המקום בפסגה צפוף

מאת לי קום חזרה

העונה של 2018 התחילה ותחרות אחת כבר הושלמה (Gold Coast). כעת אנחנו בעיצומה של התחרות השניה ב- Bells Beach אוסטרליה והאנרגיות סוערות לא פחות מהגלים.

ג'וליאן ווילסון הוא האלוף של התחרות הראשונה בסבב, הייתה לו שנה מיוחדת בה הוא גם התחתן וגם נולדה לו בת. נדמה שכל השינויים החיוביים בחייו מחזקים אותו גם בתחום המקצועי. את התחרות השניה שמתקיימת בימים אלו הוא פתח בכוח כאשר ניצח את הסיבוב הראשון ועלה היישר לסיבוב השלישי, שם יתחרה ראש בראש מול פטריק גודסקס המקומי מטרסלס קליפורניה. המקצה צפוי להתקיים ברגע שבו יחדשו את התחרות.

בנשים הזוכה והאלופה של התחרות הראשונה היא לייקי פיטרסון. גם היא עברה השנה אירוע חיובי בחייה האישיים כאשר קיבלה הצעת נישואין מחבר שלה. היא מספרת על כמה שהנצחון הזה היה משמעותי וחשוב עבורה, לאחר כל העבודה הקשה והאכזבות מעונות קודמות. אין דרך טובה יותר לפתוח עונה מאשר עם ניצחון ביד. המטרה שלה היא להמשיך ולהחזיק בחולצה הצהובה (זו שמקבלים המדורגים במקום הראשון) עד התחרות האחרונה. היא התחילה יפה את התחרות השניה ב- Bells Beach עם ניצחון בסיבוב הראשון אך בסיבוב השלישי נפלה ולמרבה הצער היא לא תמשיך לשלב רבעי הגמר. היא מעידה על כך שזה נורא מבאס, בעיקר כי היא הרגישה כל כך טוב עם הגלישה שלה, ושהפקטור של הזמן הכריע את המקצה. אך לייקי נשארת אופטימית ופניה כבר מועדות קדימה לעבר התחרות השלישית ב-Margaret River בשבוע הבא.

 

 

הגולשת שהדיחה את לייקי וניצחה את המקצה היא הרוקי קרוליין מרקס. היא רק בת 16 וזו הפעם הראשונה שהיא מתחרה בסבב, בנוסף זו הפעם הראשונה שהיא גולשת בחוף הספציפי הזה של הגל של התחרות. בסיבוב השני היא הדיחה גולשת חזקה נוספת בשם קילי אנדרו שסיימה במקום השני את התחרות הראשונה.

שווה להסתכל על קרוליין מרקס לאורך התחרות הנוכחית ב- Bells Beach, היא תתחרה ברבע הגמר מול ג'והאן דיפיי הצרפתייה ברגע שתתחדש התחרות. זה ללא ספק הולך להיות מקצה חזק ומעניין.

קרוליין חדשה בסבב והיא מספרת לנו עד כמה הביטחון העצמי חשוב כשאתה חלק מכל זה. יש המון גולשים וכולם טובים, אם לא תשמור על הביטחון שלך והאמונה שאתה יודע מה אתה שווה, יאכלו אותך פה בלי מלח. קרוליין מעידה על כך שדווקא הביטחון שלה הוא זה שעוזר לה להתקדם למקומות הגבוהים שהיא מגיעה אליהם כבר על ההתחלה של העונה ושל הקריירה. כמו כן היא בין הראשונים שתמצאו במים בסשן חימום עם הזריחה לפני שהתחרות מתחילה.

 

 

הגולשים מעידים על כמה שהתחרות הזו משמעותית כי זה חוף עם היסטוריה. כך אומרים ג'ון ג'ון פלורנס, ג'ורדי סמית, מיק פנינג, טיילור רייט ולייקי פיטרסון שהתאספו יחד לתמונה עם הגביע המפורסם. לצלצל בפעמון זה כבוד גדול עבור כל גולש (מקום ראשון זוכים לצלצל בפעמון – Ring the bell) , בנוסף זו תחרות עם המון רגעים חשובים בעולם הגלישה כמו למשל הניצחון של מיק פנינג ב-2001 בתור Wild Card. בהתאם לכבוד ולגודל של התחרות הזאת, מיק פנינג החליט שזו תהיה התחרות האחרונה שלו בקריירה, מיק בן ה-36 יפרוש לאחר שהתחרות תסתיים ויפנה את הספוט שלו לגולש מיכאל פברוארי (מיכאל משתתף בתחרות הנוכחית בכל מקרה בתור המחליף עקב פציעה של קלי סלייטר). לפי פנינג, התחרויות בחוף הזה מתקיימות כבר מעל 50 שנה ויש כל כך הרבה זכרונות ורגעים מרגשים מהמקום הזה. הוא בעצמו הגיע לשם  בפעם הרארשונה ב-98 וזה היה ממש מיוחד. הנסיעה הראשונה שלו בתור גולש מקצועי עם ספונסר. אנו מאחלים לפנינג בהצלחה וכך גם לכל שאר הגולשים הצעירים יותר.

 

האם את/ה מעל גיל 18?