שנה סוחפת: סיכום שנה, רגע לפני 2019

מאת לי "לולו" קום חזרה

תמונת שער: WSL – Ed Sloane

הסתיימה לה עוד שנה סוערת ומעניינת בעולם הגלישה. חושבים שפספסתם משהו? שאתם לא בדיוק מעודכנים ברגעי השיא של השנה? בדיוק בשביל זה הכנתי סיכום שנה עם הרגעים הכי מעניינים ומשמעותיים שהיו לנו: כל המנצחים, האלופים, המפסידים והמפתיעים כבר מתכוננים לשנה הבאה שפתח. רגע לפני שמתחילים, מה היה לנו?

# גבריאל מדינה – אלוף העולם לשנת 2018 ! הוא לקח את התואר בתחרות האחרונה בפייפליין הוואי. זו הפעם השניה שלו בתור אלוף. מדינה שלט בתחרות מההתחלה ועד הסוף, כמו אלוף עולם אמיתי, כמו מה שהוא. מחושב, אסטרטגי, ומפוקס במטרה שעומדת לו מול העיניים. הוא נתן הופעה היסטורית ביום היסטורי בעולם הגלישה.

 

Gabriel Medina
WSL/Ed Sloane

 

# סטפני גילמור – אלופת העולם 2018 ! בפעם ה-7 שהוא לוקחת את התואר ואחרי הרבה מאוד זמן שלא עשתה זאת. כשסטפני רוצה, ומסוגלת (התמודדה עם פציעה ארוכה מאוד) אף אחת לא יכולה לקחת ממנה את התואר של הגולשת הכי טובה בעולם.

 

Stephanie Gilmore
WSL/Ed Sloane

 

# תחרות בבריכת הגלים של קלי סלייטר – בבריכת הגלים של קלי סלייטר נערכה תחרות ראשונה מסוגה שהייתה חלק מהסבב המקצועי, הבריכה נכנסה לתוקף באופן רישמי ונחשבת לאבן דרך בעולם הגלישה.

# השתחרר הסרט הדוקומנטרי על חייו של אנדי איירונס – סרט מדהים שחושף את ההתמודדות של אנדי, הסיפור שאינו סופר. נוגע, מרגש, אמיתי. כל מי שפספס – Andy Irons: Kissed By God

# הרוקיות החדשות לסבב הנשים 2019 – מייסי קלאגן (18) האוסטרלית ובריסה הנסי (19) מקוסטה ריקה. מוכיחות לעולם שאפשר לעשות את זה גם בגיל מאוד צעיר, הן מצטרפות לקרוליין מרקס (17) שהעפילה שנה קודם לכן, הן הולכות להוסיף ניחוח צעיר והרבה מוטיבציה ורצון לסבב הנשים של עונת 2019.

#  הרוקי החדשים לסבב הגברים 2019 – אלו הגברים שעבדו קשה מאוד השנה בסבב המוקדמות (ה- QS) ובשנה הבאה יתחרו באופן מלא וסדיר בסבב המקצועי: פטרסון כריסנטו, סת מוניז, דוד סילבה, סולי ביילי ומיקי רייט.

# פרקו ופנינג נפרדים מגלישה תחרותית – שני אגדות גלישה, שכל אחד מהם תרם המון לעולם הגלישה התחרותי, פורשים לאחר קריירה ארוכה, משגשגת ומצליחה. מיק: " הייתה לי קריירה מדהימה, אני רוצה להודות לכל מי שהיה חלק מהדרך". פרקו: "אני נהנה מהחיים, אני אוהב לעשות כיף ומקווה שרואים את זה על הגלישה שלי. אחרי הכל, זו הסיבה שכולנו עושים את זה, לא?"

 

Parko
WSL/Kelly Cestari

 

# פרסים כספיים שווים לנשים וגברים – גלישה זה ענף הספורט הראשון שיעניק פרסים כספיים באופן שווה לגברים ולנשים, החל מהעונה הבאה של סבב 2019. זו החלטה שהתקבלה כדיי לתמוך בקהילת הגולשים ובסביבה. בתקווה שנהיה החלוצים והדוגמא לעוד ענפי ספורט רבים.

# הגברת המודעות לשימוש בפלסטיק – עולם הגלישה תומך על בסיס קבוע ועיקבי בתכניות רבות שקמות במטרה לנקות את העולם מפלסטיק וכן לחנך את האנשים על שימוש נכון ומופחת. חלק מהתכניות המשמעותיות הן: "100 איים נקיים עד 2020 של קורונה ופארליי" , "WSL PURE – ארגון קוקואה הוואי" המייסד הוא לא אחר מג'ק ג'ונסון.

# 10 מושלם בתחרות האחרונה נשים ובתחרות האחרונה גברים – האתלטים שלנו יודעים איך ראוי לסגור עונה. בתחרות האחרונה של סבב הנשים במאווי פרו, קאריסה מור (שגם ניצחה את האירוע) הביאה 10 מושלם. בתחרות האחרונה של סבב הגברים בפייפ מאסטר, גבריאל מדינה (שגם ניצח את האירוע) הביא 10 מושלם. הכל זה רק במקרה?

# טרסלס נשאר בחוץ – השנה בפעם הראשונה, מזה שנים רבות בהן טרסלס הוא אחד העצירות הכי משמעותיות של הסבב המקצועי, התחרות בו לא התקיימה. לא הגברים ולא הנשים זכו לגלוש השנה בטרסלס. במקום – הגולשים התחרו בבריכת הגלים של קלי, התחרו באינדונזיה, הבנות גלשו בפעם הראשונה בג'פריס ביי יחד עם הגברים, ולא הגיעו לקאסקייס בפורטוגל. שינויים.

 

WSL/Sean Rowland

 

Stephanie, Carissa and Malia
WSL/Kelly Cestari

 

WSL/Ed Sloane

האם את/ה מעל גיל 18?