הסערה הברזילאית

מאת עומרי חצור חזרה

התחרות בפייפ התחילה עם הסערה הברזילאית הכי קשוחה שהתחוללה בשנים האחרונות מאז שכף הרגל הברזילאית הראשונה דרכה בסבב הגלישה המקצועני. הסערה רקמה עור וגדים הרבה לפני שמתחרי הסבב הגיעו לאי הקסמים שבהוואי אבל את הרוחות הראשונות שלה התחלנו להרגיש לפני תחילת הפייפ אז גסי מנדס הברזילאי שם את עצמו בעמדת מפתח כדי לנצח את הטריפל קראון. מספר שיא של תחרויות סבב נוצחו השנה על ידי ברזילאים כש 9 מתוך 11 מהניצחונות הלכו לתושבי מדינת הסמבה ואם איך שהגענו לתחרות האחרונה והמסכמת, כששני מתמודדים על תואר אלוף העולם בגלישת גלים יצגו את אותו הדגל, לא היה כל כך קשה להבין איזה צבע ישלוט בחוף בסופו של יום.

מדינה, שידע בדיוק מה הוא צריך לעשות כבר מהיום הראשון של התחרות פתח את הריצה שלו לכתר בצורה הכי נכונה שיש. מספיק קשוחה, מספיק אגרסיבית ומספיק ברורה כדי לשלוח לכל תושבי העולם ובעיקר לחבריו למרוץ עד כמה הוא רוצה להחזיק את הגביע בפעם השניה בחיים. יש לו רעב אחר למדינה, כזה שקשה להסביר אבל קל מאוד להבין כשמסתכלים עליו גולש וככה בדיוק הוא גלש לאורך כל התחרות. אי אפשר היה להתעלם ממה שהוא רצה להשיג והגלישה שלו פשוט דיברה את זה, הוא גלש בפייק אחד גדול ולא איבד מהחדות שלו אפילו לרגע גם כשהיה במצבים שבהם רדף אחרי תוצאה או לא החזיק בפריורטי, הוא כל הזמן זז ודאג לשלוט בצורה אבסולוטית בסיטואציה, ממש כמו שעשה לגורדי במקצה החצי כשגרם לו לאבד את הפריורטי במשחק מוחות די פשוט. הוא לא הפסיק לזוז ולבדוק כל גל אפשרי ורקד לגורדי מול החרטום כמו זבוב מול הפרצוף, בזמן שזה ניסה להתרכז ולמצוא גל טוב מדינה נשאר עסוק עד שבסופו של דבר הוא הצליח להוציא את גורדי מפוקוס כדי להכניס אותו לגל סגור ברגע מאוד קריטי של המקצה. ככה גורדי איבד את היתרון וככה מדינה השיג עוד גל שגרם לו לחייך וכשהשעון הראה את שלו ושמענו את הצפירה שסיימה את המקצה השמחה הברזילאית היתה כפולה. הברק הברזילאי פגע פעמיים באותו מקום, ישירות על הראש של גורדי שההפסד שלו גם אמר שגסי מנדז ניצח את הטריפל קראון וגם שההפסד של גורדי בוצע על ידי אלוף העולם הטרי בגלישת גלים.

 

WSL / הסערה הברזילאית הורגשה חזק גם בחוף

 

כזה הוא גבי, מתחרה טוב כמו שהוא גולש וגולש טוב כמו שהוא מתחרה, בדיוק כמו שאתה מצפה מאלוף עולם להיות אבל למרות כל התכונות האלה אני בכלל רציתי משהו אחר, אני רציתי לראות איך התואר חוזר בכלל לאוסטרליה בעונה שבה שני אגדות אוסטרליות כמו פרקינסון ופנינג שכבר זכו באליפות עולם עוזבות את הסבב ומשאירות את הדור הצעיר להתמודד לבד מול הסערות הברזילאיות רציתי לראות את ג'וליאן מקבל את הפרס אבל למרות היכולת המצוינת של ג'וליאן לא הכל היה תלוי בו.

הוא גלש טוב ג'וליאן, אפילו טוב מאוד ואפילו הצליח לעבור את הפנסיונר המצטנרר בחצי גמר מענין מאוד, כזה שבו קלי הראה לכולנו איך הוא עדין מחזיק ביכולת לזוז מהר, חכם ולא הגיוני כמו הצעירים בדרך החוצה מהצינור. אבל ג'וליאן התעלה מעליו ברגע שבו היה יכול להשבר בקלות כששניה לפני בירך את מדינה על הזכיה בתואר.

בסופו של דבר ג'וליאן ניצח את קלי ועלה לגמר מול אלוף העולם הטרי לקרב צמוד מאוד בתנאי גלישה מצוינים, פייפ זרק צינורות לאורך כל היום האחרון לימין ולשמאל ושני הגולשים המוכשרים האלה ידעו איך לנצל את זה. מדינה פתח טוב עם 8 גבוה ושני גלים אחר כך עלה על קצב חלומי כשקיבל 8 ו 9 גבוה על שני גלים שתפס. ג'וליאן מצדו נלחם בסערה כמו יורד ים ממולח אבל שום דבר לא הצליח לעמוד במומנטום המטורף שאיתו בא מדינה לגמר ובסופו של דבר אלוף העולם הטרי ניצח גם את התחרות האחרונה שסיכמה את עונת 2018, שנה שלעד תזכר כשנה שבה נשבה הסערה הברזילאית הכי חזקה שנראתה אי פעם במי האוקינוסים השונים ברחבי העולם.

 

WSL / ג'וליאן עשה את כל מה שהוא יכול אבל לא הכל היה תלוי בו

האם את/ה מעל גיל 18?