גם גלישה משחקים משבת לשבת

מאת עמרי חצור חזרה

בשבוע האחרון קריינתי דרך המיקרופון עם עוד 2 דמויות נערצות את סבב הגלישה העולמי שהגיע לנתניה עם השמות החמים מסבב הגלישה הישראלי ומה QS, או אם תרצו בתרגום חופשי לעברית פשוטה – הליגה הלאומית והמאוד קשוחה של ה WSL. כדי להבהיר קצת את הנושא לפני שאמשיך אצין ש QS זה קיצור של qualifying series וה CT זה קיצור שלchampionship tour , כדי לעלות לסבב ה  CT המרכזי ולנסות להתחרות מול גולשים כמו אלוף העולם הנוכחי גון גון פלורנס מתחרים מכל העולם מגיעים לתחרויות QS בדיוק כמו זאת שנגמרה אתמול בקונטיקי כדי לנסות לעבור כמה שיותר שלבים ולצבור ניקוד שבסופו של דבר יעלה אותם לליגת העל המרכזית.

זאת השנה השלישית שהקרקס המדהים הזה מגיע לארץ הים תיכונית שלנו עם גולשים איכותיים שמראים לנו כל פעם מחדש מה אפשר לעשות על הגלים של הים התיכון ואני לחלוטין חושב שזה אחד הדברים הכי טובים שקרו לסצינת הגלישה הישראלית בגלל שזה פותח לכולנו, בדגש ענק על כולנו את העיינים ואת קו המחשבה. כשצוות השיפוט של אירגון גולשי הגלים הישראלי שופט לצד צוות השיפוט של ה WSL הוא לומד מהם איך אפשר לשפוט טוב ומדויק יותר כשבאותה נשימה הקריינים לומדים איך ומתי לתת למתחרים מידע שיכול לעזור להם במקצה וכשזה קורה אז כולנו מתיעלים ומרוויחים. מהצד השני המתחרים מהסבב ההישראלי לומדים איך להתחרות ולגלוש טוב יותר כשהם נכנסים למקצים נגד גולשים שמעולם לא התחרו נגדם, אז מצבים חדשים נוצרים והגולשים הישראלים צריכים להתעלות מעל עצמם כדי לעבור שלבים. כל זה ביחד מאפשר לכולנו ביחד להשתפר ולהסתכל מזווית שונה על ענף גלישת הגלים התחרותי, מכניס לנו רעיונות חדשים לראש ובסופו של דבר מאפשר לנו לחלום גדול יותר.

לאורך השבוע ראיתי 96 גולשים נלחמים אחד בשני ועל הדרך שוברים לחתיכות את הגלים בקונטיקי, חייב לציין שהגולשים הישראלים נתנו עבודה טובה נגד המפלצות מחול ו 9 מהם גם הצליחו לעבור את השלב הראשון עד שנעצרו בשלב השני. אף גולש ישראלי לא עבר את המקצה השני וכנראה שיהיו כאלו שיחלקו עלי אבל לדעתי האישית זה לא בגלל שחסר לגולשים הבכירים מישראל הרבה מבחינת היכולת כמו שחסר הניסיון התחרותי שמגיע מהשתתפות ביותר תחרויות בינלאומיות. בהחלט לא פשוט להילחם בגולשים שמגיעים מהאוקינוסים שבחו"ל, כאלה שרגילים להתחרות על בסיס חודשי במקומות שונים בעולם בתנאים הכי טובים גם במים וגם מחוץ להם ועל הדרך להתאמן בלי הפסקה, כשבאותו זמן הגולש הישראלי הממוצע עושה במקרה הטוב 3 תחרויות בשנה. אם זאת נראה שהתחילו להבין ולהפנים את זה באיגוד הגלישה הישראלי ואפשר לראות איך זה בא לידי ביטוי דרך נבחרת הנוער שעובדת בצורה מסודרת ויוצאת לפחות פעם בשנה להתחרות בחו"ל.

מכאן אנחנו ממשיכים הלאה עם הפנים לשנה הבאה ועם מלא ציפיה לראות עוד תחרות בין לאומית שתערך כאן בארץ, החוזה שנחתם מול ה WSL לקיום התחרויות בנתניה היה בתוקף ל 3 שנים ולאור ההצלחה של התחרות האחרונה ושדרוגה ל QS 3000 יהיה מענין לראות האם עוד ערי חוף יהיו מספיק רציניות ויתחרו על האפשרות לארח את התחרות היוקרתית.

 

 

האם את/ה מעל גיל 18?