, כזה שיכול להביא איתו רוח דרומית חזקה אבל התחזית באילת בדיוק כמו אוירת החופש שמאפיינת את העיר לא באמת חייבת משהו למישהו, הבנתי ממזמן שהכל יכול לקרות ובדיוק עם ההבנה הזאת הלכתי לישון ביום חמישי רגע לפני שהכל עתיד להתחיל.

ואז הגיע הבוקר, התעוררתי מטלפון של חבר שאמר שהיא כאן, דבר שגרם לי לפתוח את התריס במהירות שיא כדי לראות מה העץ אומר והוא מצידו התנדנד מצד לצד כדי לאשר. קצת אחרי ההבנה הזאת כבר מצאתי את עצמי בדרך לים עם גלשן, בלי ליש ושעווה אבל עם מלא רצון לגלוש על הגלים המיוחדים האלה שבחיים לא ראיתי נשברים. בזמן שהגעתי לחוף ונכנסתי לחליפה התרגשתי כמו ילד קטן שרואה בפעם הראשונה איך גלים נשברים, זה לא היה ים מושלם וגם ממש לא גבוה אבל היה משהו אחר באוויר שליווה את כל תהליך הכניסה למים, הוא היה רווי בתחושה חזקה של משהו חדש.

כשהתחלתי לחתור למעלה חשבתי על כל החברים בצפון שהלכו לרדוף אחרי מפלצות ענקיות בסערה הראשונה של 2018, מאוד רציתי להיות בתיכון אבל לא יצא ובמקום קרה שאני פה בים האדום חותר לכיוון לין אפ שלא באמת קיים, איזה חיים משוגעים. בראש דימינתי את כל הגלים שאני מפסיד שם למעלה בצפון תוך כדי שניסיתי למצוע את המקום שממנו אתפוס את הגל הראשון. הגלים הגיעו מכל מקום מה שהצריך להיות דרוך במצב של הקשב לים ולקצב המיוחד שלו כדי להבין את חוקי המשחק וברגע שהבנתי אותם התחילה המסיבה, הגלשן רווי הליטרים שגלשתי עליו נתן לי את היכולת לרקוד על המקצב המוזר ולחבר גלים מלמעלה עד ממש לתחילת המדבר.

גלשתי שעתיים ואחרי שיצאתי מהסשן המפתיע הזה התחלתי לשאול שאלות כדי לנסות להבין מה בעצם קרה שם והאם זאת היתה סערה חזקה ביחס לאחרות שהאילתים ראו, מסתבר שהסערה הזאת היתה חלשה יחסית ושבשנים האחרונות מספר הסערות בים האדום שמעלות גלים ירדו משמעותית. אני לא יודע מה הסיבה, יכול רק לנחש אבל בהחלט מקווה שיצא לי לראות עוד סערה דרומית כזאת באילת כדי לנסות עוד ספוטים עם סופטים.

האם את/ה מעל גיל 18?