פורטו גל

מאת עומרי חצור חזרה

אז זהו זה רשמי, הקרב על אליפות העולם בגלישת גלים יוכרע בהוואי בתחרות האחרונה של העונה בצינורות הענק של פייפ ליין ואיך אנחנו אוהבים שזה קורה כשכל האקשן, המתח, הניצחונות וההפסדים לאורך השנה מתנקזים לתחרות האחרונה שקובעת את הכל. איטאלו ניצח בגמר את גואן דורו הצרפתי בתצוגת אריאלים ענקיים בים די נמוך והוכיח לעצמו, לצופים ולשופטים שאפשר להסתובב באוויר עם הגלשן ממש מהר והמון פעמים מבלי לאבד את חוש הכיוון. הגלישה של איטאלו מעל הליפ היתה אגרסיבית וחדה וזה בדיוק מה שאפשר לו לנצח את התחרות השלישית שלו העונה.

התנאים לאורך התחרות היו מאוד דינמים ולמרות שהיתה תחזית לים גבוה וחזק בסופו של דבר ביום הגמר גולשי הסבב גלשו על גל די נמוך באופן יחסי להרים שנשברו באותו חוף בשנה שעברה. בסיום הסיבוב הרביעי נפרדנו מפדריקו מוריאס המקומי, יחזקאל לאו מהוואי, וודי כארמישל שהתקשה להזיז את עצמו ולמצוא מומנט טוב בגלים הנמוכים ומאדריאן בושן שפספס בפחות מנקודה את גוליאן שנשם לרווחה בסיום המקצה שהעביר אותו לרבעי הגמר.

 

WSL

 

ברבע הראשון איטאלו פגש את מישל בוארז למקצה שפשוט לא היה כוחות, איטאלו עף כמו שהוא יודע מעל הגל כשבאותו זמן מישל התקשה למצוא גלים נורמלים ולקבל עליהם ניקוד הולם, במקצה השני גבריאל מדינה ניצח את ווילקינסון ובמקצה השלישי עלה לכולם הדופק כשגוליאן הפסיד לגואן דורו שלא הצליח לשחזר את היכולות המצוינות שהציג פחות משבווע לפני בצרפת. במקצה הרביעי אואן רייט השמיד את קינואה איגארשי הצעיר היפני שמבחינתי היה הפיבוריט במקצה, אבל אואן אסף כמה גלים טובים ועלה על הקצב הנכון שנתן לו את המקום בגמר מול גואן דורו שעצר את המומנט המצוין של אואן. חצי הגמר השני היה כולו ברזילאי כשאיטאלו פגש את מדינה, שני הסביבונים האלה נתנו חצי גמר שבקלות היה יכול להיות הגמר. איטאלו פתח חזק עם גל של 7.17 ותפס עוד שלושה גלים עד שמצא את הפנינה שנוקדה ב 9.30, מהצד השני מדינה נתן את כל מה שיכל מתוך הבנה שאם יגיע לגמר יתפוס מרחק גדול יותר בצמרת טבלת הסבב אבל זה לא היה מספיק והוא נאלץ לראות את הגמר מהחוף.

בגמר עצמו איטאלו פשוט שיחזר את מה שעשה לאורך המקצים של היום האחרון ופשוט לא הפסיק להסתובב באוויר, הוא פתח עם כמה גלים חלשים אבל כבר בגל החמישי העלה תוצאה משמעותית בים לא פשוט לחלוטין, לא היו הרבה התקפות בגמר וזה דרש משני המתמודדים המון ריכוז בים ובמה שמתפתח בו. איטאלו ניצל את זה ובגל השישי שתפס קיבל 8.5 שדי הכריע את הגמר כי בצד השני שלו גואן דורו התקשה למצוא את עצמו, הוא תפס רק שלושה גלים בגמר שלא הרשימו את השופטים כמו אלה של איטאלו.

הגמר נוצח והסיבוב האירופאי של הסבב נגמר ומשם אנחנו יוצאים לקצת יותר מחודש של הפסקה עד לתחילת תקופת ההמתנה של התחרות המסכמת של השנה בפייפ שתתחיל ב 8.12. אחרי התחרות הזאת המצב בראש הטבלה הפך למענין יותר כשאת המקום השלישי מאייש טולדו עם אותם 51,450 נקודות שיש לגוליאן כשבמרחק של פחות מ 5000 נקודות בפסגה נמצא מדינה שממשיך להחזיק את המקום הראשון.

 

WSL

 

האם את/ה מעל גיל 18?