תהיו כמו מים

מאת עמרי חצור חזרה

ברוס לי אמר פעם "אל תתקבע רק על צורה אחת, תתאים ותבנה את הצורה שלך ותן לה לגדול, תהיה כמו מים. תרוקן את המוח שלך, תהיה חסר צורה כמו מים. מים יכולים לזרום או להתרסק, תהיה כמו מים חבר שלי". את הדברים האלה אמר בראיון שנתן לטלוויזיה כשהיא עוד שידרה רק בשחור לבן אבל הם כל כך רלוונטים לתמיד. ראיתי את הראיון הזה לפני כמה שנים ומאז צירופי המילים האלה עברו לי בראש בעיקר במצבי קיצון שונים שבהם הייתי בתוך המים, אותם מילים גם עברו לי בראש כשהסתכלתי אל תוך הדבר הכי מפחיד שראיתי בחיים שלי והם גם אלה שהזכירו לי שאני צריך להירגע.

"אתה יכול לזרום או שאתה יכול להתרסק" זה מה שחזרתי ודקלמתי לעצמי כששכבתי על הגלשן אחרי שהג'ט סקי הוריד אותי קרוב למרכז האקשן. הסתכלתי, מכור לחלוטין לתנועה האינסופית הזאת שהביאה את כל המים האלה לנקודה אחת במקום ובזמן שבהם גם אני הייתי רק שניה לפני שהם התפוצצו על הריף. זה היה בהוואי, במקום שבו המטרות שלי לאותה תקופה הסתיימו ואחרי שסיימתי להתבונן התחלתי לחתור אל תוך הלין אפ של JAWS תוך כדי שאני חוקר את כל מה שקורה סביבי כמו מגלה ארצות הרבה לפני תקופת קולומבוס. תוך כדי תנועה חזרתי ואמרתי לעצמי בראש כל מנטרה אפשרית שאני מכיר כדי לנסות ולהרגיע את כל המים שבתוכי, אף פעם לא התרגשתי ככה ולמרות שזה לקח קצת זמן שהקדשתי להתבוננות בתוך עצמי בסופו של דבר הצלחתי להרגיע את הכל ולהשתלט על הנשימות שכמעט הוציאו אותי מאיזון.

 

קרדיט: גיורא קורן

 

אחרי שנשמתי עמוק ושיחררתי כל מחשבה לא מקדמת הבנתי את הרגע בצורה מאוד ברורה, הייתי בתוכו והתמסרתי אליו בצורה אבסולוטית וכשזה קרה כמויות המים העצומות שמבחוץ, אלה שכל כך מיהרו להשבר על הריף נרגעו אל מול העינים שלי. באותו רגע הבנתי שאני מוכן והתחלתי לזוז במים בעדינות, מחפש את המקום הכי נכון עבורי כדי לתפוס את הגל המושלם. התאמנתי לרגע הזה המון זמן וכשהוא הגיע ידעתי בדיוק מה אני צריך לעשות, זיהיתי גל אחד בתוך מקבץ של גלים שהתקדמו אלי ולא הפסקתי להסתכל עליו עד שמבלי להבין איך מצאתי את עצמי חותר הכי חזק שהזרועות שלי איפשרו אל תוך הגל הכי גבוה שידעתי. בהחלטה מהירה נעמדתי על הגלשן והייתי בחלק הכי גבוהה שלו, משקיף מלמעלה על כל מה שמתחתי ומיד אחרי מהירות התנועה שלי כמעט וחצתה את גבול האינסוף, יצאתי מהגל ישר אל תוך הצ'אנל וכשסיימתי להירגע חתרתי חזרה למקום שבו שאר הגולשים חיכו לעוד גל, ידעתי שאני רוצה עוד… באותו יום בחרתי לזרום עם המים במקום להתרסק והבחירה הרגעית והמאוד מודעת הזאת השתלמה בסופו של דבר כי היא לימדה אותי שהכל באמת אפשרי ותלוי ביכולת שלנו להבין ולהעריך את כל הקסם שקורה בתוך הרגע.

האם את/ה מעל גיל 18?