נעצרנו באוסטרליה, המשכנו בבאלי

מאת לי "לולו" קום חזרה

התחרות ה-5 של הסבב המקצועי הסתיימה והאלופים של 'קורונה באלי המוגנת' הם איטאלו פריירה בגברים ולייקי פיטרסון בנשים. אך החגיגה האינדונזית עדיין לא ניגמרה כשהוחלט ב-WSL להמשיך את תחרות מספר 3 שנעצרה באמצע. מי שלא זוכר, התחרות נעצרה עקב תנאי בטיחות לאחר שהיו מספר התראות ואפילו תקיפות כריש באיזור התחרות במערב אוסטרליה.
מי שהרוויחו מכל הסיפור הזה, וכמובן שעשו זאת בחסד, הם וויליאן קרסאדו הברזילאי וג'והאן דיפיי הצרפתייה. שניהם גלשו מצוין לאורך התחרות ועד הניצחון. האירוע התקיים בבוקיט פנינסולה, לפט מוכר בבאלי והים נתן גלים יפים וארוכים בגובה של 1.5 עד 2 מטרים. האירוע נמשך כיומיים בלבד, היום השני שחתם את התחרות ובו הוכתרו שני אלופים חדשים, התחיל בשעות הבוקר המוקדמות עם דמדומי הזריחה והסתיים בשעת שקיעה מאוחרת. ניתן להגיד שהיום הזה בהחלט שינה את מאזן הכוחות בדירוג הכללי.

אף על פי שהמנצח של תחרות 3 הוא קרסאדו הברזיאלי, והמנצח של תחרות 5 הוא פריירה מברזיל גם כן, ג'וליאן ווילסון מוביל כרגע את לוח הדירוג הכללי. ווילסון הספיק לאבד את מקומו בטופ ואפילו יצא מהטופ 10, לאחר שנפל יחסית בשלבים המוקדמים של ה'קורונה באלי המוגנת'. באירוע ההמשך של תחרות מספר 3 הוא התעשת על עצמו והגיע עד הגמר, מה שגרם לו להחזיר לעצמו את המקום הנחשק בפסגה. כעת הוא מדורג ראשון שוב. עם כל הכבוד לג'וליאן ווילסון ולהובלה בלוח הדירוגים, הכוכב האמיתי של האירוע הקצר הוא קרסאדו, שבמילים אחרות לא האמין שזה קורה לו.

 

Julian Wilson | WSL/Ed Sloane

 

הוא גלש טוב והשיג תוצאות גבוהות לאורך כל היומיים. הגמר מול ווילסון היה מעט מאיים עבורו, כך הוא מספר. בייחוד כי ווילסון גלש טוב ותפס המון גלים במהלך המקצה. אך בסופו של דבר, היה חסר לו עוד גל אחד איכותי בעוד שקרסאדו סיים את המקצה עם ניקוד גבוה של 15.57. קרסאדו היה נחוש לנצח את התחרות, בייחוד לאחר שלא הלך לו בתחרות מספר 5. הוא מספר לאחר הניצחון: "אני מרגיש שהלב שלי עומד להתפוצץ. לאחר שעברתי את שלב רבע הגמר, הרגשתי ממש טוב והתחלתי לחשוב שאני יכול לקחת את הגמר. ג'וליאן גלש ממש טוב וזה הרתיע אותי, היה לו גל מעולה בסיום המקצה והוא היה צריך ניקוד גבוהה כדי לנצח וזה לא הספיק". קרסאדו הוסיף ואמר שהוא עבד קשה מאוד בשביל להגיע לרגע הזה, שעבורו זאת אבן דרך ורצה להודות בהזדמנות זו לכל מי שתמך בו לאורך השנים. קרסאדו בן ה-32 התחרה בסבב בשנת 2015 כמחליף על בסיס פציעה. בעונה הנוכחית הוא הרוקי של הסבב, לאחר קמפיין ארוך בסבב ה-QS. ניצחון זה מעלה אותו ממקום 16 למקום ה-5. ציטוט נוסף שלו "היום ניצחתי 3 גולשים מדהימים, ג'וליאן ווילסון, פליפה טולדו ומיקי רייט. זה היום המאושר בחיי, חיכיתי כל כך הרבה לרגע הזה." נראה שהניצחון נתן לו דרייב מטורף להמשך, העונה נמצאת בעיצומה וכעת יש לו מעט זמן להתכונן לתחרות הבאה בדרום אפריקה.

 

Willian Cersado | Ed Sloane

 

בינתיים בגיזרה הנשית, ג'והאן דיפיי הביאה ניצחון מלא באושר לא פחות. היא לא ניצחה אירוע CT מאז 2016 כך שהמאורע היה מרגש ולא רגיל. בגמר היא גלשה מול טטיאנה ווסטון ווב המוכשרת שהובילה לאורך כל המקצה. טטיאנה מספרת שהיתה בטוחה שהניצחון הזה שלה, ושזה מבאס להפסיד במיוחד בדקה האחרונה. ג'והאן היתה צריכה גל בניקוד של 6, וגל שבא אליה ממש בדקה האחרונה של המקצה, סיפק לה את מה שהייתה צריכה. כך קטפה את הניצחון בהפרש של 0.46 בלבד. ג'והאן אמרה לאחר המקצה שכולן גולשות כל כך טוב ושאין מאושרת ממנה שהיום זה היה תורה לנצח. היא עלתה בדירוג למקום ה-5 וטטיאנה כרגע מדורגת במקום ה-3.

 

Tatianna Weston | WSL/Ed Sloane

 

הנצחונות הקטנים האלו, הם בדיוק הרגעים שמזכירים לגולשים למה הם ספורטאים מקצועיים. כיף לראות את האושר הטהור של הזוכים, הייתה הרגשה שהנצחונות האלו קיבלו משמעות נוספת. ועם התחושה הזו עוברים לתחרות ה-6 שתתקיים בג'פריס ביי, דרום אפריקה.

 

Willian Cersado | WSL/Keely Cestali

 

WSL

האם את/ה מעל גיל 18?