קורונה פוצ'יוולי טור – קוזי למלם מפתיעים

מאת מערכת קורונה חזרה

בסוף השבוע התקיים בנמל תל אביב טורניר מספר 2 של הליגה השנייה. קבוצות הליגה הגיעו נחושות להשיג מטרה אחת – סיום במקום הראשון בטורניר. כרגיל ביום הראשון של הטורניר שוחק שלב הבתים, הקבוצות נלחמו לסיים במקום שמוביל למשחקי רבע הגמר ביום שלמחרת. כבר בבית א' הבנו שהיום לא הולך להיות קל לאף קבוצה כאשר שלושת הקבוצות בבית סיימו עם ניקוד זהה לאחר שהשיגו שני ניצחונות והפסד, והדבר היחידי שמפריד ביניהם הוא יחס הנקודות. בבית ב' נרשמה הפתעה כאשר קבוצת יהלומי גורדון של שלומי משה ורן ארבל, הזוכה בטורניר הקודם הפסידה את משחקה לקבוצת קוזי למלם הנהדרת של פסקל שמידט ואריאל חזן, וסיימה רק במקום השני בבית. בבית ג' קבוצת וילדע חייע של תמיר בר אילן ואדיב שביט סיימה במקום הראשון ולאחריה קבוצת בסקינד מניה של יניב יקותיאל ואנדריי קופרשמיט וקבוצת הפרחים של אלי של ירדן זלוף ודין פוקס. לאחר יום משחקים ארוך הבנו שמשחקי רבע הגמר לא יהיו קלים לאף קבוצה, ושכל קבוצה תבוא לתת את המקסימום בכדי להבטיח את מקומם על הפודיום.

המשחק הראשון ברבע הגמר ביום שבת הפגיש בין קבוצת יהלומי גורדון,שלומי משה ורן ארבל, ובין קבוצת הפרחים של אלי, ירדן זלוף ודין פוקס. למרות שקבוצת יהלומי גורדון עלתה עם ביטחון מלא שהם הולכים לקחת את המשחק בקלילות כבר במערכה הראשונה הם הבינו שירדן ודין לא יוותרו על הזכות לשחק בחצי הגמר בקלות והמערכה מסתיימת בתוצאה 18:15 לטובת הפרחים של אלי. היהלומים מגורדון מתאוששים במערכה השנייה ולאחר קרב מתיש הם מנצחים את המערכה השנייה בתוצאה זהה 18:15 ליהלומים. המשחק הראשון של היום מגיעה למערכה שלישית. בפתיחת המערכה ירדן ודין עוד עלו ליתרון והיה נראה שהמשחק הולך להפתעה אבל הם התעייפו קצת ואילו רן ושלומי נכנסו למומנטום ולבסוף מנצחים את המערכה 15:9 ועולים לחצי הגמר.

למשחק רבע הגמר השני עלו קבוצת בסקינד מניה של יניב יקותיאל ואנדריי קופרשמיט וקבוצת מומחי RST של איציק סימן טוב ורועי סימן טוב. המערכה הראשונה הלכה דיי בקלות למומחים, יניב ואנדריי עוד לא נכנסו למשחק והמערכה מסתיימת בתוצאה 18:11 למומחי RST. את המערכה השנייה פתחו בסקינד מניה בטירוף לאחר שיחת מוטיבציה מאבא של אנדריי שמכיר את הספורט עוד מימיו בברזיל ולאורך כל המערכה ניתן היה לשמוע את הוראותיו מאחורי הקווים, מה שכנראה עזר לקבוצת בסקינד מניה לקחת את המערכה בתוצאה 18:12 ולגרור את המשחק למערכה שלישית ומכרעת. המערכה השלישית הייתה צמודה מאוד, איציק ורועי נראו עייפים מאוד ואילו אנדריי ויניב נראו מלאי אדרנלין מהניצחון במערכה הקודמת. אבל לקראת סוף המערכה מצליחים איציק ורועי לגבור על העייפות שלהם ובזכות ניסיון רב על פני יניב ואנדריי הם מנצחים את המערכה בתוצאה 15:12. ועולים לחצי הגמר. בסקינד מניה של יניב יקותיאל ואנדריי קופרשמיט יישארו עם המחמאות אך ללא הכרטיס לחצי הגמר.

המשחק השלישי של רבע הגמר הפגיש את קבוצת וילדע חייע של תמיר בר אילן ואדיב שביט וקבוצת צפתא של אריאל ישעיה ושי סליס. וילדע חייע קבוצה חזקה מאוד אבל בפתיחת המערכה הראשונה היה נראה שאריאל ושי הולכים להפתיע אותם, לאחר שעלו ליתרון מוקדם ומבטיח החליטו תמיר ואדיב להעלות הילוך ולאט לאט צמצמו את הפער שנפתח עד למהפך בתוצאה והמערכה הראשונה מסתיימת בתוצאה 18:16. נראה שאריאל ושי קצת נשברו מנטאלית מכך שלא הצליחו לנצח את המערכה הראשונה למרות הפתיחה הטובה שלהם. בפתיחת המערכה השנייה היה נראה שאנחנו בכיוון למערכה שלישית גם במשחק הזה אולם מהר מאוד השתלטה על המשחק קבוצת וילדע חייע והמערכה נגמרת בתוצאה 18:12 ובניצחון 2:0 חלק לתמיר ואדיב.

