על בוטיק מיאמי עזה

מאת עומרי חצור חזרה

ביום רביעי הקרוב באמצע חגיגות 10 שנות פעילות לואנס ישראל הולכת להתרחש הקרנת בכורה בכולי עלמא של סרט שמשלב את עולם הגלישה והסקייט ביחד תחת ניצוחו של הבמאי הגאון יקיר אברהמי. זה סרט סקייט ראשון שהוא עושה אחרי כמות נכבדת של סרטי גלישה ומבלי לראות את הסרט (רק עם להציץ בפרומו) אני יודע שהוא חם אש! כי יקיר אוהב לעשות כאלה שטויות עם מלא חיבורים שמגניבים אותו וגורמים לו לאתגר את עצמו מעבר למחשבה הפשוטה כדי להצליח לחבר דרך המצלמה סקיייטרים וגולשים ביחד. אז התקשרתי אליו כדי לברר כמה דברים לגבי מה שעתיד לקרות היום בתאריך 8.8.18.

 

  1. יקיר ,ספר רגע על החיבור המטורף הזה שיצא לך לצלם בין גלישה לסקטבורד? פנו אלי מוואנס לעשות סרט של שלוש דקות שמשלב גם סקט וגם גלישה ביחד וחשבתי לעצמי שזה מגניב בגלל שגדלתי בחיפה בתור סקייטר וגולש אבל גם היה לי מאוד ברור שזה לא יכול להיות סרט כזה קצר, בגלל שגלישה וסקייט הם ענפי ספורט עם המון כבוד כל אחד וגם בגלל שבזמן האחרון החלטתי להתמקד בלעשות סרטים משמעותיים שמעבירים מסר, כאלה שהם קצת יותר ארוכים. בגלל שאני בא משני העולמות האלה ידעתי שאם ואנס יזרמו איתי ברעיון לעשות את זה כמו שאני רואה אז אצליח לשלב את הכל ביחד ואני מרגיש שיצא טוב.

 

  1. אתה חושב שהסרט הזה יכול לגרום לסקייטר להתחיל לגלוש או להפך? לא יודע אם הוא יכול לגרום או לא אבל תכלס לפני כמה ימים ישבתי עם כל הסקייטרים שמופיעים בסרט בים והם דיברו על להכנס לגלוש. אז אתה יודע מה לגמרי כן.

 

  1. חחח, ומאיפה הגיע השם "בוטיק מיאמי עזה"? הוא נובע מהאדריכלות שפזורה לאורך קו החוף של העיר תל אביב, מיפו שבדרום ועד לצפון תל אביב האדריכולות משתנה באופן חד והכל קורה לאורך 4 קילומטר של חוף, זה יוצר שילוב ויזואלי מושלם שמזכיר לי את זה שבין מיאמי לעזה ובדיוק על המרחב הזה הגולשים והסקייטרים עשו את הקטע שלהם .

 

  1. מה לגבי הבחירות המוסיקאליות שבסרט, אני יודע שאתה אוהב מוסיקה טובה, מה הולך להפתיע אותנו הפעם? בחרתי לשים מוזיקה בעברית שנכתבה פה תחת הדגש על זה שאנחנו ישראלים ואני חושב שאנשים יהנו מהבחירות האלה. חשוב לי לחשוף את הצופים למוזיקה חדשה וטובה שקורת פה בארץ וגם להראות לכל השאר שאנחנו טובים בכל מיני תחומים שונים, מוזיקה היא חד משמעית אחת מהם.

 

  1. אז הולך להיות פה קטע מענין בעצם, יגיעו גולשים משני הסצנות להקרנה? כן ! זה אף פעם לא קל להקים אנשים מהכורסא אבל זה קורה בקולי עלמא וכיף שם ולדעתי כן, יגיעו משתי העולמות.

 

  1. מה הלוקיישן שהכי נהנת לצלם בו בסרט הזה? שאלה טובה ואני רק יגיד יפו, צחי עינת יורד כמות מטורפת של מדרגות בוול רייד עצבני מול המצלמה שלי.

 

משהו נוסף יקיר? העבודה עם ארתור ואבי לוזיה שאחראים על TEAM VANS בגלישה וסקייט (בהתאמה) שהביאו את כל הגולשים והסקייטרים הכי חזקים משני הסצנות היתה מדהימה, אמרנו בואו נעשה משהו משותף ורגע אחרי כבר צילמנו אנשים עפים באוויר, כולם נרתמו למשימה והכי כיף לצלם ככה אז תודה, מעבר לזה תגיעו כדי לראות 12 דקות של סרט, יהיה כיף.

 

האם את/ה מעל גיל 18?