מי הם האנשים שתופסים את הגלים הכי גדולים בעולם?

מאת לי קום חזרה

טקס פרסי ה- Big wave awards 2018 כבר כאן. ב1 לאוקטובר (2017) יתקבצו יחד הגולשים הכי צ'ארג'רים בעולם לערב מלא בהפתעות. צ'קים שמנים מחכים לזוכים בקטגוריות השונות.

בילי קמפר (28) שקטף בטקס האחרון את התואר של הגל הכי טוב של השנה –
The Billabong Ride of the Year " " מספר שהפרס הכספי זה מדהים, אבל הוא התרגש רק מעצם העובדה שהגל שלו נכנס לרשימת המועמדים לתואר.

רשימת המועמדים הינה מכובדת ואקסקלוסיבית. לא בכל ענף ספורט אנשים שמים את חייהם על הקצה. וזה בדיוק מה שגולשי הגלים הגדולים עושים בכל פעם כשהם יוצאים לים.

הכניסה הרשמית הראשונה לרשימה האקסקולוסיבית, הגיעה ממערב אוסטרליה ב6 במאי בשעה 10 בבוקר, כאשר מיק קורבט נכנס לרייט המאסיבי.

כניסה נוספת שנכנסה לרשימה הפעם מקייפטאון, דרום אפריקה ב12 במאי בשעה 9 וחצי בבוקר, השבירה האהובה והידועה בשם Dungeons התעוררה לחיים וג'רמי ג'ונסון היה שם כדי לחנוך את הסוול.

תמונות של כניסות נוספות מפורטוגל (נאזרה) וממקסיקו (פורטו אסקונדידו) בסוף הכתבה.

אם נשים לרגע בצד את החגיגיות של הטקס, את התהילה והפרסים הכספיים. וננסה להבין את המניעים האמיתיים של האנשים האלו לגלוש על הגלים הכי מטורפים שקיימים בעולם ולסכן את חייהם בכל פעם מחדש, ייתכן שיהיה לנו קשה להבין.

אדרנלין, תשוקה ואתגר אינם מספיקים במקרה הזה. הפרופיל של גולש גלי ענק מורכב מכמה מאפיינים מאוד ייחודיים ודורש גישה רצינית ביותר להתמודדות עם תנאי האוקיינוס הקשים.
אפשר לראות דוגמא מעולה לכך בסרט " הגלישה הגדולה במאבריקס " שמתאר את סיפורו האמיתי של ג'יי מוריאטי והחלום שלו לגלוש בגלי ענק.

גלים מפלצתיים נוטים לזוז במהירות ולגרום לגולשים להישאר מחוץ לקצף החזק. ההתמודדות עם גלים גדולים היא תמיד קשה ויכולה להיות קטלנית אפילו עבור הגולשים המנוסים ביותר. גלי ענק גבו את חייהם של כמה וכמה גולשים מקצוענים בעשורים האחרונים.

מאליק ג'ויו, סיון מילושקי, מוטו ווטנבה, מארק פו, דוני סולומון, טוד צ'סר, דיקי קרוס ופיטר דייוי, הם חלק מהגולשים שחייהם נעצרו בתנאי גלישה קיצוניים. Wipeouts, פציעות שונית, אלמוגים קשים וטביעה הם הגורמים השכיחים ביותר למוות בתנאים אקסטרימיים אלו.

הערב מנציחים את הגולשים שכבר לא איתנו וכמובן שחוגגים את הספורט של גלישת גלי ענק. הספורט נמצא בתנופה והתפתחות רצינית ובכל פעם מחדש אנו רואים את הגבולות נפרצים ואת השיאים נשברים. הקטגוריות השונות הערב הן הגל הכי גדול של השנה, הגלישה הכי טובה של השנה, נפילת השנה, החתירה הכי טובה של השנה, הצינור הטוב של השנה והופעת הנשים הטובה ביותר. בהצלחה לגולשים ולגולשות.

האם את/ה מעל גיל 18?