טיילור רייט נעדרת מהחצי הראשון של הסבב, למה?

מאת לי "לולו" קום חזרה

טיילור רייט בת 24 מאוסטרליה, כבר קטפה 2 תארי "אלופת העולם", ונאלצה לעצור כשהיא בשיא. למה? מה שגרם לה להפסקה זו הדבקות בשפעת A, במהלך טיול גלישה לאפריקה ביולי 2018, עד היום היא סובלת מתסמונת פוסט ויראלית שמובילה אותה להעדר גם מהחצי הראשון של העונה הנוכחית. תסמינים אלו מונעים ממנה לחזור לעצמה ב-100%. טיילור שהייתה רגילה לחיות את חיי הסבב המקצועי בשנים האחרונות, חיה כרגע בקצב שונה לגמרי, ומתמקדת באיך לחזור לעצמה.

כשנדבקה בשפעת בשנה שעברה היא נאלצה להעדר מהתחרות  Corona J-bay Open בדרום אפריקה, ובעצם מהמשך העונה כולה. את העונה של 2019 טיילור כנראה תוכל להתחיל מאותה נקודה, מהתחרות Corona J-bay Open שזו עצירה מיוחדת כי זה יעד חדש עבור הנשים, בשביל טיילור זו תהיה הפעם הראשונה להתחרות שם.

טיילור מספרת על שגרת החיים שלה מאז שהרופאים זיהו שחלתה בשפעת, בעצם מאז הטיול באפריקה בשנה שעברה, היא מרגישה שהיא על רכבת הרים מבחינת ההרגשה הפיזית והמנטלית. חלק מהסימפטומים נחלשו וחלק התחזקו אך התסמונת שמגיעה לאחר השפעת לא ממהרת לעזוב. זה כולל בין היתר חום שעלול להיות גבוה, כאב שרירים, הרגשה כללית רעה בכל הגוף, כאבי ראש, שיעול, לרוב יבש (לא יצרני), בחילה, לעיתים הקאה, חולשה ועייפות. כשהגוף לא משתף איתך פעולה קשה לעשות גם פעולות קטנות.

 

CREDIT: WSL / KELLY CESTARI

 

המטרה שלה היא לחזור לעצמה ב-100% וכרגע היא מרגישה שהיא בכיוון הנכון, עם זאת ההתקדמות איטית. היא מחלקת את ההתאוששות לכמה שלבים:
שלב ראשון – לחיות חיי שיגרה רגילים בלי לחוות סימפטומים
שלב שני – להתחיל להכניס פעילות פיזית בלי לחוות סימפטומים
שלב שלישי – להתחיל להכניס פעילות פיזית כולל טיסות לחו"ל בלי לחוות סימפטומים
שלב רביעי – לחזור להיות בגירסה הכי טובה שלה

עד כמה שהשלבים נראים פשוטים, טיילור מספרת שלפי המלצות הרופאים, מאוד חשוב להתאים את הציפיות שלה מעצמה ליכולות שלה בכל שלב. וזו הסיבה שהחליטה לחזור להתחרות רק מהחצי של העונה. היא עדיין לא בטוחה איפה היא נמצאת מבחינת התקדמות, לפעמים נדמה לה שהיא בשלב 1 ולפעמים שהיא בשלב 2.

 

CREDIT: WSL

 

טיילור עברה מחיים מאוד מהירים, מאתגרים ומרגשים כמו שהמתחרים בסבב המקצועי חיים, לקיצון השני לגמרי. בינתיים עם כל הזמן שיש לה לעצמה היא הספיקה לקרוא ספר של הארי פוטר, להזמין ספרים בתחומים שמעניינים אותה, לשמוע פודקאסטים מעניינים, היא אוכלת בריא וכרגע מנסה לגדל אבוקדו, כבר הצליחה לגדל בהצלחה עגבניות ואבטיחים. היא גילתה כמה זה כיף לגדל משהו מאפס.

בנוסף, היא נהנת להיות כ"צופה מהצד" במתחרות שלה מהסבב, ולעקוב אחריהן מתחרות לתחרות. היא מחכה לראות את גילמור מפציצה ואת לייקי מפתיעה.. היא מאמינה גם ברוקי של השנה- בריסה הנסי החדשה. טיילור הייתה רגילה להשקיע עבודה פיזית כדי להתקדם, כרגע כדי להתקדם היא צריכה מנוחה וזה לא בדיוק מסתדר עם הגולשת החיה שהיא. אבל אין מה לעשות, קודם כל הבריאות. אנחנו מאחלים לטיילור רייט רפואה שלמה ומחכים לראות אותה בשיא שלה בתחרות ה- Corona J-bay Open 2019 ביולי הקרוב.

 

CREDIT: WSL / KELLY CESTARI

האם את/ה מעל גיל 18?