טיול גלישה – פנטזיה לעומת מציאות

מאת לי קום חזרה

הרגע הזה שסגרנו את טיול הגלישה הבא, זה אכן צעד מרגש שמלווה ברשימת פנטזיות נוצצת. אנחנו כבר מדמיינים את עצמינו על הגל המושלם, גולשים וגולשים וגולשים… 6 שעות במים, גלים כמו בסרטים! שורות מסודרות, שמש, ים בצבע תכלת ודולפינים ברקע.
חלום… רק חבל שבמציאות הדברים נראים אחרת…
מאוד כיף לפנטז, אבל במציאות כמו במציאות, הדברים לא כל כך נוצצים כמו בפנטזיה.
לפנינו רשימה של 3 דברים שתמיד משתבשים בטיול גלישה :
(מלווים בפתרונות הולמים להנאה מקסימלית למרות הכל, אנחנו בטיול!)

  1. מזג האוויר – תמיד חייב להשתבש במהלך הטיול. רוב יעדי הגלישה הבולטים הם יעדים טרופיים, או יעדים בעונת החורף. אז למה ציפינו? מונסונים, גשמים, סערות, עננים הם חלק מהחוויה שלנו, וכמעט תמיד ניפגש עם אחד או יותר מהנ"ל. אין דרך לברוח מזה, מזג אוויר לא טוב בטיול זה תמיד מבאס. כמובן שאנחנו לא יכולים לשלוט במזג האוויר אבל מה שכן אפשר לעשות, זה לנצל את זמן החופשה לדברים אחרים למשל קריאת ספר טוב או זמן איכות עם האנשים הסובבים אותך. בסופו של דבר החוויות הכי חזקות שאנחנו לוקחים איתנו הלאה, אלו חוויות עם האנשים שנמצאים איתנו בטיול, לעיתים אלו גם יותר זכורות ומרגשות אפילו מחוויות הגלישה עצמה.

  1. הסוול – הגלים המושלמים שכל כך חיכינו להיות עליהם לא תמיד יהיו שם. לא בזמן הנכון, בגודל הנכון או באיכות המצופה. לדוגמא, רצינו להגיע ועל היום הראשון לגלוש על מטר מושלם, ים נח, נעים ומסודר. אבל הגענו ויש רוח מגעילה וחזקה שהורסת את הים ומבלגנת אותו, שמוציאה את כל החשק לגלוש. או סיטואציה אחרת שמגיעים וגודל הסוול לא מתאים לנו, יתכן שהים יהיה גדול מידי וחזק מידי באופן שלא תואם את היכולות שלנו או לחלופין סוול קטן מידי שלא מאפשר גלישה כפי שתכננו. ברוב המקרים המציאות לא תואמת את הציפיות שלנו גם מהבחינה הזו, צריך הרבה מזל כדי שהקסם יתרחש. גם במקרה הזה אין לנו שום שליטה על גודל, כיוון או איכות הסוול. יש לנו 2 אופציות, או לנסות לאתגר את עצמינו ולגלוש למרות התנאים הלא צפויים. או לצאת ולחקור את המקום, התרבות והאנשים. אחרי הכל אנחנו בטיול ויש המון דברים מעניינים חוץ מהגלים!

  1. צפיפות במים – אם השגנו הצלחה עם מזג האוויר ועם הסוול, ב-99% מהמקרים הסשן יהיה מלווה בצפיפות במים. כשהתנאים טובים, כל הגולשים המקומיים רצים לים. בפנטזיה אנחנו גולשים וגולשים וגולשים על גלים מושלמים… אבל במציאות, כשהגלים מושלמים, המשימה לתפוס גלים עולה שלב ואנו מוצאים את עצמינו נאבקים ואף נלחמים לתפוס גלים. בפנטזיה היו אלו רק אנחנו, הגלשן והים. במציאות יש עוד המון גולשים שרוצים להנות ולגלוש בדיוק על אותם גלים. לעיתים אנחנו נסתפק בגל אחד או שניים ונפנה את הפיק לשאר הגולשים הרעבים. במצב כזה אנחנו צריכים המון סבלנות כדי להנות. עדיף להיות אדיבים ולהמנע מחיכוכים מיותרים. לפעמים שווה לחכות לשעות פחות פופולריות ולהנות מהגלים עם כמות מופחתת של גולשים. בכל מקרה, גולשים הם גולשים. כמוני וכמוך, כולם כאן בשביל להנות.

לסיום, נדירים המקרים שטיול הגלישה שלנו פוגש את כל הציפיות והפנטזיות. במציאות, קשה לפגוע במטרה, בייחוד אם טסים לזמן מוגבל. עם זאת, אנחנו תמיד מצליחים למצוא את הסשנים שאהבנו, את הגלים הטובים והרגעים המיוחדים. בכל טיול אנחנו לומדים משהו חדש, מכירים אנשים חדשים ויוצרים חברויות. אלו הדברים שהופכים את הטיול למיוחד.
וכאשר זה קורה והקסם מתרחש, (וזה קורה) השמש זורחת, הסוול דופק בדיוק כפי שקיווינו והפיק פנוי – זה הרגע שאנחנו באמת חיים את הפנטזיה! וזה הרגע ששווה הכל.

האם את/ה מעל גיל 18?