יהלומי ביצ'א'צי הוכתרה לאלופת ישראל בליגת קורונה פוצ'יוולי 2013

מאת מערכת קורונה חזרה

חגיגה מרהיבה בנמל תל אביב: משחק גמר ליגת קורונה פוצ'יוולי הישראלית התפתח למשחק דרמטי ומדהים שהסתיים בניצחונה של יהלומי ביצ'אצ'י על לוכדי הנחשים 2-1

ככה מתחיל פיינל פור ענק: הפיינל פור של ליגת קורונה פוצ'יוולי 2013 נערך בשבת, 7.9.2013 בנמל תל אביב לעיני אלפי צופים שגדשו את האצטדיון שנבנה במיוחד לאירוע. ארבע הקבוצות שהגיעו לפיינל פור היו מפוצצות במוטיבציה לקחת אליפות כדי להוכיח משהו לכולם ולעצמם. אווירת קרנבל שכללה זמרת ורקדנים ברזילאיים היוותה הקדמה הולמת לאירוע ספורטיבי רותח.

[video-gallery id="1697"]

שני היהלומנים

ארבעת הקבוצות שהגיעו השנה לפיינל פור הן אותן קבוצות שהגיעו לכאן גם בעונה שעברה אם כי בהרכבים שונים: בקבוצת לוכדי הנחשים (מגיעה לפיינל פור מהמקום השני בטבלת סיום העונה) משחק הברזילאי דייגו מראדונה שנחשב לאחד השחקנים הטובים בעולם בתחום. דייגו מראדונה הוא אלוף ישראל בשנתיים החולפות (הוא לא גר כאן, הוא מגיע בקיץ כשחקן חיזוק) עם קבוצת נגב אילת, שם שיתף פעולה עם מתי פול שמשחק העונה בסאן אנד ניקה (מגיעה לפיינל פור מהמקום השלישי בטבלת סיום העונה) יחד עם אמיר זוהר. שניהם נחשבים לשחקני ענק בליגת קורונה פוצ'יוולי. השחקן השני בהרכב לוכדי הנחשים הוא דודו טובי שכאמור, בעונה שעברה הפסיד לדייגו מראדונה בגמר והשנה רוצה מאוד לראות את עצמו עושה התקדמות וזוכה באליפות.

 

שחקן רכש נוסף, הברזילאי וולינגטון דה סילבה ששיחק בעונה שעברה בלוכדי הנחשים משחק העונה עם יהלומי ביצ'צאי (מגיעה לפיינל פור מהמקום הראשון בטבלת סיום העונה) עם גורג' בסון. נגב אילת (מגיעה לפיינל פור מהמקום הרביעי בטבלת סיום העונה) החליפה את כל ההרכב והגיעה לפיינל פור עם אדר זינו ואורן צוברי שרוצים להוכיח שאפשר לקחת אליפות עם הרכב כול ישראלי.  כמו שאמרנו, לכל אחת הקבוצות יש מה להוכיח, כולם רוצים וכולם יכולים. כן, כן. ככה מתחילים הטורנירים הגדולים באמת.

המשחקים והאלופה הטרייה

משחק הגמר – יהלומי ביצ'אצ'י נגד לוכדי הנחשים (שפטו: שלומי מוכתרי, איריס סטויציץ')

משחק מדהים שהסתיים באופן הכי דרמטי שאפשר לדמיין. במערכה הראשונה נדמה היה שיהלומי ביצ'אצ'י עומדת לנצח את המערכה בקלות, אך לוכדי הנחשים התעוררו והחלו לצמצם. במהלך המערכה, כשהתוצאה 16-12 לזכות יהלומי ביצ'אצ'י נפצע ווילטון (קוקיה) דה סילבה, המשחק הופסק לחמש דקות, אך במהלכים וירטואוזיים ואמיצים מאוד ניצחה יהלומי ביצ'אצ'י את המערכה בתוצאה 18-14. מערכה שנייה התחילה עם בליץ של לוכדי הנחשים וריצת 7-0 בפתיחת המערכה בדרך לניצחון מוחץ 18-5 במערכה. מערכה שלישית הזכירה לנו שמדובר במלחמה בין שני ברזילאים מטובי שחקני הפוצ'יוולי בעולם שהוליכו את הליגה לסיום  מותח, וירטואוזי, מורט עצבים – שכראוי לעונה נפלאה הסתיים בניצחון דחוק של יהלומי ביצ'אצ'י – 15-13 –תוצאה שהציבה לליגת קורונה פוצ'יוולי אלופה חדשה – קבוצה שזוכה בפעם הראשונה באליפות הליגה.

