קורונה פוצ'יוולי טור – הכרישים באים!

מאת מערכת קורונה חזרה

בסוף השבוע האחרון התקיים בנמל תל אביב טורניר קורונה פוצ'יוולי האחרון של העונה. מיטב שחקני הפוצ'יוולי בארץ הגיעו לנמל במטרה אחת – זכייה בטורניר ! בשונה מהטורנירים הקודמים,    4 קבוצות מהליגה השנייה קיבלו הזדמנות להראות את יכולתם מול השחקנים הבכירים ביותר ואכן 2 קבוצות מהליגה השנייה נצלו את ההזדמנות, סיימו במקום השני בבית והצליחו להעפיל לשלב  1/4 הגמר בשבת.

מבית א' עלו קבוצת סאן&ניקה (אמיר זוהר ודודו טובי) וקבוצת ותיקי הגלקטיקוס (גילי ג'נח ומוטי בר-חי), מבית ב' – הברווזים (דר פישלזון ותומר רייפמן) ואריות גורדון (יוסי גולן ואריאל חזן), מבית ג' – פגסוס (אושרי כהן ויונתן פלשנברג) ונגב אילת (אורן צוברי ואדר זינו) ומבית ד' – כרישי החול (מאור קנדיל וליאור באום) וקוזי למלם (פסקל שמידט ובן פז).

ביום שבת הקבוצות הגיעו במוטיבציית שיא להגיע למשחק הגמר. מאות מהעוברים והשבים בנמל התקבצו במתחם הפוצ'יוולי שלנו וראו משחקים ברמה גבוהה מאוד. המשחק הראשון של היום היה מפגש בין כרישי החול עם מאור קנדיל וליאור באום וותיקי הגלקטיקוס עם גילי ג'נח ומוטי בר-חי. כבר בתחילת המשחק ניתן היה לראות מי הקבוצה הטובה יותר ומי מסתפקת בהגעה לרבע הגמר. מאור וליאור היו בלתי ניתנים לעצירה והם מנצחים את המשחק בשתי מערכות 18:13 ו- 18:14.

משחק רבע הגמר הבא הפגיש את המנצחת של שני הטורנירים הקודמים סאן&ניקה עם אמיר זוהר ודודו טובי והפתעת יום שישי, אריות גורדון עם יוסי גולן ואריאל חזן. המשחק היה חד צדדי ולאריות גורדון לא היה באמת סיכוי לעבור את סאן&ניקה. מערכה ראשונה מסתיימת בתוצאה 18:5 ומערכה שנייה בתוצאה 18:7. סאן&ניקה ייפגשו בחצי הגמר את כרישי החול, למשחק שיכל בקלות להיות משחק הגמר.

במשחק הבא קיבלנו מפגש מעניין בין קבוצת פגסוס של אושרי כהן ויונתן פלאשנברג ואלופת שני הטורנירים האחרונים של הליגה השנייה קבוצת קוזי למלם עם בן פז ופסקל שמידט. המערכה הראשונה נפתחה בצורה מאוד חד צדדית אך קוזי למלם הצליחו להתאושש. בשלב מסויים קבוצת פגסוס פתחה מבערים, אושרי התחיל להתעופף באויר ולזרוק שארקים כאילו הוא בחוף בברזיל. המערכה נגמרת בתוצאה 18:11 לפגסוס. למערכה השנייה עלו פגסוס מלאי אדרנלין מהניצחון במערכה הראשונה, אושרי ויונתן לא הורידו את הרגל מהגז וניצחו 18:10. פגסוס בחצי הגמר ואילו בן פז ופסקל שמידט מקבוצת קוזי למלם נשארו עם המחמאות…

משחק רבע הגמר האחרון הפגיש שתי קבוצות ברמה מאוד גבוהה, הברווזים של דר פישלזון ותומר רייפמן שאפילו דאגו להביא איתם כ- 100 ברווזי גומי לחלק לקהל האוהדים המסור שלהם, מולם קבוצת נגב אילת עם אדר זינו ואורן צוברי. את המערכה הראשונה פותחים נגב אילת חזק וכבר מתחילתה עולים ליתרון אשר החזיק מעמד לאורך כל המערכה. 18:13 לנגב אילת. הברווזים אשר נותרו המומים במקצת אבל קהל האוהדים המדהים דאג להזכיר להם שהם לא מהסוג שנשבר. בפתיחת המערכה השנייה אף קבוצה לא הצליחה לפתוח פער והמשחק היה צמוד, ניתן היה לראות את העייפות על פני אדר זינו שלא עלה בשיא כושרו. צוברי עוד ניסה להשאיר אותם בתמונה אבל התקשה לעשות את העבודה לבד. המערכה נגמרת בתוצאה 18:13 אבל הפעם לטובת הברווזים. המערכה השלישית הייתה הופעה חד צדדית של הברווזים שהיו מחוזקים בקהל הביתי שלהם וזכו לעידוד בלתי פוסק, צוברי וזינו נראו עייפים מאוד, נשברו מהר מאוד והמערכה מסתיימת בתוצאה 15:6 לברווזים שעולים למשחק חצי הגמר.

