פסטיבל סרטי הגלישה הראשון שלי

מאת עומרי חצור חזרה

את שחר "שושו" אהרוני הכרתי בתקופה שבה שנינו התחרינו בגלישת רוח תחרותית, הוא תמיד היה טוב בנושא אבל בין גלישת רוח לגלישת גלים היה לי ברור מהר מאוד איזה סוג גלישה תשרוד לאורך זמן בעולמו של שושו. כשהזמן עבר הדרכים שלנו עברו דרך אותם חופים שיצרו בינינו חברות שידעה לשרוד גם מים מלוחים וזה הפך אותנו לחברים טובים, עד כדי כך שברגע ששחר שאל אותי אם אני רוצה לנסוע אתו לפסטיבל סרטי גלישה במקום שאין בו גלים קודם כל אמרתי כן ורק אחרי זה שאלתי את השאלות האלה:

שושו ספר לי בשביל מה אנחנו נוסעים לברלין? : אז אנחנו נוסעים לברלין להקרנה של הסרט THE OTHER THING של נועם אשל ושלי שהתקבל לקטגורית הסרטים הקצרים (עד 18 דקות) ואנחנו מגיעים לשם ממש בעוד רגע ככה שאתה יכול להתחיל להתרגש. מעבר לזה יש עוד סרט שאני משתתף בו ביחד עם בחור אוסטרלי ועוד בחור דני עם קשר חזק לישראל, הסרט נקרא פלאפל ניישן והוא סוג של הזיה של 13 דקות וגם הוא מתחרה בקטגורית הסרט הקצר הטוב ביותר.

אז אתה בעצם מתחרה עם עצמך בעצמך בקטגוריה שבה יהיו כמה סרטים? 7 סרטים, כולם מאירופה (ומישראל), הימור שלי פלאפל ניישן מנצח בקלות אבל את זה נדע רק בהמשך.

ועכשיו לשאלת כל השאלות, שושו איך קורה שיש פסטיבל סרטי גלישה במקום שאין בו גלים? ברלין וגרמניה זה מקום עם המון תרבות ועם הזמן התפתחה שם סצנה חזקה של גולשים, גם בעקבות הנהר שהמקומיים גולשים בו וגם בגלל שגרמניה גדולה וגרמים אוהבים לטייל, מארגני הפסטיבל התחילו בלעשות ערבי גלישה מצומצמים שלאט לאט גדלו וזה הפך עם הזמן להיות פסטיבל סרטי גלישה שזאת כבר השנה השישית שהוא רץ.

 

נועם אשל

 

רגע ומי זה הם? הם זאת חברה שנקראת Novage שמורכבת משני גולשים גרמניים שגרים במקומות עם גלים, אחד פה בארץ והשני בביאריץ שבצרפת . פירוש השם של החברה הוא "אין גל" והם בעצם אלו שיסדו את הפסטיבל הזה ועושים הרבה ערבים והקרנות של סרטי גלישה במקומות שונים באירופה שמושכים אליהם קהל מאוד מגוון.

אתה מתרגש לקחת חלק בדבר? סופר מתרגש, קצת קשה לי להאמין שהזרימה ביני לבין נועם הביאה אותנו להתמודד בקטגוריה בפסטיבל סרטים בינלאומי.

ספר לי קצת על הזרימה בינך לבין נועם? הגעתי לנועם בזמן מסוים בחיים וישבנו על כוס קפה, הוא סיפר לי שהוא לא יכול לצלם יותר גלישה "רגילה" ושהוא שחוק מלצלם את אותם דברים רגילים, זה מיד התחבר לי עם רעיון שהיה לי לצלם חבורה של גולשים שקשה להגדיר במילה אחת כי כולם גלשו וגולשים על סוגים שונים של גלשנים ויש להם חיבור טוב עם הים שמאפשר להם לבחור את הכלי הנכון בים הנכון. המשכנו לדבר עוד קצת על רעיונות שוברי שגרה ומפה לשם הדבר האחר נולד לאוויר העולם.

טירוף! שאלה על הסרט השני פלאפל ניישן, איך בדיוק גלישה ואוכל מתחברים? האוכל הוא לא העניין בסרט למרות שהוא לוקח חלק משמעותי בעלילה , כל הסיפור נע סביב המסע שעובר כוכב הסרט פיטר דרך דוכני האוכל הישראלי לבין הגלישה בארץ הקודש.

חייב לדעת ממה פיטר התלהב יותר מהאוכל או מהגלישה? האמת שקשה להגיד כי שניהם התאהבו במדינה, באוכל ובגלישה שיש לנו פה, כל שבוע אני מקבל מאחד מהם הודעה שמספרת על זה שהם רוצים לחזור ואני מאמין שזה יקרה בקרוב ככה שיש סיכוי טוב להמשך העלילה.

 

נועם אשל

האם את/ה מעל גיל 18?