ינואר של חגיגות

מאת לי "לולו" קום חזרה

הגלים שקיבלנו במהלך השבועות האחרונים היו פשוט אמריקה!! ברצינות, אני הרגשתי בכמה סשנים ממש כמו בקליפורניה. הגלים היו ארוכים, פתוחים, עם קיר עומד והיו מספר סשנים שגם הגובה החזיק. סשנים שכאלו מזיזים אצלנו משהו, משמחים ועושים את התחושה שלרגע נחתנו באוקיינוס, תחושת החופש כל כך טובה, ובעיקר אלו סשנים בלתי נשכחים, כי אין כמו גלים טובים ואיכותיים אצלך בחוף הבית, ואם תפסתם כמה טובים וארוכים, אז בכלל. ללא ספק ינואר 19 היה אחד החודשים מבחינת איכות וכמות סוולים. בדקתי עם כמה גולשים ממספר ערים וחופים שונים כדיי להבין אם גם הם היו בחגיגות, ואיך זה נראה והרגיש?

 

לולו קום
צילום: גיא ברלס סוולקונקשיין

 

דודי כהן, גולש רגולר. חוף הבית: הילטון, תל אביב

החודש האחרון היה נדיר ברמה שאני לא זוכר עוד חודש כזה בשנים האחרונות- גלים באיכות גבוהה ובתדירות גבוהה. ניצלתי כל הזדמנות שיכלתי ללכת לים- גם אם זה אומר להתעורר ב5 בבוקר כדי להיות ב6 במים אפילו לסשן של 40 דקות בלבד! לא יודע להעביר במילים את ההרגשה- פשוט אושר עילאי, תחושת סיפוק ענקית! משהו שלא קורה בכל סשן גלישה אלא רק בימים מיוחדים כאלה.
היה סשן באחד מימי שישי בחוף הדרומי שהרגשתי כאילו שאני בביץ' ברייק בצרפת! הרבה צינורות, ללא רוח, גובה כמעט מטר, פשוט ים מושלם!

 

דודי כהן
צילום: גיא ברלס סוולקונקשיין

 

יאיר אסרף, גולש רגולר. חוף הבית: הקשתות, אשדוד

החודש האחרון היה Epic!. כיף שהחוף הביתי מול הבית הלא הוא חוף הקשתות עובד ממש לא רע לאחרונה! סוולים טובים שפגעו ברוב החופים בעיר ודאגו להגיע בסופ"שים שכולם בחופש, תקופות כמו אלה גורמות לי להרגיש חי ולהפסיק לחפש את היעד הבא בעולם לגלישה (לפחות עד הקיץ) התמונות האחרונות ממחישות כמה מהגלים שנחקקו לי בזיכרון, לאחרונה כל סשן מרגיש לי חו״ל, הסוואלים טובים וחזקים, גורם לי לא לרצות לצאת מהארץ, אחרי סשן אני גמור מת משפשפות שרוף בפנים עם מים בסינוסים אבל מבסוט עד השמיים, הרגשה שאתה חי!

 

יאיר אסרף
צילום: קייט מיקלסון

 

נדב זוהר, גולש רגולר. חוף הבית: תל ברוך, תל אביב

החודש האחרון זה משהו שמזמן לא נראה בחופים פה בארץ, לפני החורף התריעו שהולך להיות חורף קשוח מלא בסערות אבל אף אחד לא האמין שנוכל לגלוש כל כך הרבה בתנאים כאלה מושלמים! יצא לי לגלוש מלא לאחרונה בחופי תל אביב והרצליה, הדרומי עבד פגז ממש גל של חו״ל אבל כמובן שיש את בעיית הצפיפות… הצלחתי לתפוס אותו בסוול נקי לפני איזה שבועיים שלא הייתה כזאת כמות גולשים מוגזמת, חצי שישים צינורות עם רוח מזרחית עדינה.. אחח תענוג! השבירה הראשונה שליד הפוינט נתנה רייט מדהים שנשבר כמו מכונה.. ממש סשן של טיול גלישה.
בסערות גלשתי במרינה שהחזיקה טוב בימים של הרוחות החזקות, מהרגע שהגל נכנס מעבר לשובר הראשון הוא מקבל מקפצה של קיר ענק עם דרופ מרגש. רייטים ולפטים בשפע אבל גם כאן החוכמה היא לתזמן את הסשן שיהיה רגוע מבחינת כמות גולשים. כל גולש היה מוכן לתת הכל כדי לגלוש על גלים כאלה כל השנה! אז אומרים תודה ושלא ייגמר לעולם!

 

נדב זוהר
צילום: שון שגיב סוולקונקשיין

 

ריף דינור, גולש גופי. חוף הבית: דבוש, הרצליה

אני בתקופת מבחנים אז לא יצא לי לגלוש יותר מדי בכל הטירוף הזה של החודש האחרון.
משתדל לא לפתוח את התחזיות ואת הקבוצות עם כל התמונות והסירטונים אבל כל בוקר בדרך ללימודים אני עובר לראות את הים… סאדיסט! לפעמים לא שולט בעצמי כל כך וגונב סשן בוקר זריז. לפעמים יוצא לגנוב לאורחים בדבוש קצת גלים אבל אפשר להבין… גם בתקופות עמוסות כיף לראות את החגיגות שהולכות שם בחוץ ולהצליח לגלוש פה ושם. כיף אמיתי!

 

ריף דינור
צילום: ניסים אתון

 

 אמיר דהן, גולש רגולר. חוף הבית: חסוי, בת ים

החודש האחרון היה ממש טוב גם מבחינת איכות וגם מבחינת תדירות וגלשתי מלא.
היו כמה סשנים שהפתיעו אותי לטובה והיה ים ממש טוב היה איזה 80 וקיר פתוח זה היה בסיקרט. סשן טוב גורם לי להרגיש התלהבות יצאתי מהמים עם חיוך והיה לי הכי כיף בעולם!

 

אמיר דהן
צילום: בן צרפתי

 

ישראל מימון, גולש: רגולר. חוף הבית: הילטון

האמת החודש האחרון היה אחד החודשים הטובים שזכור לי פה… גלים טובים סוואל, קצת שמש בין כל הקור ואווירה טובה… יצא לי לגלוש כמעט בכל פעם שהיה גל. סשן כזה גורם לי אושר שאי אפשר לתאר במילים. סוג של התמכרות כמו לדברים אחרים רק למשהו שתורם לנו ולא מזיק.
אני חושב שהייתי נותן הכל בשביל גלים כאלו כל הזמן. זה משהו שהוא בגדר חלום פה במדינה שלנו, טיילתי הרבה בעולם יש פה הכל פשוט חסר לי רק את הגלים שיש להם. התדירות של הגלים גם מאוד טובה למערכת האקולוגית פה בארץ, החמצן שהגלים עושים חיים מחדש את הדגה, את הריפים והכל יחד כך שגם אנחנו נהנים מאוד!

 

האם את/ה מעל גיל 18?