חוקי הפורמט החדשים – WSL 2019

מאת עמרי חצור חזרה

בתחילת אפריל סבב הגלישה המקצועני יצא מהמפגרה השנתית והקבועה שלו עם תחילת התחרות הראשונה במכונת הצינורות הטבעית שבאוסטרליה שידועה בעיקר בשם המחייב "Gold Coast", זאת תהיה התחרות הראשונה לשנת 2019 שבה גם יריצו את הפורמט החדש שקבעו אלו שקובעים שנכתב לדבריהם מתוך התחשבות בגולשים ומתוך רצון לתת יותר הזדמנויות של מקצים "ראש בראש" בין הגולשים.

ומזה זה בעצם אומר? הרבה יותר אקשן דחוס במקצים של שני גולשים כשבנוסף לכל הטוב הזה תיהיה אפשרות להריץ במקביל שני מקצים בו זמנית במידה והתנאים יאפשרו. כל זה יקרה מהרגע שהתחרות תכנס לשלב שבו הגולשים יתחרו ראש בראש, כבר מהסיבוב השלישי של התחרות. במקצה הראשון הגולשים יתחרו בבתים שבהם יהיו 3 גולשים, אלה שיסימו במקומות הראשון והשני יתקדמו ישירות לסיבוב השלישי והגולש האחרון מכל מקצה בסיבוב הזה יעבור לסיבוב השני כדי לנסות לחזור למירוץ.

 

Credits: WSL/Matt Dunbar

 

" אנחנו ממשיכים להתפתח ולשפר את כל התחומים השונים של הספורט, עשינו עדכונים ושינויים חשובים לפורמט כשהמטרה היא לעלות את רמת הביצועים של הגולשים בעזרת גישה שאומרת 'הגולש קודם' ומתוך התחשבות במה שהצופים רוצים לראות" אמרה סופי גולדשמידט מנ"כלית ה WSL הנוכחית. אישית אני מאמין שהם מקווים שהמעבר הזה למקצים של ראש בראש בשלב מוקדם כל כך בתחרות יובילו את הגולשים לגלוש בצורה תחרותית ומדויקת יותר ממה שראינו עד עכשיו ושהגלישה הזאת בסופו של דבר תמשוך יותר צופים בחוף ובמסכים ברחבי העולם לצפות בגולשי הסבב.

בנוסף לכל האמור אני לחלוטין חושב שהחישוב הזה, שכנראה נעשה על ידי אחד המנהלים שמבינים ביעול מספרים יחסוך המון זמן שפעם הלך לאיבוד במקצי הסיבוב השני שעל פי רוב הם המקצים הכי משעממים בתחרות. אם עד עכשיו ראינו 12 מקצים בסיבוב הזה עכשיו המספר יצטמצם לארבעה ולמרות שנראה שאותו מנהל עלה על נוסחה מנצחת, את התשובה לשאלה האם השינוי הזה הוא טוב או רע בשבילנו ובשביל הגולשים נוכל לדעת רק אחרי שיעברו כמה תחרויות סבב בכמה שבירות שונות בעולם. אנחנו נמצאים כרגע שנה לפני השנה האולימפית הראשונה שבה יתחרו באולימפידה בגלישת גלים ובעוד שעדין נשאלת השאלה האם לקיים את התחרות האולימפית בבריכה סגורה או באוקינוס פתוח נראה שה WSL מנסים לעשות את כל מה שאפשר כדי לשכלל את צורת הפורמט שלהם ולהפוך את הגלישה התחרותית ליותר מענינת, אטרקטיבית ומושכת מאי פעם.

 

Credits: WSL/Matt Dunbar

האם את/ה מעל גיל 18?