החלום של סאלי מתנפץ והתואר הולך שוב לטיילור רייט

מאת לי קום חזרה

סאלי פיטסגיבונס היא דמות בולטת ודומיננטית בסבב הנשים המקצועי. עוד מגיל 8 היא אמרה לאבא שלה שהיא הולכת להיות אלופת העולם בגלישה או שתהיה לה מדליה אולימפית. היא הייתה כל כך קרובה להגשים את חלומה ולזכות בתואר הנחשק השנה אך החלום הסתיים עבורה בתחרות האחרונה והמכריעה, כשהיא נפלה בסיבוב השני ובעצם הודחה מהתחרות.

סאלי ידועה בתור ספורטאית שעובדת מאוד קשה, מתמידה ומשיגה מטרות אך אף פעם היא לא הצליחה לזכור בתואר אלופת העולם. בשנים קודמות היא תמיד מתמודדת חזקה ואפילו סיימה מדורגת במקום השני פעמיים אבל להיות מספר 1 ולקטוף את התואר זה עדיין חלום ומטרה בקריירה. במשך העונה שזה עתה הסתיימה, סאלי הייתה מדורגת במקום הראשון וזאת הייתה ההזדמנות שלה להגשים את החלום הגדול. בתחרות האחרונה של הסבב שהייתה במאווי, הוואי. בתור ספורטאית מקצוענית ומנוסה היא ידעה שאסור לה לחשוב על התואר, אלא רק על גלישה טובה, מחושבת וחכמה שתעלה אותה שלב אחר שלב, סיבוב אחר סיבוב.

 

כמובן, זה דבר שקשה מאוד לעשות אותו גם עבור הספורטאים המנוסים ביותר, אך סאלי עמדה יפה באתגר, היא הצליחה להביא ניקוד יפה בגל הראשון שלה 6.67 ולאחר מכן המתינה לגל הבא… בזמן ההמתנה המתחרה שלה בריסה הנסי המקומית, הווילד קארד של התחרות, תפסה את הגל עם הניקוד הכי טוב של היום. היא קיבלה 8.5 נקודות על הגל שלה מה שהכניס את סאלי כמובן למצב של לחץ. כל מה שהיא הייתה צריכה זה גל נוסף בניקוד בינוני אך הגל לא הגיע ובינתיים בריסה קיבלה ניקוד של 3.38 על גל נוסף. בסופו של דבר בריסה הדיחה את סאלי מהתחרות בסיבוב השני והמוקדם של התחרות.

אם ננתח את המקצה שלהן, נוכל להגיד מצד אחד שזה היה פשוט חוסר מזל… ושהים לא נתן לה את מה שהיא הייתה צריכה. בספורט כמו שלנו זה נכון ומידת ההצלחה תלויה במידה רבה בטבע ובמה שהים נותן, אם לא באים גלים אין לגולש הזדמנות להגיב. מצד שני, סאלי פסלה גלים רבים שהייתה יכולה לקחת, בזמן שישבה זמן רב עם פריוריטי (זכות לקחת את הגל ראשונה) וחיכתה לגל טוב של התקפה, לבסוף היא נישארה עם ניקוד של גל אחד בלבד.

המקצה היה מרתק לצפייה, שרואים דבר כזה בשידור חי, ויודעים מה מונח על הפרק וכמה עבודה קשה הושקעה וכמה שהחלום הזה גדול… אפשר להתחבר לגולש מבעד למסך הפלאפון ורק לתאר לעצמינו את ההרגשה של ההמתנה והישיבה שם במים הכחולים. הרגעים שסאלי הבינה שנגמר הזמן, ולא יהיה לה עוד גל, והיא מודחת מהתחרות וכאן מתנפץ החלום על התואר, היו מאוד קשים. זה בדיוק כמו לראות מישהו שהשמים נופלים עליו, וזה אכן מה שהיה. ברגע שנגמר הזמן התחיל לרדת גשם, ששטף את החלום המנופץ של סאלי והזכיר לכולנו שהכל בסדר ושזה רק ספורט.

התחרות התקיימה בהונולואה ביי, מאווי, הוואי וזה גל שנחשב לאחד הגלים הטובים בעולם. לאחר שסאלי הודחה מהמרוץ על התואר, נשארו להתמודד עליו 4 גולשות חזקות: טיילור רייט, קאריסה מור, קורטני קונולוג וסטפני גילמור. לבסוף טיילור רייט השיגה מספיק נקודות כדיי לזכות בתואר וזו הזכייה השניה שלה ברציפות. סטפני גילמור ניצחה את התחרות ומלייה מנואל סיימה במקום השני.

Stephanie Gilmore (AUS) Winner of the Women 's Maui Pro 2017 in Honolua Bay

עוד עונה הסתיימה לה, עונה צמודה שהייתה מלאה באקשן. הרמה של הבנות רק הולכת ועולה ואנו נחזור לראות אותן על המסכים בסבב החדש שמתחיל במרץ 2018. הסבב הבא יכלול בתוכו גולשות חדשות, ספוטים חדשים וכמובן חלומות חדשים.

האם את/ה מעל גיל 18?