לעולם בעקבות השמש. והדגים…

מאת מערכת קורונה חזרה

שמש דגים של דוד טובי ופאפל חגגה את אליפות העונה השביעית של ליגת קורונה פוצ'יוולי, עם ניצחון 0:2 בגמר על כרישי החול * סאן אנד ניקה, שסיימה את העונה ראשונה, נאלצה לפרוש מחצי הגמר בעקבות פציעתו של מתי פול

כשעה לפני תחילת הפיינל פור אתמול בנמל ת"א, הסתובבה אשתו של דודו טובי ליד שולחן המזכירות והתלוננה על ההגרלה (למרות שזו לא ממש הגרלה אלא נקבע על פי הדירוג, אבל מי סופר) הקשה שקיבל בעלה שוב. מי שמכיר את טובי ופמלייתו, יודע שעבורם ליגת קורונה פוצ'יוולי היא הרבה יותר ממשחק. בשנים האחרונות הוא ניסה פעם אחר פעם, העמיד תמיד קבוצות מצוינות עם שותפים נהדרים, אבל כשל ברגעי האמת.

אתמול, עם גב של כמה עשרות אוהדים קולניים, לבושים בחולצות עם הכיתוב "דודו ופאפאל אלופי ישראל", הם באו לעבודה. אחרי כמה שעות, למרות ההגרלה הקשה ולמרות שתחזיותיה של גברת טובי לא התממשו, הם חגגו במסעדת "שמש דגים" באור יהודה שעל שמה נקראת הקבוצה. תואר ראוי לקבוצה, שבצוותא עם סאן אנד ניקה האנרגטית היתה הכי טובה העונה.

זה אמנם לא היה התסריט המושלם, כי אמיר זוהר ומתי פול לא הצליחו להגיע למעמד הגמר, אבל לטובי, אדוארו פאפל והיציע הרועש זה לא הפריע לחגיגות, שנמשכו דקות ארוכות אחרי טקס הענקת הגביע על החול שבמרכז הדק של הנמל.

* * *

ספק רב אם ליאור באום ואורן צוברי האמינו אחרי המחזור התשיעי של ליג קורונה פוצ'יוולי שהם יגיעו בסופו של דבר לפיינל פור. אחרי ההפסד לסאן אנד ניקה הם היו מרוחקים שני ניצחונות מהמקום הרביעי כשלסיום העונה נותרו שלושה מחזורים. אבל לא צוברי ובאום, כרישי החול בשבילכם, יוותרו. הם את שלהם עשו בשלושת המחזורים האחרונים ובצירוף הפסד דרמטי של דובי מנופים ליהלומי ביצ'אצ'י במחזור האחרון, הם עשו סנסציה.

גם לפני הפיינל פור אף אחד לא הימר על כרישי החול, אבל יש תקופות בחיים שהכל מסתדר. ואז אפילו כשבחצי הגמר אתה פוגש שוב את הצמד הישראלי הבכיר, אמיר זוהר ומתי פול מסאן אנד ניקה, פורטונה מתייצבת לצידך. וכך, גם פתיחה נוראית של 9:1 הפכה לפיגור מינימלי של 13:12 לפני שהתחילה הדרמה הגדולה. סאן אנד ניקה ירדו לפסק זמן, ולא חזרו ממנו. פול, שסבל מפציעה לאורך כל השבוע, החמיר את המתיחה ברגל, ונאלץ לפרוש. ניצחון טכני לאנדר דוג, שפתאום מוצא את עצמו בגמר.

* * *

בגמר זה כבר היה סיפור אחר לגמרי. שמש דגים אמנם עבדה קשה יותר כדי לחלוף בחצי גמר כל ברזילאי על יהלומי ביצ'אצ'י של ג'ורג' בסון ודייגו מראדונה, ועדיין נראתה בשליטה כמעט לכל אורך המשחק, שהיה שקול ומותח.

אבל עוד לפני התייצבה האלופה לדו קרב שהפגיש שניים משחקני החוף הטובים בעולם – מראדונה ופאפל – שהיה הפעם חד צדדי מאי פעם. פאפל וטובי, השתלטו על המשחק מההגשה הראשונה ולא הותירו למראדונה ובסון צ'אנס, עם שתי מערכות חלקות.

ואז החל המשחק שמסכם עונה שלמה: הפייבוריטים מול האנדר דוג, אמן השארק אטאק נגד החבר'ה שלא מוותרים על אף כדור. מלחמה אמיתית על החול אל מול השקיעה היפיפיה.

העובדה ששני הזוגות לא עבדו קשה מדי כדי לעלות לגמר התבטאה ביכולת נהדרת ומשחק מרתק.. צוברי ובאום, האנדר דוג הקלאסי, נלחמו על כל כדור, תקפו בעיקר את טובי והוליכו כבר 11:13 במערכה הראשונה, אבל ריצת 1:7 של טובי ופאפל סגרה את הסט עם 14:18 לזכותם.

כרישי החול שוב קמו מהחול במערכה השנייה והיו קרובים מאוד לקחת אותה, אחרי שהובילו 13:17. אבל שוב היה זה פאפל הקטלני וטובי שכמעט ולא עשה טעויות, שרצו 0:6 כדי לנצח 17:19 דרמטי ולתת סימן לאוהדיהם הרבים לפרוץ למגרש ולהניף אותם על הכתפיים. סיום קלאסי לעונה מרתקת ומותחת.

במקום השלישי סיימה יהלומי ביצ'אצ'י וסאן אנד ניקה רק במקום הרביעי, אך אין בכל כדי להאפיל על עונה מופלאה של זוהר ופול, שהסתיימה בחוסר מזל משווע. האלופה כמובן תייצג את ישראל בסבב הפוצ'יוולי האירופי.

[image-gallery id="2916"]

האם את/ה מעל גיל 18?