2017 – שנה שעשתה גלים

מאת לי קום חזרה

הנה אנחנו נכנסים לשנת 2018, רגע לפני שכל האקשן מתחיל מחדש, ניזכר ברגעים הגדולים של שנת 2017 בארץ ובעולם:

# ג'ון ג'ון פלורנס אלוף העולם בפעם השניה ברציפות, מרים את כל הוואי על הרגליים כשהוא מנצח את התחרות האחרונה ה-  Billabong Pipe Masterשל הסבב. פעם ראשונה מאז קלי סלייטר שגולש לוקח תואר אלוף העולם ברצף, האם מתחיל עידן ג'ון ג'ון חדש?

# טיילור רייט אלופת העולם גם היא פעם שניה ברציפות, אלו היו רגעים של שמחה עבור הגולשת הצעירה מאוסטרליה ורגעים של אכזבה עבור המועמדות הנוספות לתואר, קורטני קונולוג' וסאלי פיטסגיבונס, האם 2018 תהיה השנה של אחת מהן?

# קלי סלייטר פתח באופן רישמי את בריכת הגלים עם הגל הראשון מסוגו בעולם. התחרות הראשונה התקיימה בבריכה אליה הוזמנו גולשים מהטופ העולמי. הגולשים מרוצים מאיכות הגל ומהאווירה במקום, נתראה שם ב-2018 באחת מהעצירות של הסבב המקצועי לנשים ולגברים.

# הגולש האוסטרלי ג'יימי מיטשל עושה היסטוריה ומנצח את התחרות הראשונה אי פעם ב- Nazare בפורטוגל, אתגר של גלי ענק כחלק מתחרות בסבב המקצועי של ה-XXL. זו התחנה החדשה בסבב של גולשי הגלים הגדולים.

# אבידות קשות של שני גולשים מקצוענים השנה, הלכו לעולמם יום אחרי יום הגולש הברזילאי ג'ין דה סילבה שסיבות המוות עדיין לא ידועות. והגולש המקסיקני המוכר אוסקר מונדקה שנהרג בתאונת דרכים בפורטו אסקונדידו ממש ליד ביתו.

# הגולשים החדשים שעשו זאת ומצטרפים לסבב התחרויות המקצועי שמתחיל במרץ 2018 הם ג'סי מנדס (בן הזוג של טטיאנה ווסטון ווב) , גריפין קולפינטו בן ה-19 מסן קלמנטה קליפורניה, התאום פטריק גודסקס שביקר אצלינו בארץ גם הוא מסן קלמנטה קליפורניה, בנוסף ליאגו דורה, וויד קרמיצ'ל, תומס הרמס, וויליאן קרדוסו, ומיכאל רודריגס בסבב של הגברים. והגולשות פייג' הרב וקרוליין מרקס הצעירה שמצטרפות לסבב הנשים. אנו נפרדים מהאוסטרלים הותיקים ג'וש קאר וביד דרבידג' שהגיעו לסיום הקריירה שלהם בסבב.

# שינויים ביעדים החמים של התחרויות בסבב הבא. הגל האהוב של טרסלס קליפורניה ירד מהמפה לאלתר. במקומו הגולשים והגולשות יגיעו לבריכת הגלים של קלי סלייטר. הבנות לא יגיעו לתחרות בפורטוגל ובמקום יצטרפו לגברים לאירוע  Corona open J bay בדרום אפריקה. יעד חדש לגברים והנשים הוא Keramas בבאלי אינדונזיה.

# בגזרה הרומנטית קרו כמה דברים משמעותיים השנה בעולם הגלישה. ג'וליאן ווילסון נישא לאהובתו אשלי הו והשניים היום מצפים לילד. קאריסה מור נישאה לבחיר ליבה לוק הנטרמן, השניים ביחד מהתיכון. רוזי הודג' שדרנית הגלישה האהובה נישאה לבן זוגה. אלאנה בלנצ'רד וג'ק פריסטון הביאו ביחד ילד לעולם שנולד בחודש דצמבר. בתאני המילטון חשפה שהיא בהריון שני.

# תחרות מוצלחת של הסבב האירופאי נחתה אצלינו בארץ בפעם השניה ה- SEAT NETANYA PRO קיבלנו גלים בתנאים יפים מאוד לקיום התחרות והוכתרו כאן אלופים חדשים, גראזי סנשז-אורטון מהנשים ופטרסון קריסנטו מהגברים. במהלך החודש הקרוב אנו נארח את התחרות בנתניה בפעם השלישית, נאחל הצלחה לכולם, בעיקר לגולשים הישראליים.

האם את/ה מעל גיל 18?