צפוף בצמרת – סיכום מחזור 10 של ליגת קורונה פוצ'יוולי 2016

מאת מערכת קורונה חזרה

מחזור אחד נותר לסיום העונה הסדירה וכמעט שום דבר עוד לא סגור. בטח בכל הנוגע לתמונת הפיינל פור.

רק קבוצה אחת, מובילת הטבלה, יהלומי ביצ'אצ'י של ג'ורג' בסון וגיגי הברזילאי הנפלא, כבר שם. על שלושת המקומות האחרים נלחמות ארבע קבוצות שכל אחת ראויה להיות שם. מצבן של סאן אנד ניקה, שמש דגים וקאזה דו ברזיל טוב יותר, אבל גם לוס בונולרוס, עדיין בתמונה.

בשבת הקרובה, בחוף אכדיה בהרצליה, נקבל את כל התשובות.

שמש דגים – סאן אנד ניקה          1:2       13:18, 18:13, 10:15

לפני המשחק המרכזי של המחזור ה-10, דווקא מצבה של שמש דגים היה מורכב יותר. זה אולי גרם לאדוארדו פאפל המצוין להגיע חד יותר מאשר במחזורים האחרונים ולשלוט במשחק כמו שנהג בעונה שעברה.

גם דודו טובי הגיע בכושר גבוה והשניים לקחו את המערכה הראשונה תוך הפגנת דומיננטיות. במערכה השנייה ניסו פאפל וטובי טקטיקה חדשה שבה רק הברזילאי נשאר לקבל את ההגשות, אבל אמיר זוהר ואורן צוברי ניצלו את זה בשביל לשלוח כדורים לרגל שמאל החלשה של פאפל, לנצח את הסט ולהשוות את המשחק.

המערכה השלישית כבר היתה הצגה פרטית של טובי ופאפל. הם ברחו ל-2:7 ולא הסתכלו לאחור בדרך לניצחון חשוב. מבחינת שמש דגים, רק הפסד 2:0 ללוס בונדולרוס במחזור האחרון יביא להדחתם. גם סאן אנד ניקה שם, אלא אם כן תפסיד במחזור האחרון 2:0 ולוס בונדלרוס וקאזה דו ברזיל ינצחו (בונדולרוס חייבים 0:2).

לוס בונדולרוס – קאזה דו ברזיל   2:0       18:12, 18:9

לפני שני המשחקים האחרונים קאזה דו ברזיל נראתה עם רגל וחצי מחוץ לפיינל פור. אבל הניצחון הגדול בשבת שעברה וזה הנוכחי שמו אותם במצב שהכל בידיים שלהם. ניצחון במחזור ה-11 והם שם, כשגם ההפסד יכול להעלות אותם (אם בונדלרוס יפסידו לשמש דגים).

על המגרש קרב שהיה אמור להיות על החיים ועל המוות נערך במעמד צד אחד. מתי פול ופסקל שמידט היו לא חדים ומעט רדומים, ואפשרו לאדר זינו ודייגו מראדונה לטייל לניצחון קל.

בונדולרוס, שנמצאים במצב הכי גרוע, זקוקים לניצחון חלק על שמש דגים במחזור האחרון כדי לעלות. שום תוצאה אחרת לא תעזור להם.

איטלי גולד – ביוטי פקטור            2:0       18:14, 18:16

המאבק על המקום השישי היה שקול ומותח, אבל ללא מאור הס איטלי גולד התקשו לעמוד עד הנקודות האחרונות. דווקא את הסט הראשון הם פתחו טוב אבל ליאור באום ויונתן פלאש הפכו וניצחו. המערכה השנייה לא היתה שונה: עומר הלוי ורון בן ישי פתחו טוב יותר ועלו ליתרון מבטיח, אבל לא החזיקו מעמד.

שמשוניה – BEECOMM               0:2       10:18, 17:19

BEECOMM היו קרובים לקחת מערכה ראשונה העונה, אבל נותרו על מאזן של 0 ניצחונות ו-0 מערכות העונה, בדרך חזרה לליגה השנייה.

 

הברווזים – הפנתיאון      2:1       15:18, 18:15, 15:8

הקרב על המקום השמיני היה משחק משוחרר ומהנה בין שתי קבוצות שקולות. אחרי שכל אחת לקחה מערכה, העלו ברק ספוז'ניקוב ואלעד אולחה הילוך, ברחו לתומר רייפמן אריאל חזן וניצחו את המשחק.

 

יהלומי ביצ'אצ'י – RST     0:2       4:18, 10:18

במחזור מלא דרמות והפתעות, דווקא המוליכה לא נאלצה להתאמץ. ג'ורג' בסון נעדר אבל עם שלומי משה שהחליפו, וכמובן גיגי, הם טיילו לעבר הפיינל פור עם חיוך על הפנים והרבה שמחת חיים. [image-gallery id="3223"]

 

האם את/ה מעל גיל 18?