המרעננות של סבב הנשים 2019

מאת לי "לולו" קום חזרה

תמונת שער: WSL – Tom Bennet

אנחנו כבר יודעים מי הן הנשים המרעננות של סבב 2019. זה אומר שהן הגולשות החדשות בסבב המקצועי הבא, ושהן הצליחו להתברג גבוהה מספיק בסבב המוקדמות כדי להעפיל. הן יהיו הרוקיות (the rookies) של הסבב, אלו שהצליחו לעשות זאת בפעם הראשונה היישר מסבב המוקדמות (סבב ה-QS). למרות שיש עוד תחרות אחת בסבב המקצועי של העונה הנוכחית, ותואר אלופת העולם לשנת 2018 עדיין על הפרק, סבב ה-QS תם ונשלם ויש כמה דברים ברורים לגבי המתחרות בעונה הבאה.

הכירו את מייסי קלאגן (18) מאוסטרליה ואת בריסה הנסי (19) מקוסטה ריקה. שתיהן יגלשו בסבב המקצועי בעונה הבאה. העפלה מסבב המוקדמות אולי נשמע כמו דבר פשוט, אבל הדרך הארוכה וההתמדה של הבנות האלו, יחד עם חוסר הוודאות שמשחק תפקיד חשוב ממש עד הרגע האחרון, הופכים את זה לדבר ענק וכבוד גדול שהן עשו זאת בגיל כל כך צעיר.

 

Macy Callaghan / WSL-Ethan Smith

 

התחרות שהכריעה את העניין הייתה התחרות האחרונה בסבב ה-QS נשים שהתרחשה בשבוע שעבר בבירובי ביץ' בניו סווט ווילס, אוסטרליה. זו תחרות גדולה ומכובדת ששווה 6,000 נקודות, הכי הרבה שאפשר להרוויח בתחרות QS. המנצחת הגדולה של האירוע הזה היא ניקי ואן דייק. ניקי מתחרה כבר מספר שנים בסבב המקצועי ועשתה גם את סבב ה-QS כדי להבטיח את מקומה בעונה הבאה.

הרי גם הבנות שכבר מתחרות בסבב המקצועי צריכות להבטיח את מקומן. זה עובד בצורה הבאה: 10 הנשים שמדורגות בטופ הסבב המקצועי (ה-CT) מעפילות. ועוד 7 בנות שמדורגות בטופ הסבב של המוקדמות (ה-(QS, סה"כ 17 מתחרות שמעפילות. לכן גם גולשות בולטות מהסבב המקצועי שלא נמצאות בטופ 8 צריכות להתחרות בסבב המוקדמות כדי לאבטח את עצמן לעונה הבאה. סייג' אריקסון לדוגמא, גולשת מוכשרת שמוכרת לכולנו, לא הגיעה רחוק מספיק בשני סוגי הסבבים ולא העפילה.

ניקי ואן דיק עשתה זאת, והגולשות הנוספות שכבר מתחרות בסבב המקצועי והצליחו להעפיל דרך ה-QS הן פייג' הארב וברונטי מקלולי שסיימו את הסבב במקומות ה-4 וה-5. עבור מייסי קלאגן ובריסה הנסי הסיפור שונה כי זאת הפעם הראשונה שהן זוכות להעפיל ולהכנס לסבב המקצועי. שנה הבאה הן הולכות לקחת חלק בכל האירועים הכי גדולים בגלישה התחרותית. הן סיימו את סבב ה-QS במקום ה-6 וה-7. מייסי כמעט העפילה בשנה שעברה ופספסה את הקאט בהפסד של מקצה אחד. שבוע שעבר כשהיא הפסידה בגמר לניקי, היא הייתה בטוחה שפספסה גם השנה, וכשגילתה שזה הספיק בשביל להעפיל, היא אמרה שמקום שני מעולם לא הרגיש טוב יותר.

 

WSL- Ethan Smith / Nikki Van Dijk

 

הבנות החדשות מייסי ובריסה, הן הרוקיות (the rookies) של 2019. מצטרפות לרוקי (rookie) קרוליין מרקס הצעירה שהצטרפה בשנה שעברה והצליחה להמם את עולם הגלישה ואת השופטים עם כמה הופעות מרשימות ביותר שנתנה בעונה הנוכחית. זה רק מראה לנו שבדור החדש והצעיר יש גולשות מוכשרות וטובות שלא מפחדות לתת פייט לגיבורות הילדות שלהן. הגלישה התחרותית של נשים ממשיכה להתעצם. בין ה25 לנובמבר וה-6 לדצמבר תתקיים התחרות האחרונה של סבב 2018 במאווי, הוואי. אל תפספסו.

 

WSL-Ian Thurtell / Brissa Hennessy

 

WSL-Tom Bennett / Macy Callaghan

האם את/ה מעל גיל 18?