קאי לני מנצח את תחרות מספר 1 בסבב ה- Big Wave

מאת עומרי חצור חזרה

פורטו אהובתי אוי פורטו, המקום הזה שאליו נסעתי כדי לחוות את טיול גלישת הגלים הראשון בחיים שלי לעולם יחרט לי בזכרון כמקום שמושך אליו גלים גבוהים ואנשים עם רעב אינסופי לאדרנלין טהור. פורטו לימדה אותי דבר או שתיים על פחד ועל זה שאף פעם אסור להפנות לגלים בפורטו את הגב, לא משנה מה תהיה הסיבה כשאתה שם תמיד צריך להסתכל אל האופק ולתת כבוד לגלים שיכולים ברגע לשנות את הרגע. אני בטוח שזה בדיוק מה שעשו המתחרים שהגיעו למקסיקו לעצירה הראשונה בסבב גלישת הגלים גבוהים ואני עוד יותר בטוח שזה מה שעשה קאי לני כל הדרך אל הניצחון הראשון שלו בסבב.

רק בשבוע שעבר דיברתי עליו כששאלו אותי איך הוא בתור בן אדם, ולפני שעניתי חשבתי על הפעם הראשונה שפגשתי אותו כשהתחרנו בצרפת בסבב הסאפ העולמי ועל השיחה האחרונה שהיתה לי איתו באוהו כשהתאמנו לתחרות בסאנסט בתחילת שנה שעברה. חשבתי על השינוי שהוא עבר מסוף 2013 אז הרגשתי שהאף שלו היה גבוה מידי בעננים ועד הפעם האחרונה שראיתי אותו ב 2016 אז פגשתי בן אדם אחר, בוגר יותר, מחושב הרבה יותר ועד כמה שאפשר להגיד את זה על ה water man הזה שעוסק בכל כך הרבה ענפים שונים – ממוקד הרבה יותר.

הטובים והאמיצים בין גולשי הגלים הגבוהים בעולם שהגיעו לפורטו פגשו גלים שנעו בין 20 ל 25 פייט שנשברו על הsand bank  – שרטון החול שמרים את הגלים בזיקטלה לגובה שאליהם הם מגיעים והופך את הכניסה לגל לכזאת אכזרית. התנאים המושלמים שהגולשים פגשו כבר מהזריחה גרמו לצופים בחוף ולצופים דרך הרשת להחסיר כמה פעימות כשגולשים נעלמו בתוך הצינורות העבים של פורטו ולעיתים רחוקות גם הצליחו לצאת מהם.

Alex Botelho places first in Round one Heat 2 of the WSL 2017 Puerto Escondido Challenge

זה היופי בסבב הזה, השופטים לא מחפשים את היציאה החלקה מהצינור כדי לתת למתחרים את הציון הגובה שיעלה אותם הלאה כמו שהם רוצים לראות אותם מותחים את הגבולות כשהם נכנסים לצינורות אחרי ה take off הקשה, את זה בדיוק ראינו בא לידי ביטוי במקצה השלישי של הסיבוב הראשון אז טום לואי האנגלי ניצח את המקצה מבלי לצאת מצינור אחד.

היתה תחרות מאוד מענינת ומגוונת ואחרי שאמליץ לכם לראות את רגעיה הנבחרים נדלג ישר אל מקצה הגמר בן השעה שאליו הגיעו שישה גולשים. קרלסון, לואי, קאי לני, מיטשל, קמפר ובוטאלו הפורטוגלי שהצליח להכנס לרשימת המתחרים במקום גרג לונג האגדי שנפצע בברך והחליט בחוכמה להשאר בחוף ולהצטרף לצוות השדרנים. נראה שמקצה הגמר התחלק לשתיים כשבצד אחד היו את אלה שלא הצליחו לעמוד בדרישות וקיבלו תוצאות נמוכות ומהצד השני נלחמו מיטשל, לואי וקאי. מיטשל האוסטרלי פתח חזק ושמר על ההובלה לאורך רוב המקצה כשתפס כמה גלים סגורים שהקפיצו אותו למקום הראשון והמקצה נשאר די רדום כשמיטשל הוביל אותו עד ש 3:33 דקות לסיום המקצה קאי לני שישב ליד שאר הגולשים בפיק ניצל פרצה וחתר לגל ענק שנפתח בצורה מושלמת לצינור שממנו יצא בריא שלם ואפילו יבש, השופטים כמו גם הקהל לא נשארו אדישים לגל הזה וקאי שהיה צריך רק 5.99 כדי לקחת את ההובלה קיבל הרבה מעל וניצח את התחרות.

Kai Lenny of Hawaii winner of the WSL 2017 Puerto Escondido Challenge

בשביל קאי שהגיע לתחרות בפורטו בשנה שעברה עם חששות זאת הייתה סגירת המעגל המושלמת והדבר שהצביע בצורה הכי טובה על הדרך שעבר בשנים האחרונות מהנער המתבגר לגבר הצעיר וחסר פחד שיורד גלי ענק. אפשר וגם צריך להקדיש לקאי כתבה משלו וזה גם יקרה עוד לפני התחרות הבאה בסבב הגלישה בגלים גבוהים שתתקים בנזארה שבפורטוגל ותקופת ההמתנה אליה תתחיל ב 15 לאוקטובר.

Kai Lenny of Hawaii winner of the WSL 2017 Puerto Escondido Challenge

 

האם את/ה מעל גיל 18?