הכרישים של ג'יי ביי

מאת עומרי חצור חזרה

למרות שגם הפעם נצפה כריש שהגיח ממעמקי האוקינוס ההודי או האטלנטי הוא לא הצליח להפריע לטולדו מלרקוד את הריקוד שלו כל הדרך אל הניצחון בגמר תחרות הקורונה פרו ב J BAY וגם לא הפריע לשאר הגולשים מלהשמיד את הגלים הארוכים של המפרץ. המתח במקצים העלה בי זיכרונות מהעבר, כאלו שבדרך כלל עולים מהמקום הקסום הזה כשהסוואל שפתח את היום הראשון של התחרות שלח לגולשים גלים מושלמים לביצועים והם בתורם ניצלו כל רגע וסיפקו לצופים בכל העולם את האקשן שמגיע להם.

עד סוף הסיבוב השלישי ראינו גלישה מרשימה של הטובים בעולם מבלי לראות יותר מידי גולשים חזקים שנפלו לאורך הדרך מעבר לאיטאלו שהפסיד לדנטס וקלי סליטר שחזר לגלוש אחרי מנוחה ארוכה מפציעה והפסיד לגורדי סמית בסיבוב השני. בסיבוב הרביעי ראינו את גואל פרקינסון שהודיע על פרישה בסוף העונה מעניק לקונר קופין את הליקרה שלו אחרי שזה ניצח אותו ואת גורדי סמית, ווילסון ניצח את המקצה השני מול גורדי וכארמיישל, פיליפה ניצח במקצה צמוד את דה סוזה וסיי באס, ואיגארשי שגלש מעולה לאורך התחרות ניצח את גבריאל מדינה וקולהפינטו.

היום האחרון של התחרות התחיל במקצה הראשון של רבע הגמר עם גלים נמוכים יחסית למה שאנחנו בדרך כלל רואים ב J BAY אבל זה לא הפריע לגולשים כבדים כמו כארמיישל לצבור מהירות ולנצח את קונר קואפין במקצה הראשון. גורדי ניצח את גוליאן, פיליפה את מדינה במקצה הכי מלהיב ברבע ובמקצה האחרון קנואה איגארשי ניצח את סיי באס במקצה עם קצב טוב. בחצי הגמר הראשון נפגשו גורדי סמית וכארמיישל וזה היה מקצה צמוד מאוד, לדעתי הגיע לגורדי לנצח אותו אבל השופטים שחשבו אחרת העניקו לכארמיישל את הכרטיס לגמר. בחצי השני טולדו השיג שתי תוצאות שדורגו מעל ה 9 וניצח את איגארשי שגלש טוב אבל לא מספיק טוב מול מי שעתיד לנצח את התחרות בפעם השניה ברציפות.

משם הגענו לגמר ופליפה הגיע אליו עם כל המומנטום שבעולם, נראה שזאת השנה של פיליפה שהתחיל אותה בצורה יותר בוגרת מזאת שנגמרה ב 2017 אז הורחק מתחרות בגלל התנהגות לא הולמת. פיליפה הוא מסוג הגולשים שיכולים לתפוס גל בינוני ופשוט להגדיל אותו עם יצירת מהירות מטורפת וביצועים שדוחפים כל כך הרבה מים וזה בדיוק מה שהופך אותו לגולש כל כך מסוכן. הוא נראה קצת עייף פיזית בגמר אבל בכל גל שחתר אליו והיו הרבה כאלה נתן את המקסימום וניצל כל אפשרות לצבור נקודות עם או בלי פריורטי. כארמיישל מצדו שמר על האיפוק האופייני שלו וחיכה להזדמנויות הנכונות כדי לענות לטולדו, הוא תפס גל מרשים שנתן לו 8.00 נקודות אבל לא הצליח להשיג עוד אחד כזה כדי להביס את התוצאה הכוללת של טולדו.

"שתי הנצחונות הרצופים האלה הם משהו שחלמתי עליו וזה כל כך קסום שזה קורה בגייי ביי, לגלוש שוב בגמר עם וודי היה מדהים כי הוא גלש טוב לאורך כל התחרות וגם בגמר". אחרי התחרות השישית שנחתמה עם הניצחון של טולדו הוא עלה לראש טבלת הסבב ותפס קצת מרחק מגוליאן שנמצא במקום השני. גבריאל נמצא במקום השלישי, איטאלו ברביעי וגורדי סמית סוגר את החמישיה הראשונה של סבב הגלישה המקצועי שמורכבת מ 3 ברזיאלים שמוכיחים עד כמה הם מעונינים להחזיר את תואר אלוף העולם בגלישת גלים לברזיל והעובדה שחמשת התחרויות האחרונות בסבב נוצחו על ידי ברזיאלים רק מחזקת אותה.

האם את/ה מעל גיל 18?