דור העתיד עולה על כל הציפיות

מאת לי קום חזרה

ענף הגלישה העולמי נמצא בצמיחה תמידית וכך מתגלים עוד ועוד כשרונות חדשים וצעירים, מיותר להגיד מבטיחים במקרה שלי אלי הנמן בן ה-14 מהאי מאווי שבהוואי.
בתחילת ספטמבר ה-wsl  פרסמו את הסרטון הכי מעודכן של אלי בן ה-14 ממסעותיו מהשנה האחרונה מהוואי ועד טהיטי. התוצאות מדברות בעד עצמן והשאירו את כולם עם פה פעור.

כאשר הרמה עולה, באופן טבעי נפרצים גבולות חדשים. בעבר ראינו כשרונות צעירים ומבטיחים כמו ג'ון ג'ון פלורנס וגבריאל מדינה שהתמידו והצליחו לזכות בתואר הנחשק ביותר, בתואר אלוף העולם מדינה ב2014 וג'ון ג'ון ב2016 כאשר שניהם בשנות ה-20 במוקדמות לחייהם. אלו הם שני סיפורי הצלחה והתמדה אך בספורט כמו בספורט, לא כל כישרון צעיר מגיע לפסגה וכובש את תואר אלוף העולם.

ראינו לדוגמא את מט מאולה שהוידיאו שלו שיגע את עולם הגלישה כשזכה בשנת 2011 בפרס העריכה הטובה ביותר על סך של 100,000$. מט למשל לא בחר ללכת בדרך התחרותית. וכישרונות צעירים אחרים כמו קולואי אנדינו הקליפורני וג'וליאן ווילסון האוסטרלי שעדיין נלחמים להגיע לפסגה.

עדיין מוקדם להגיד מה טומן העתיד עבור אלי הנמן הצעיר. אבל ללא ספק אפשר להגיד שהגלישה שלו, בגיל שלו, זה דבר יוצא דופן וכבר יש לו שורה של תומכים כמו Harley, Red Bull, "Mayhem" שמאמינים בו.

אלי מעיד על עצמו, שבוודאות אחת מהמטרות שלו לטווח ארוך היא להיות גולש מקצועי בסבב.
הוא מציין שהוא לא רוצה להתקדם מהר מידי והוא לא עומד להתרכז בזכייה בתואר אלוף העולם,
"כי כשאתה שם מטרות גבוהות מידיי ומתעלם מהכאן ועכשיו, הכל יכול להתפספס לך מול העיניים בלי שאפילו תצליח להבין איך." תובנות מאוד בוגרות בשביל ילד בגיל חטיבת ביניים.

מלבד היותו אשף ב- freesurf, אלי נתן את טבילת המים הראשונה שלו גם ברקורד התחרותי, לאחרונה סיים 3 בתחרות ה- Hello Pacitan Pro QS 1,000 בג 'אווה, בנוסף לקח מקום 2
ב 2017 Pipe Junior Pro , שם הוא הביס ג 'וניורים מקומיים חזקים כמו פין מק'גיל וקודי יאנג בגמר.

סביבה עשירה בגלים יוצרת שפע של כשרונות, ומאווי הופכת לאזור חם עבור גולשים ברמה עולמית. כשאתה נולד לתוך סביבה זו, יש מסביבך את כל סוגי הגלים כך שכל האפשרויות פרוסות בפניך.
אלי מקומי באי מאווי אשר התברך בגלים עצומים, מ"הונולואה" ועד "פאהי", הגל המהיר ביותר בעולם Ma'alaea ואולי הגל הגדול או המסיבי ביותר בעולם, Jaws "מלתעות". וכמויות של פוינטים אחרים וכל כך רבים שאין להם שם. כל זה מוסיף עוד שפע של הזדמנויות וניסיון עבור הגולש הצעיר.

זכרו את השם, אלי הנמן, בהחלט שווה לעקוב.

Hurley Trip to Watukarung

Hurley Trip to Watukarung

אם תרצו להישאר עם פה פעור תצפו בסרטון האחרון:

האם את/ה מעל גיל 18?