המשחק האחרון של רבעי הגמר הפגיש את קבוצת ילדי ויצמן של חי ג'יאן ועודד סלם וקבוצת קוזי למלם של פסקל שמידט ואריאל חזן. המערכה הראשונה הייתה חד צדדית לחלוטין והסתיימה בתוצאה 18:7 לטובת קוזי למלם. המערכה השנייה הייתה קצת יותר צמודה אולם יכולתו המופלאה של פסקל בעליה לנגיחות הכריעה את התוצאה לטובת קוזי למלם גם במערכה השנייה שמסתיימת בתוצאה 18:14.

משחק חצי הגמר הראשון הפגיש את קבוצת יהלומי גורדון של שלומי משה ורן ארבל עם קבוצת מומחי RST של רועי ואיציק סימן טוב. המערכה הראשונה הייתה כולה בכיוון של יהלומי גורדון כאשר שלומי ורן נמנעים מלעשות טעויות והתוצאה בסיום המערכה היא 18:13 ליהלומי גורדון. המערכה השנייה היה קרב צמוד מאוד כאשר מומחי RST לא מתכוונים לוותר בקלות על המשחק ואף קבוצה לא מצליחה לפתוח פער על הקבוצה השנייה. המערכה נגררה להערכה ולבסוף לאחר קרב מתיש מסתיימת המערכה בתוצאה 21:19 ליהלומי גורדון אשר רוצים לשחזר את ההישג מהטורניר הקודם ולהגן על התואר שלהם. רועי ואיציק יסתפקו בקרב על המקום השלישי.

המשחק של הטורניר היה ללא ספק חצי הגמר הבא שהפגיש את קבוצת וילדע חייע של תמיר בר אילן ואדיב שביט עם קבוצת קוזי למלם של פסקל שמידט ואריאל חזן. המערכה הראשונה הייתה צמודה מאוד כאשר מתנהל קרב ארוך על כל נקודה. לבסוף המערכה מסתיימת בתוצאה 18:12 לטובת וילדע חייע אולם התוצאה קצת משקרת. המערכה השנייה נפתחת באותו אופן של המערכה הראשונה קרב צמוד ומאוד אמוציונאלי בין וילדע חייע לקוזי למלם כאשר אחרי כל נקודה מוציא פסקל שאגה ומהצד השני מחזיר לו אדיב בשאגה משלו. המערכה נגמרת בתוצאה 18:13 לקוזי למלם ואנחנו הולכים למערכה שלישית. גם המערכה הזאת נפתחת בשאגות עידוד מכל צד, פסקל היה בלתי ניתן לעצירה כאשר בכל נקודה הוא נלחם עד לאפיסת כוחות ובעזרתו של אריאל חזן הם מצליחים לנצח את המערכה בתוצאה 15:10 ולעלות לגמר הטורניר. וילדע חייע עם המחמאות על משחק אדיר ינסו להגיע אל הפודיום בעזרת ניצחון על מומחי RST בקרב על המקום השלישי.

כאמור המשחק על המקום השלישי הפגיש בין קבוצת מומחי RST של רועי ואיציק סימן טוב וקבוצת וילדע חייע של תמיר בר אילן ואדיב שביט. כבר במערכה הראשונה הצלחנו להבין איזה מאמץ אדיר עושים השחקנים בטורנירים הללו כאשר לאחר שתי נקודות נפצע רועי סימן טוב במתיחה של שריר התאומים. לאחר טיפול קצר הוא מחליט לא לוותר ולהמשיך לשחק אולם לאחר שתי נקודות נוספות הוא יורד לכדור ומרגיש את המתיחה החזקה ברגל. הוא רוצה להמשיך אך לא יכול יותר והמשחק מסתיים עקב פציעתו. תמיר ואדיב כבשו את המקום השלישי והמכובד.

לסיכום היום הגענו למשחק הגמר, המשחק אשר כל הקבוצות נלחמו במשך היומיים הללו בחום כבד ובמאמץ אדיר להגיע אליו. המשחק הפגיש את קבוצת יהלומי גורדון של שלומי משה ורן ארבל עם קבוצת קוזי למלם של פסקל שמידט ואריאל חזן. כבר במערכה הראשונה אפשר היה לראות את הנחישות של פסקל ואריאל. הם נלחמו על כל כדור, לא ויתרו על נקודה גם כשהיה נראה שבלתי אפשרי להציל אותה והצליחו לסיים את המערכה בתוצאה 18:13 לטובתם. 1:0 במערכות לקוזי למלם שכבר עם רגל וחצי במקום הראשון. המערכה השנייה נפתחה כאשר אפשר לראות את העייפות והתשישות של יהלומי גורדון, רן עוד מנסה לעודד את שלומי אולם שלומי התקשה להתעלות על התשישות ולשחק את המשחק הרגיל שלו. מהצד השני פסקל ואריאל לא ריחמו ורק הגבירו את הקצב של המשחק. הם מנצחים במערכה 18:11 ומנצחים את הטורניר!

הטורניר הבא של הליגה השנייה יתקיים בתאריכים 5-6.09 בנמל תל אביב, הקבוצות אשר יגיעו לחצי הגמר יזכו לשחק שבוע לאחר מכן בטורניר של הקבוצות הבכירות ביותר של ליגת קורונה פוצ'יוולי ולנסות להוכיח שאין הרבה הבדל בין הליגה הראשונה לליגה השנייה. תישארו מחוברים ותתעדכנו, עד הפעם הבאה, להתראות.

  

 

[image-gallery id="2398"]

האם את/ה מעל גיל 18?