שמקצוענות, יוקרה והגל המושלם נפגשים

מאת לי "לולו" קום חזרה

חברו את צמד המילים יוקרה והגל המושלם. תקבלו מלדיבים. בנוגע למקצוענות, ריזורט ה- Four Seasons Maldives דואגים לעניין. החל מהשבוע (8-14 לאוגוסט) תתקיים במלדיבים תחרות "אליפות גביע המלדיבים של מלון 4 העונות". התחרות מתקיימת בשבירה הימנית בגל שנקרא סולטנס. זו נחשבת לתחרות האקסקלוסיבית של השנה כך שהמון גולשים היו רוצים להיות בין רשימת המוזמנים המצומצמת. והשנה, קיץ 2018 ברוס איירונס נמצא בין הגולשים שהוזמנו לנפוש במלדיבים ובין היתר לשבור את הים.

ברוס איירונס הוא מתחרה וכוכב לשעבר בסבב המקצועי עולמי. הוא פרש מגלישה תחרותית בסוף שנות ה-20 לחייו, ואת העשור האחרון בילה במסעות בעולם בעקבות גלים מושלמים ומקומות אייקוניים. הטכניקה המדהימה בצינורות, היכולת לנחות איירים מסיביים ובעיקר כמויות הסטייל של ברוס, הפכו אותו לאחד הגולשים הבולטים והאהובים בדור שלו.
התחרותיות והאהבה שלו לשבירות מסוג ריף, הופכות את ברוס איירונס לאחד מהמתמודדים המלהיבים והמרגשים מתוך רשימת המוזמנים של התחרות שמתקיימת הקיץ בפעם השמינית.
ברוס איירונס: "אני מתרגש להיות מוזמן לתחרות הזו. המלדיבים זה מקום כיף לסוע לגלוש בו, עם גלים מושלמים, מים צלולים, איים ציוריים ומים חמים. זה גן עדן של גלישה. ראיתי ושמעתי הרבה על אליפות גביע המלדיבים בעבר, זה נשמע כמו אירוע מטורף. כבר לא יכול לחכות להגיע לשם ולגלוש על הגלשנים השונים בגלים האלה. הולך להיות מדהים".

 

Bruce Ironce | WSL/Tony Heff

 

גולשים נוספים שנמצאים ברשימת המוזמנים, גם הם גולשי הסבב המקצועי לשעבר. הם ג'וש קאר, פרד פטאצ'יה ואלחו מוניז. אלחו מוניז פרץ לתוך הטופ העולמי בגיל יחסית צעיר והימם את כולם עם הסגנון המהיר והזריזות שלו. הוא יקח הפסקה קצרה מהתחרויות של סבב ה-QS (מסבב זה אפשר לעלות ולהכנס חזרה לסבב המקצועי) על מנת לשחוט גלי קריסטל בסולטנס ולהתחרות מול כמה מהגיבורים שלו. את הכרטיס החופשי "הווילד קארד" קיבל הגולש המקומי אבדולה "פוקו" אריף. אריף הופיע במספר תחרויות בסבב ה- QS של ה-WSL בעבר. בנוסף הוא לקח כמה תארים של אלוף המלדיבים. הוא ידוע בבק סייד המהיר שלו וללא ספק, הידע המקומי וההיכרות עם הגל הופכים אותו למתמודד חזק. אריף מודיע שהוא מתרגש להיות מוזמן לארוע הזה ולגלוש מול גיבורי הגלישה שלו. הוא בטוח שזו תהיה חוויה מדהימה, ושהוא ילמד המון מעצם הניסיון והתחרות מול השמות הכי גדולים בעולם.

המנצח בשנתיים האחרונות הוא טאג' בורו, שלצערינו לא יוכל להשתתף השנה כי הוא מתרפא מפציעה כרגע. במקומו הוזמן אלוף העולם משנת 2001 סי ג'יי הובגוד. בשנה שעברה הובגוד היה מתמודד בולט בתחרות הזו, הוא חתר לניצחון אך מעיד שטאג' גלש טוב מידיי והיה בלתי מנוצח. הובגוד לא האמין כשהתקשרו להזמין אותו לתחרות גם השנה, "מתרגש לחזור. זו הייתה אחת הנסיעות הטובות של המשפחה, ואנחנו נוסעים המון". רבים מהגולשים מגיעים לתחרות הזו עם האישה והילדים. זו הזדמנות טובה לחופשה משותפת במקום כל כך יפה ויוקרתי. ובזמן שהמקצוענים והמשפחות שלהם נהנים בריזורט ה-4 עונות, גולשים ישראלים רבים נמצאים על יאכטות בספארי גלישה סמוך למקום.

זו בדיוק העונה בה אנחנו, הגולשים הישראלים אוהבים לטוס לגלוש במלדיבים. האם זה מבאס ששבירה אחת תהיה סגורה עקב האירוע הבינלאומי? או שזו דווקא הזדמנות מרגשת לראות את התותחים הכבדים האלה בפעולה בלייב, מהצ'אנל ככה ממש מקרוב? מי שעומד להיות שם, תעדכנו איך היה.

 

Lee "Lulu" Komm

Lee "Lulu" Komm

Lee "Lulu" Komm

Lee "Lulu" Komm

האם את/ה מעל גיל 18?