חג הגלישה הישראלי

מאת עמרי חצור חזרה

אנחנו שוב בינואר והחורף נמצא במקסימום, סערה אחרי סערה הוא שולח לנו מערכות מזג אוויר קיצוני עם רוחות חזקות שמרימות את הים לגבהים חדשים וכמו בכל שנה בארבע האחרונות זאת התקופה שבה סבב ה QS מגיע לנתניה וזה מטורף. מטורף שאיך שהוא במדינת ה"רוב הזמן אין גלים" שלנו מתקיימת כזאת תחרות שפותחת את עונת התחריות בסבב ה QS שמעניק את האפשרות למי שמנצח אותו בסופו של דבר להעפיל לליגת העל בסבב ה WSL וזה לחלוטין לא מובן מאליו ועל זה צריך להגיד תודה ל ISA – ארגון גולשי הגלים הישראלי ולעיריית נתניה המארחת.

 

 

עצם העובדה שהתחרות הזאת היא QS3000 גרמה להרבה שמות חמים להגיע לארץ בתקווה לנצח ולזכות בניקוד גבוה להמשך העונה, בטח גם סך הפרסים שעומד השנה על 75.000 $ משך עוד כמה מתוך 120 הגולשים של הסבב וגרם להם להגיע ולנסות את המזל שלהם בים התיכון. תקופת ההמתנה לתחרות התחילה ב 10 לינואר ונמשכת עד ל 19 ומדהים איך כל שנה מחדש הים לא מאכזב בתקופה הזאת כשלאורך כל התקופה היו גלים. ינואר לא מאכזב אותנו כבר כמה שנים ברצף וגם השנה הוא נתן עבודה ושלח לחוף סירונית או אם תרצו קונטיקי גלים בלי סוף שנשברו על הקרקעית החולית, חלקם באו עם רוח וחלקם באו בלי אבל זה לא באמת ענין את הגולשים המקצוענים שפשוט יודעים איך לתת הצגה בתנאים המשתנים האלה וכרגע, כל מה שנשאר רגע לפני הסוף זה להתעורר מחר בבוקר אחרי שהרוחות החזקות שמבלבלות את הים בימים האחרונים ירגעו ולקוות שהחולות בחוף הצינורות הנתניתי לא זזו יותר מידי או לחילופין זזו יותר מידי רק כדי להסתדר  טוב יותר מהטוב שכבר היה לנו בימים האחרונים.

ואם תשאלו אותי מה הקטע הכי חזק בכל הסיפור הזה אני אגיד לכם שמחר (יום שישי ה18.1) ורק יום אחד לפני סוף תקופת ההמתנה יוכרז המנצח, אחרי שהתחרו אחד בשני לאורך הימים האחרונים הגיעו לתחילת הסיבוב החמישי 16 גולשים מה שאומר שנשארו רק עוד 11 מקצים עד לשריקת הסיום שתסיים את חג הגלישה הישראלי ואם עדין לא הספקתם להגיע כדי לספוג קצת אווירה ולראות מה אפשר לעשות עם גלשן של מקצוענים על הגלים הים תיכוניים אז מחר זה בדיוק הזמן. בנוסף לאקשן שיחכה במים יתקיימו אירועים ברחבי העיר המארחת נתניה ובחוף יחכו לצופים דוכנים שונים של כל החברות החזקות והשייפרים המבינים בעולם הגלישה הישראלי, שווה.

 

האם את/ה מעל גיל 18?