ג'ורג' בסון, האלוף הטרי, התייחס לכך שאל הגמר העפילו שתי הקבוצות הכוללות כוכבים ברזילאיים תוצרת חוץ: "בלי הברזילאים לא היינו מגיעים לרמה שהגענו אליה. הם מושכים את כולנו למעלה", ולא שכח להחמיא ליריבו חברו דודו מלוכדי הנחשים "שנותן את הנשמה" וגם לישראלים שהגיעו למקום השלישי: "יש התקדמות בקבוצות על טהרת הישראלים, מתי ואמיר שהגיעו למקום השלישי, כשהם בכושר, הם הקבוצה הכי טובה בארץ, אפילו יותר טובים מאיתנו". ג'ורג' בסון הודיע במפתיע על פרישה, ואין רגע נכון יותר לפרוש מאשר בדיוק בשיא.

דודו טובי מלוכדי הנחשים התייחס אף הוא לרמה הגבוהה של הלגיה השנה בכלל ושל הפיינל פור בפרט: "הגענו לרמות הכי גבוהות, זה מתבטא בכל נגיעה בכדור. אני רואה את ההתקדמות במיוחד אצל הצעירים, שמתאמנים 4 פעמים בשבוע במשך שעות. אני בן 41 ולא מהגבוהים, כך שאישית האתגר הולך וגדל אבל זה טוב.  2 מטאורים שאני צופה להם עתיד גדול- מאור אייס וציון הלוי שעלו לליגה הראשונה, צעירים מוכשרים ומשקיענים. מאמין שהם יהיו בטופ של ישראל לאחר שיצברו נסיון".

חצי הגמר הראשון –  יהלומי ביצ'אצ'י נגד נגב אילת (שפטו: רז ספיר, יעל דותן)

"נגב אילת" הגיעה אל הפיינל פור מהמקום הרביעי, אותו כבשה רק במחזור האחרון, בעוד "יהלומי ביצ'אצ'י" סיימה את העונה במקום הראשון לאחר שבמחזור האחרון גברה על "לוכדי הנחשים" הבלתי מנוצחת של דייגו מראדונה דה סילבה. הפרשי הרמות ניכרו במהלך המשחק שהסתיים בניצחון קל של "יהלומי ביצ'אצ'י'", על ""נגב אילת" בתוצאה 2-0, כשבכל אחת המערכות "יהלומי ביצאצי" פותחים פער החל מפתיחת המערכה ועד לניצחון בתוצאות: 18-10 ו-18-12.

דה סילבה ביצא'צאי חצי גמר

חצי הגמר השני – לוכדי הנחשים נגד סאן אנד ניקה (שפטו: איריס סטויציץ, שלומי מוכתרי)

שני האלופים של השנה שעברה מתנגשים בקרב ענקים על הזכות להגן על תוארם בקרב מול מנצחת חצי הגמר הראשון. אחד משחקני הפוצ'יוולי הטובים בעולם, דייגו מראדונה דה סילבה, שמחזיק בשני תארי אליפות רצופים עם קבוצת נגב אילת ומשחק היום בלוכדי הנחשים, יפגוש את בן זוגו בעונה הקודמת, מתי פול, שמשחק בסאן אנד ניקה ורוצה אף הוא להגן על תוארו ולזכות, כמו דייגו מראדונה, בתואר אליפות שני רצוף כשהוא משתף פעולה עם אמיר זוהר, אלוף הליגה בעונות 2008 וגם 2009. מערכה ראשונה עוצרת נשימה, מרהיבה מדהימה, משחק ברמה אדירה מסתיימת בפוטו פיניש בתוצאה 19-17 לסאן אנד ניקה. את המערכה שנייה סאן אנד ניקה הפסידה יותר משלוכדי הנחשים ניצחו. אבל המערכה השלישית הייתה כולה של לוכדי הנחשים שניצחו בקלות מפתיעה בתוצאה 15-10 ועלתה לגמר הקלאסי – הראשונה נגד השנייה בטבלה.

המשחק על המקום השלישי – סאן אנד ניקה נגד נגב אילת (שפטו: יעל דותן, רז ספיר)

סאן אנד ניקה נגד נגב אילת – נאבקו במערכה אחת (עד 21 נקודות) על המקום השלישי. המשחק התעלה לרמה גבוהה אף הוא וניכר שלמרות התעניינות מופחתת של הקהל, השחקנים לקחו את המשחק ברצינות ונתנו את כל מה שיש להם. סאן אנד ניקה נצחה בתוצאה 21-13 ותסיים את העונה במקום השלישי.

 הגיעה, אפוא לסיומה עונה מרתקת של קורונה פוצ'יוולי, ומה שבטוח: עם כל הצעירים המוכשרים שמתאמנים סביב בכל שבוע, הענף עומד בפני פריחה, מה שמבטיח ליגה לא פחות מרתקת גם בשנה הבאה.

 

 

 

האם את/ה מעל גיל 18?