פעמונים של סוף

מאת עומרי חצור חזרה

בלס 2018, איזה טירוף עתידי שהמחיש לכול מי שצפה בו בשידור חי עד כמה זמן עבר, במיוחד בגלל פנינג שפורש אחרי 17 שנים בסבב, 17 שנים בסבב של השחזת ריילים וגלישה בתוך צינורות על הגלים הכי טובים בעולם, אתם קולטים את האוסטרלי הזה, איזה כיף לו. וכל פעם שזה קורה, בכל פעם שמסכמים חיים מקצוענים של גולש פורש אני מרגיש כמו בהלוויה של מישהו שממש נהנה מהחיים אבל זה רק אני ומיק הוא רק מיק ולמרות היכולות הפנומנאליות שלו להימתח בקאריביים ולהפוך לסכין אנושית שחותכת מקצים יש עוד כמה גולשים כישרוניים שיוכלו למלא את החסר אז אל חשש חברים. בכל מקרה בלס הרגישה לי כמו אירוע למבוגרים אחראים, כאלה שלא נופלים מהגלשן ויודעים לצעוק על הרייל שלהם מספיק חזק כדי שהוא בתורו יצעק על המים לעוף באוויר ממש גבוה, אם רצית לנצח את בלס זה בדיוק מה שהיית צריך לעשות בשילוב עם המון חוכמה בבחירת הגלים הנכונים ובחירת הרגעים הקריטיים לתת בהם את הביצוע.

 

 

כשנכנסנו לתחום רבע הגמר רק 3 גולשים מהעשירייה נראו שם, אואן רייט שעלה במקצה השני מול פנינג הפורש והבלתי ניתן לעצירה היה אחד מהם ומישל בוארז שהפסיד במקצה הראשון של הרבע לפטריק גודקסקס גם. במקצה השלישי זיק לאו פגש את איטאלו שגלש בצורה מאוד חדה ומשוגעת שהכניסה את לאו לקומבו בשלב קריטי שמממנו לא הצליח לצאת. במקצה הרביעי גבריאל מדינה פגש את פדריקו מוראיס שעלה במוד הנכון למקצה ופתח אותו חזק עם 2 תוצאות טובות שהכניסו את מדינה לקומבו 17 דקות לסיום המקצה, מדינה מצדו ענה עם גל של 8.83 ואז 8 דקות לסיום המקצה גיבה את עצמו עם גל של 6.90 שסגר את הסיפור למוריאס.

 

WSL / Ed Sloane

 

בחצי הגמר הראשון פטריק פגש את פנינג ששוב ירד למקצה באותו מצב רוח מפוקס וממוקד, אם כבר תחרות אחרונה בבלס אז עד הסוף הוא כנראה אמר לעצמו וזה עבד, פטריק לא ממש מצא גלים במקצה ופנינג מצא שתיים שנוקדו מעל ה 8 מה שסגר את הצלע הראשונה בגמר. בחצי השני נפגשו שתי הברזילאים איטאלו פארארה ואלוף העולם לשעבר גבריאל מדינה, איטאלו היה הרבה יותר חד במקצה הזה ובכלל לאורך כל התחרות קיבל ציונים גבוהים על הגלים שלו מה וזה המשיך גם כאן, על הגל השני שתפס במקצה קיבל 9.17 והצליח לגבות אותו עם 6.83, גבריאל מצידו ניסה לענות אבל הצליח להגיע לשתי תוצאות בינוניות שהשאירו אותו מאחור.

ואז הגענו לגמר אליו נכנס מיק עם כל התמיכה שבעולם מצד הקהל האוסטרלי והמעריצים כשמצד שני את איטאלו זה ממש לא ענין. 5 גלים של איטאלו על הבק סייד מול 4 של פנינג עשו את ההבדל עבור הברזילאי הצעיר שפשוט ריחף בין ביצוע לביצוע עם חוזק ועוצמה שנתנו לו את הניצחון על פני מיק הפורש שמאוד רצה ואפילו הצליח לעלות תוצאה אחת גבוה על הלוח אבל בלי גיבוי השאיר את הדלת פתוחה לאיטאלו שעבר בה לקול צלילי הפעמונים.

הניצחון של איטאלו העלה אותו למקום הראשון בסבב והוא חולק אותו ביחד עם גוליאן, במקום השלישי נמצא מיק פנינג ואת המקום הרביעי חולקים יחדיו אואן רייט ומישל בוארז. אבל רגע, מה עם ג'ון ג'ון ולמה תמיד כל כך קשה לו בארץ שם למטה? הוא נמצא כרגע במקום ה 26 וכמו שנראה לי הוא די מבסוט ממנו פשוט בגלל שהוא אוהב להיות האנדרדוג, תמיד קצת קשה לו עם העיניים שמסתכלות עליו ומצפות מממנו לספק בתחילת העונה, אבל עכשיו כשכל הלחץ נעלם והוא מדשדש לו בנוחות קרוב לסוף העשיריה השלישית הוא יוכל לעצור לרגע ולנער מעליו את הלחץ המיותר כדי למצוא את עצמו מחדש ולגלוש בלי חשש. זאת בשורה טובה עבורנו בהתחשב בזה שהתחרות הבאה תערך במרגרט ריבר ומי שניצח אותה בשנה שעברה הוא ג'ון ג'ון פלורנס, תקופת ההמתנה מתחילה בעוד 6 ימים, בהצלחה לכולנו.

 

WSL / Kelly Cestari

האם את/ה מעל גיל 18?