נהר הכרישים של מרגרט

מאת עומרי חצור חזרה

אוסטרליה ידועה בסכנות שהחופים והגלים המזמינים שלה טומנים בהם, ממדוזות קטלניות ועד כרישים גדולים הסכנות שבמים ידועות לרוב הגולשים שבוחרים להכנס למים והם חלק מחישובי המשחק שהגולשים המקצוענים וגולשים בכללי לוקחים לפני שהם נכנסים למים של האוקינוסים הגדולים. אבל בתחרות השלישית של הסבב שחותמת את החלק האוסטרלי בעיירת הגלישה הפסטורלית מרגרט ריבר זה כבר הגיע לרמה אחרת לגמרי, עד כדי כך שהתחרות התבטלה לאחר ששתי תקיפות של גולשים קרו בהפרש של שעות בודדות אחת מהשניה על ידי כרישים במרחק של 12 עד 15 קילומטר מהמקום שבו התחרו גולשי הסבב בתחרות השלישית של סבב הגלישה העולמי.

לאחר שהידיעה על התקיפות התפשטה ברחבי הרשת מארגני התחרות החליטו בשלב הראשון להשהות אותה ורק אחרי שהוסיפו אמצעי זהירות נוספים כמו אופנועי ים שיסתובבו ליד הגולשים ויתנו מענה מהיר במקרה של תקיפה והוספת מטיסי רחפנים נוספים שיחפשו צללים חשודים במים שעלולים להיות כרישים תוקפים החזירו את הגולשים למים כדי לסיים את הסיבוב השני של התחרות.

בסוף יום התחרות אלוף העולם לשעבר גבריאל מדינה ומוביל הסבב הנוכחי (ביחד עם גוליאן) איטאלו פאררה סירבו לגלוש בשלבים הבאים של התחרות ועדכנו את העוקבים שלהם ברשתות החברתיו והלחץ עשה את שלו. בבוקר יום התחרות העוקב החליטו מארגני התחרות לבטל אותה, "ה WSL שמו דגש גדול על בטיחות וזה לא יכול להיות רק בדיבורים, אי אפשר להתפשר על בטיחות הגולשים. ענף הגלישה הוא ספורט בעל פוטנציאל סיכון גבוה לעוסקים בו והוא מיוחד בכך שהוא מתרחש בבית הגידול של בעלי חיים רבים, כרישים הם חלק מהם. קרו תקריות בעבר וסביר להניח שגם יקרו בעתיד כאלה שלא יגרמו לביטול תחרויות, אך למרות זאת נסיבות האירוע הלא שגרתיות והמטרידות האלה הובילו אותנו לבטל את התחרות " כך אמר קירן פירו באתר ה WSL.

 

Kael Walsh
WSL / MATT DUNBAR

 

אני בטוח שלהחלטה שכזאת יש הרבה פרשנויות שונות כשחלק מהמתחרים שמחו ממנה וחלק עיקמו פרצוף אבל בסופו של דבר אי אפשר להתוווכח עם דבר אחד, אם משהו היה קורה לאחד המתחרים אחרי שכל פעמוני האזהרה צילצלו היו מחפשים אשמים והראשון שהיה משלם על זה היה חבר הועדה המארגנת מר קירן פירו. לנוכח כמות הכרישים שנצפו לאורך חופי מרגרט ריבר וכמות לוויתני החוף ששוחים באזור ומושכים את הכרישים שצדים אותם אל קרבת החוף אני חושב שההחלטה הזאת היתה נכונה. כך או כך אני בטוח שיש מתחרה אחד בסבב שעדין לא התחרה השנה (עקב פציעה) שהתקרית הזאת עשתה לו רק טוב והוא לא אחר מקיסר הגלישה קלי סלייטר שהוא גם הבעלים הגאה של מפעל הגלים בו אף כריש לא שוחה. תקריות שכאלה רק מעלות את היתרונות של סביבת גלישה מבוקרת על כל המינוסים שמתלווים לקיבעון הזה בהשוואה לים הפתוח.

לאחר התחרות שהתבטלה הופיע בטבלת הדירוג של הסבב התוצאות אליהם הגיעו המתחרים עד לשלב שבו נעצרה וכרגע המצב בחמישיה נשאר בדיוק אותו דבר וזה עד לתחרות הבאה בריו שתקופת ההמתנה אליה תתחיל ב 11.5.

 

WSL / MATT DUNBAR

 

האם את/ה מעל גיל 18?