האחים הגולשים מקליפורניה

מאת לי קום חזרה

האחים Gudauskas הם גולשים מקצוענים אבל הם גם המעריצים והתומכים הכי גדולים אחד של השני. כמה טוב שאפשר לחלוק את אותה התשוקה עם הקרובים אליך ביותר.

מדובר בשלישייה או ליתר דיוק פטריק ודיין התאומים (32) וטאנר (29). השלושה נולדו וגדלו בסן קלמנטה קליפורניה, מקומיים בטרסלס שידוע כאחד מחופי הגלישה הטובים בעולם. שלושת האחים מפגינים יכולות גלישה מרשימות אם זה בתחרויות או ב- Free surfing. אך הדבר שהכי מאפיין את האחים זו שמחת החיים שלהם, או באנגלית ה- good vibes והאנרגיות הטובות שהם מביאים לכל מקום אליו הם מגיעים.

יחד עם חברת VANS שנותנת לאחים חסות, הם יצרו את הסדרה "Down Days" אשר מביאה אותם למקומות שונים מסביב לעולם. הרעיון הוא טיול גלישה עם טוויסט. מלבד גלישה וחיפוש אחר גלים טובים, האחים באים להכיר את המקומיים ולהבין את התרבות ואת סגנון החיים במקומות בהם הם מבקרים. המשימה היא לחקור את העולם והאמת שהם עושים את זה בצורה מדהימה. הם מגיעים ליעדי גלישה פחות 'חמים' או מוכרים ומגלים לעולם על קהילות גולשים גדולות וחזקות במקומות שאף אחד לא חשב עליהם. עם האנרגיות הטובות שלהם והאווירה המצוינת שהם יוצרים, לאנשים קל להתחבר אליהם. הם מביאים איתם סקרנות ושמחת חיים מדבקת.

את הפרק הראשון של העונה השניה הם צילמו כאן בישראל. המארח הראשי היה ארתור רשקובן (Doctor Surf Clinic). האחים לא הפסיקו להתפעל מהעיר תל אביב, גלשו בחוף הילטון, אכלו פלאפל וביקרו במקומות הקדושים בירושלים. לסיום, הם חצו את הגבול והכירו את החלק הפלסטינאי. מה שהם למדו מהביקור בישראל זה שאין שחור ולבן ושיש אנשים טובים בשני הצדדים. כדי למתן את ההרגשה הכבדה שנוצרה עקב החשיפה לקונפליקט הישראלי פלסטיני, האחים עשו סשן משותף עם גולשים ערבים וגולשים יהודים בחסות הארגון Surfing for Peace בעיר יפו.

בין התחרויות והנסיעות, האחים ממשיכים לקחת חלק בפרויקטים מגניבים אשר תורמים לקהילה המקומית והעולמית, מטפחים את דור העתיד ותורמים גלשנים לקהילות חדשות ומתפתחות ברחבי העולם.
לסיום, דיין עונה לנו על מספר שאלות:

עקבתי אחרי המסע שלכם לאיסלנד, נראה שנהנת לגלוש במי קרח אבל כפי שאני מכירה אותך אתה יודע להנות מכל דבר! האם אתה באמת ממליץ לאנשים שאוהבים מזג אוויר חם להתנסות בחוויה הזו?
בשבילי, לגלישה באקלים קרים יש הרבה יתרונות. היופי העצום של לראות את הטבע בדרך כזאת שהרוחות החזקות נושבות עליך, קרח ושלג נופלים בזמן שאתה במים מנסה למצוא גלים טובים זה אתגר כל כך יפה בפני עצמו. זה גורם לך באמת להעריך גל טוב בגלל כל העבודה שהשקעת כדי לתפוס אחד. אני גם אוהב לראות מה זה עושה לגוף תחת אותם תנאים. לאחר מספר שעות הגוף שלך מאט וזה משחק מהנה לנסות להישאר חם וליהנות מהתהליך!

כמה מילים על הפרויקטים סטוקהולמה וגוד וייב ווריוורס?

בימים אלו אנחנו מתכוננים לאירוע הראשון שלנו מתוך שניים של קרן הגיוס Positive Vibe Warriors! האירוע נקרא Stoke o Ramas! זה אירוע צדקה שמבוסס על כיף ואחווה לגולשים מתחילים ברמת הכניסה! המטרה שלנו היא שהחוויות הראשונות שלהם בים יהיו חיוביות, כמו גם לחבר קהילות מקומיות ביחד. כל הכסף שגויס דרך ספונסרים לאירוע, הולך לתוכנית הנוער לחינוך והסברה על מים וטביעה בקהילה, זה זמן ממש כיף בשנה ואני מתרגש לאירועים של השנה!

מה היה הדבר שהכי אהבת בישראל, מתכנן לחזור אלינו?

אני לא יכול לחכות לבקר בישראל שוב! היה כל כך יפה שם. אבל המאכלים היו לא מהעולם הזה. כל כך טעים! אני אשמח לבוא אפילו אם זה רק בשביל ארוחה אחת חמה בבית חם! בבית!

לצפייה בפרק של האחים Gudauskas בישראל-

האם את/ה מעל גיל 18?