משחק חצי הגמר הפגיש את שתי הקבוצות הטובות בארץ, מצד אחד סאן&ניקה ומן הצד השני כרישי החול. לפני המשחק ההימורים בסוכנויות ההימורים הלכו עם סאן&ניקה שכן אמיר זוהר בכושר מעולה ונראה בלתי ניתן לעצירה, ואכן המערכה הראשונה הייתה צמודה מאוד והתנהל קרב מרתק בין שתי הקבוצות הללו. כל נקודה הייתה מלחמה בין שחקני הפוצ'יוולי הטובים בארץ כשלבסוף הצליחו אמיר ודודו מסאן&ניקה לסיים את המערכה בנצחון 18:16. המערכה השנייה הייתה המשך של הקרב הספורטיבי האדיר בין שני הקבוצות והתוצאה בסיום 18:12 לכרישים ו- 1:1 במערכות. הגענו למערכה שלישית ומכרעת. שתי הקבוצות נראו נחושות לנצח ואף קבוצה לא הצליחה לפתוח פער על השנייה, נקודת המפנה חלה בתוצאה 15:15 כאשר כרישי החול עשו שתי נקודות רצופות והצליחו לנצח את המערכה בתוצאה 17:15 וכמובן לנצח את המשחק. דודו טובי ואמיר זוהר מסאן&ניקה ינסו להבטיח מקום בפודיום במשחק על מקומות 3/4 בעוד ליאור באום ומאור קנדיל יאבקו על התואר במשחק הגמר.

משחק חצי הגמר השני הפגיש את קבוצת פגסוס של אושרי כהן ויונתן פלאשנברג עם קבוצת הברווזים של דר פישלזון ותומר רייפמן. הברווזים הינה קבוצה עיקשת מאוד שקהל האוהדים שעומד מאחוריה מקשה מאוד על שאר הקבוצות לנצחם. במערכה הראשונה לא היה ברור מי ינצח את מי. פעם היתרון אצל פגסוס והברווזים מצליחים להשוות ופעם הוא אצל הברווזים ופגסוס מצליחים להשוות. בסופו של דבר הברווזים הם אלה שממצמצים ראשונים ופגסוס לוקחים את המערכה בתוצאה 19:17. המערכה השנייה הייתה המשך ישיר של הראשונה אבל הברווזים מצליחים לפתוח פער מוקדם ואף לשמור עליו לאורך כל המערכה והם מנצחים בתוצאה 18:13, מה שאומר מערכה שלישית ומכרעת. המערכה השלישית נפתחת אף היא במשחק צמוד כאשר אף קבוצה לא מוכנה לוותר על נקודה! בתוצאה 10:9 לטובת פגסוס חל רגע של מחלוקת בין שני הקבוצות כאשר הברווזים מצליחים להעביר כדור ספק על הקו ספק מחוץ לקו, השופט אף יורד לבדוק אבל המחלוקת לא נפתרת והשופט מחליט על נקודה חוזרת (בשנה הבאה נדאג להוק איי J), הברווזים שמחו על החלטת השופט מאבדים ריכוז ולא מצליחים לחזור לעצמם. המערכה מסתיימת בניצחון של פגסוס 15:12 ועליה למשחק הגמר על חשבון הברווזים.

למשחק על מקומות 3/4 עלו הברווזים נחושים לנצח בעוד סאן&ניקה נראו עייפים ומאוכזבים מאוד מכך שלא הגיעו למשחק הגמר. אמנם המשחק היה צמוד מאוד אך בסופו של דבר הברווזים מנצחים 18:14 את סאן&ניקה ומסיימים את הטורניר במקום השלישי והמכובד.

למשחק הגמר התאספו מאות צופים סביב המתחם בכדי לראות את שתי הקבוצות המצוינות הללו, קבוצת כרישי החול של ליאור באום ומאור קנדיל מול קבוצת פגסוס של אושרי כהן ויונתן פלאשנברג. קבוצת כרישי החול נראו נחושים מאוד לנצח את המשחק ואת המערכה הראשונה הם מנצחים בתוצאה 18:13 לאחר קרב מדהים בין שתי הקבוצות הללו. פגסוס לא התכוונו לוותר ואת המערכה השנייה הם פותחים חזק ועולים ליתרון אבל מאור וליאור מתאוששים, מחזירים לעצמם את היתרון ושומרים עליו עד לסיום המערכה בניצחון 18:12 וזכייה במקום הראשון בטורניר !

עונת 2014 מסתיימת לה לאחר סוף שבוע מטורף של משחקים איכותיים וארוכים. השחקנים והקהל כבר לא יכולים לחכות לעונת המשחקים של 2015 שתחל בגביע החורף. מקווים שנהניתם!   

  [image-gallery id="2449"]         

 

  

       

  

  

האם את/ה מעל גיל 18?