כמה מילים על הסופ"ש

מאת עמרי חצור חזרה

אני חושב שזה היה הסופשבוע הכי לא רגוע שהיה לנו בתקופה האחרונה והוא היה כזה כי סוף סוף  היו גלים, אומנם זה היה רק פלא של יום אחד אבל אני בטוח שזה עשה את העבודה והוריד את הפאניקה לכל מי שהיה במים וזה נהדר כי הגלשנים הצליחו להרטב, הגלים הזכירו לחוף איך הם נראים ולכולם היתה הזדמנות שווה לעבוד על הזרימה שלהם. מה שעוד היה בסופשבוע הזה מעבר לגלישה החופשית וכמויות האנשים שגלשו בחופים השונים היה כמה תחרויות מענינות בארץ ובעולם שהתרחשו בו זמנית ובמילים הקרובות אני אעשה קצת סדר במה שהיה בסופ"ש שהיה.

נתחיל מהתחרות בסבב הגלישה בגלים גבוהים שנערכה בשישי בנאזרה, עייירת הגלישה הציורית שנקראת בכלל על שם העיר נצרת ששוכנת בארץ הקודש. 24 גולשים אמיצים מאוד הסכימו לשים את עצמם תחת הלחץ והעוצמה שהגלים שנשברים במקום הזה מיצרים ולמרות שאפשר לכתוב את זה על כל תחרות של הסבב הזה אני מרגיש בטוח להגיד לכם שהתחרות הזאת הכניסה את כל מי שלקח בה חלק לרמה אחרת לגמרי בגלים גבוהים מכל מה שידעתי עד עכשיו. את המקצה של הגמר ניצח גרנט בייקר מדרום אפריקה שהצליח להשתלט בצורה הטובה יותר על גלים של 40 פיט שזה בעצם 12 מטר + של חומות מים.

 

WSL

WSL / כמה גבוה זה גבוה?

 

משם עברנו לתחרות הכי מגניבה, אדירה ושקטה שיש בארץ לאנשי הדממה שנערכה ביום שבת בעתלית. גלים איכותיים שנשברו על הביץ ברייק הנדיר של רצועת החוף הזאת בשילוב עם אנשים גדולים מהחיים והקור ביחד עם הפקה מצוינת של עמותת העטלף ואיגוד הגלישה הישראלי הצליחו להרים הרים ולגייס את הספונסרים הכי חזקים בענף ליום תחרות שכולו כיף והבעת הערכה ללוחמי המים הנדירים ששומרים עלינו בכל מצב, ריספקט.

 

Drop Production / שחר אזולאי

 

ואז בשבת בערב הגיע אלוף העולם בגלישת גלים מ 2012, אדון פרקו האוסטרלי ועשה לי את הסופ"ש. הוא הביא את כל גלישת הכוח האגרסיבית והזורמת שלו ליום האחרון של תחרות הגלישה "Hawaiian Pro" והוכיח לכולם שלסטייל אין גיל. פרקו שכבר הודיע על פרישה בסוף העונה הנוכחית נילחם בילדים וניצח את התחרות בפעם השניה בקרירה שלו, מעבר לזה הוא גם עם סיכוי מצוין לזכות בסבב הפנימי שנקרא ה "ואנס טרייפל קראון" שמורכב משלוש תחרויות שכולן נערכות בהוואי. האוסטרלי נמצא בראש כרגע ואני לא יכול לחשוב על סיומת טובה מזו לקריירה המענינת שלו מאשר להגיע לתחרות האחרונה (VANS WORLD CUP) שמסכמת את הכל להכל ולנצח גם אותה או לפחות לסיים במקום טוב באמצע שיתן לו את האפשרות לנצח את הטרייפל קראון ולסיים בכבוד את הקריירה.

 

WSL / האם זאת הפעם האחרונה שירימו את פרקו על הכתפיים…?

 

Drop Production / דרור רוזנברג, אביב סול ושחר אזולאי

 

האם את/ה מעל גיל 18?