הקאמבק של ג'וליאן

מאת עומרי חצור חזרה

בתחרות התשיעית של סבב הגלישה העולמי שפתחה את הסיבוב האירופאי הקבוע שמתחיל כל שנה בצרפת ונגמר בפורטוגל היה הרבה אקשן שהתנקז כולו בצורה מושלמת אל היום האחרון של הגמר שנגמר בצורה דרמטית. עמוק בתוך ערפל צרפתי אופייני ג'וליאן ווילסון גלש וניצח את ריאן קליינאן והחזיר לעצמו המון כבוד כמו גם סיכוי אפשרי להילחם על התואר אם יגלוש נכון וימשיך להביא את היכולת שנתנה לו את הניצחון בצרפת לידי ביטוי.

ג'וליאן הציג גלישה איכותית לאורך כל התחרות שהתאפיינה בהמון זמן אוויר, הוא עף לכל כיווני האוויר האפשריים והצליח להשאיר את הרגלים על הבורד לאורך המקצים מה שהסביר את ההופעה שלו בגמר שהיתה סיום הגיוני לתחרות הזאת שבה ה – air game שלו בא לידי ביטוי בצורה מושלמת. אבל כדי להבין איך הוא הגיע לשם נחזור רגע אל תחילת הסיבוב הרביעי, אז קונאר קופיין שגלש מעולה על שבירת החול הצרפתית ניצח את ג'ורדי ושלח את ווילקו הביתה. את המקצה השני ניצח ריאן קליינאן, מייקי ניצח את השלישי ואת המקצה האחרון ניצח סיבס.

 

WSL

 

משם עברנו אל המקצה הראשון ברבע שאותו ניצח קופיין שעלה מול דה סוזה שלא באמת התעורר לאורך  כל המקצה, קליינאן ניצח את גורדי סמית שנלחם בכל דרך אפשרית כדי להשיג מקום בחצי וגוליאן התעופף מעל מיקי רייט במקצה חזק שנקבע על חודה של פחות מנקודה, מהמקצה האחרון ברבע עלה גבריאל שניצח את סיבאס וככה התחיל הקסם של השלבים האחרונים.

בחצי גמר הראשון פגש קליינאן האוסטרלי את קופיין האמריקאי למקצה של גלישה זורמת ואיכותית שבסופה ניצח הראשון בעזרת הגל האחרון שתפס במקצה, גל שקיבל 8.37 מהשופטים ונתן לו את הניצחון. בצד השני של החצי גוליאן ומדינה נפגשו לאחד המקצים הכי טובים, מעניינים ודינמים שראינו בעונה האחרונה, ג'וליאן התחיל עם כמה גלים חלשים ואז עף לחלל עם הגל השלישי שלו שקיבל 10 עגול מהשופטים על אייר רברס ענק שנחת לבקסייד, גבריאל מצידו הצליח לאסוף תוצאה גבוהה אחת לפני שזה קרה ומאז לא הצליח למצוא את הקצב הנכון, הוא תפס 15 גלים בחצי הזה והספיק לשכנע את השופטים לתת לו עוד 7 גבוה לפני שג'וליאן ריפד את ה 10 בתוצאה שניפצה לגבי את החלום על הגמר. שני נציגים אוסטרלים מהיבשת שם למטה שיודעים לגלוש ממש טוב הגיעו אליו ובגלל שאתם כבר יודעים איך זה נגמר אני רק אכתוב שג'וליאן נחת אייר רברס משוגע לבק סייד בסיבוב מלא שסגר את הגמר לטובתו 5 דקות לפני הסיום הרשמי שלו.

 

WSL

 

מכאן הסבב ממשיך לפורטוגל הישר אל החוף עם הסופר צינורות שגבריאל מדינה כל כך אוהב, זאת  תחרות שממש מתאימה לו ולסגנון שלו ואני מאמין שעכשיו אחרי שתפס את המקום הראשון בטבלת הסבב הוא יהיה רעב מספיק כדי לנצח אותה. את המקום השני תופס טולדו שסיים במקום ה 13 את צרפת ובמקום השלישי נמצא ג'וליאן במרחק של 5000 נקודות או אם תרצו תחרות אחת טובה מהמקום הראשון בסבב מה שמבטיח לנו מלא אקשן בתחרות שתתחיל בעוד מספר בימים בארץ הפאשטל דה נטה.

 

WSL

 

האם את/ה מעל גיל 18?