הטבע שלנו

מאת עומרי חצור חזרה

ביום רביעי האחרון השתתפתי ביום ניקוי של חוף מיוחד ומה שמייחד אותו הוא העובדה שהוא פתוח ומנותק, מזרחית לחוף הזה יש בסיס צבאי גדול שמונע מכל מי שמעונין לשפוך בטון על החול לעשות את זה וזה מה שהופך את החול שבמקום הזה למיוחד. החוף הזה שאני מדבר עליו הוא הצד הדרומי של חוף פלמחים והוא כל כך קסום עד כדי כך שהרבה אנשים מגיעים אליו כדי להנות מקצת טבע בתולי שעדין לא הושחט וזה בדיוק מה שקרה בחג הפסח האחרון כשחלק גדול מעם ישראל החליט לרדת אל החוף, להקים בו אוהלים, לפתוח מנגלים ולהנות מקצת חופש.

 

 

 

אני מספר לכם את כל זה בגלל שאותם אנשים שהגיעו לחוף הזה בפסח השאירו את כל הזבל שצברו במהלך החופשה על החוף, ממש מקו המים ועד לגדר הבסיס והרסו את כל מה שטוב. זה היה כל כך מוגזם עד שבקושי נשאר מקום נקי לשבת בו, הכל היה מכוסה בכמויות בלתי הגיוניות של פלסטיק על שלל צורותיו החל מכוסות וקשים כל הדרך עד לדברים גדולים יותר כמו כורסאות, אוהלים שנשארו מאחור ושברי זכוכית של בקבוקי אלכוהול.

למרות התנהגות הבזויה של אותם אנשים (ולמרות שזאת לא הפעם הראשונה שזה קורה) התארגנה קבוצה של מתנדבים שהורכבה מאנשים שלא מוכנים לקבל את המציאות הזאת כמו שהיא וביחד עם "תופעת טבע" שהיא משפחה של אנשים שאוהבים טבע ודואגים לזולת, נפגשו בחוף פלמחים דרום ליום ניקוי של הזוהמה שהשאיר אחריו הישראלי המכוער.

 

 

זה היה מדהים, לראות את כל האנשים האלה שהגיעו לחוף כדי להפוך אותו למקום טוב יותר עבור אלו שיבקרו בו בעתיד וחשוב מזה עבור בעלי החיים והצמחייה שזה הבית שלהם. עוד יותר מדהים היה לראות מה קבוצה לא כל כך גדולה של אנשים יכולה לעשות וזאת דוגמא מצוינת לכוח שיש לנו להשפיע על המציאות כשאנחנו משלבים כוחות ועובדים ביחד למען מטרה משותפת.

כשאנחנו מיצרים כמויות של פסולת (שזאת בעיה בפני עצמה) ולא דואגים לקחת אחריות ולנקות אחרינו מתגלה הכוח שלנו להרוס את המתנה הכי גדולה שקיבלנו בחיים האלה והיא הטבע. אבל כשאנחנו עובדים ביחד בצורה הגיונית ונכונה אפשר לתקן הכל, גם את המצב העגום שבו האנושות כולה נמצאת בו היום וכל זה תלוי רק בנו, בהחלטה קטנה שמשפיעה על כל כך הרבה והיא פשוט להחליט לקחת אחריות.

 

 

יום העצמאות בפתח ואני בטוח שגם בחג הזה יצאו המון אנשים לטבע כדי לחגוג, אני באמת מקווה שאותם אנשים שיגיעו לטבע ידעו לקחת אחריות ואם לא אני מקווה שיהיו אנשים שיזכירו להם שהבחירה בין הישראלי המכוער לבין הישראלי היפה תלויה רק בהחלטה שלנו כי זה הכל בידיים שלנו.

 

האם את/ה מעל גיל 18?