המילטון היא הג'וקר של הבריכה

מאת לי "לולו" קום חזרה

כל הפוקוס חוזר לבריכת הגלים של קלי סלייטר. האירוע השמיני של הסבב עומד להתקיים ממש שם, בגל לא טבעי, לא באוקיינוס, לא בים אלא בבריכה. לאחר תחרויות ראשוניות וניסיוניות, הגיע רגע האמת בו גולשי הסבב המקצועי יצטרכו לתת את הכל באירוע משמעותי, היסטורי, שהרבה מונח בו על הכף. מבחינת דירוג ותואר אלוף ואלופת העולם. כל המתחרים בסבב כבר ניסו את הבריכה ומכירים את הגל, כמו גולשים מקצוענים נוספים שלא נכללים בסבב אך הפגינו יכולות מדהימות בבריכה. מה שמביא את צוות השופטים והמנהלים של התחרות לבחור בבטאני המילטון להיות ה"ווילד קארד" ולקבל כרטיס כניסה כמתחרה מן השורה באירוע ההיסטורי.

הבחירה בהמילטון בת ה-28 להיות ה"ווילד קארד" הייתה פשוטה עבור מנהלי התחרות. לאחר הכישורים שהפגינה בשבועות האחרונים בגל של הבריכה ויכולת השליטה שלה בצינורות. המילטון עשויה להוות איום רציני על הבנות שמדורגות בטופ, היא מכירה את הגל בבריכה ממש טוב, ובעצם כל המתחרים יתחילו ויסיימו באותם תנאים בדיוק, כך שהחיסרון שלה בתור גולשת עם יד אחת מאבד משמעות – מה שהופך אותה לג'וקר של הבריכה.

 

WSL

 

זו תהיה ההופעה ה-9 שלה בתחרות של ה- CT והיא הגולשת שהגיעה הכי רחוק אי פעם בתור ווילד קארד. בשנת 2016 בפיג'י היא הגיעה לחצי גמר והדיחה מהתחרות את אלופת העולם הנוכחית באותו זמן, טיילור רייט. יש לנו פה מתחרה חזקה ומוכשרת שבהחלט כדאי להיזהר ממנה. רמת הגלישה של המילטון, רק עם יד אחת, היא בלתי נתפסת. כמה מילים שלה בנוגע להשתתפותה והבחירה בה: "ממש מתרגשת להתחרות בסרף ראנצ' פרו. אני אוהבת את הרעיון של להתחרות בתנאים שנשלטים חלקית. זה מעולה שאני יודעת איזה גל אני מקבלת, שכולנו מקבלות בדיוק את אותו הדבר. מתחילות מנקודה שווה ומשחקות באותו מגרש משחקים. הבנות הולכות לשחוט את הגל הזה".

הסיפור של בטאני המילטון הגולשת בנשמה, מעורר השראה. בעזרת סיפורה היא קיבלה חשיפה והכרה בכל העולם אך הפכה למודל ודוגמא עבור אנשים רבים בעקבות דרך ההתמודדות שלה עם מה שקרה לה והיכולת להמשיך הלאה עם מה שיש. בטאני איבדה יד כאשר ננשכה ע"י כריש במהלך סשן גלישה סמוך לביתה, בהוואי. היא הייתה בת 13 כשזה קרה לה. לאחר שבועיים בלבד היא כבר חזרה למים והחליטה לתת צ'אנס מחדש לקריירת הגלישה שלה, למרות המצב החדש. מאז ועד היום ובתור גולשת מקצועית, בטאני קידמה חיי לייף סטייל מדהימים, פרסמה ספרים, נתנה הרצאות מוטיבציה ובקרוב מוציאה אפליקציה שתעזור לעוקבים שלה להיות "חסרי מעצורים" ולהתמודד עם האתגרים בחיים האישיים שלהם.

 

WSL

 

נכון לכרגע, היא מתאמנת על הגל בבריכה. בראיון היא מספרת שהיא הולכת לשים דגש על סיום הביצועים שלה. ולהעצים את מה שיש לה, עצם העובדה שיש רק 3 גלים מאלצת אותך להוציא מכל סקשן את המיטב, זה המפתח לגלישה נכונה במקצה כזה, לפי איך שהיא רואה את הדברים.
הסרף ראנצ' פרו זה האירוע הראשון בו המילטון משתתפת לאחר הולדת בנה השני, ווסלי במרץ האחרון. היא מהווה דוגמא והשראה להמון נשים ואנשים. היא אמא לשניים, ממשיכה ליישם את החלום של גולשת מקצועית. בין היתר נותנת הרצאות של השראה ומוטיבציה באפריל האחרון יצא לאור הסרט הדוקומנטרי שלה 'Unstoppable' בפסטיבל הפרסים טריבקה. הסרט זכה לתמיכה ואהדה רבה הן מהמפיקים והן בביקורות.

התחרות בבריכה תתקיים בין 6-9 לספטמבר וגם שם בטאני המילטון תיראה Unstoppable. חסרת מעצורים. כולם בלי יוצא מן הכלל, ממארגני האירוע ועד המנכלי"ת של ה- WSL סופי גולדשמיט נרגשים מעצם השתתפותה של בטאני. שווה לעקוב, מאחלים לה המון בהצלחה.

מוזמנים לבקר באתר של התחרות: www.wslsurfranchpro.com

 

האם את/ה מעל גיל 18?