קאזה דו ברזיל היא אלופת ליגת קורונה פוצ'יוולי 2016

מאת מערכת קורונה חזרה

חצי הגמר הראשון:  יהלומי ביצ'אצ'י 0 – קאזה דה ברזיל 2
קאזה דה ברזיל פתחו חזק את המשחק עם 5-10, אבל בשלב הזה התעורר גיגי הברזילאי, אחד השחקנים הטובים בעולם, והתחיל לנהל את המשחק של ביצ'אצ'י (10-10). המשחק היה דרבי קטן של העיר מנאוס בצפון ברזיל, משם מגיעים גיגי ודייגו מרדונה, שכבר שנים מתחרים ביניהם על תואר כוכב הפוצ'יוולי בעיר. עד עתה, גיגי היה השחקן הבולט של העיר ודייגו היה נחוש להראות לו שהוא טוב ממנו – אם לא בברזיל, אז לפחות בהרצליה. אחרי שהביצ'אצ'ים חזרו לעניינים, התנהל משחק צמוד, שכל נקודה בו נראית כמו מלחמה זעירה. דייגו וזינו השיגו נקודת מערכה (15-17), אבל גיגי כפה הארכה באמצעות נגיחה קצרה וחכמה (17-17). קאזה היו צריכים להוכיח הרבה אופי ולקחו את המערכה הראשונה עם 18-20 והפעילו הרבה לחץ פסיכולוגי על בסון וגיגי שהיו הפייבוריטים לניצחון לפני שריקת הפתיחה.

המערכה השנייה נפתחה באופן צמוד. גיגי עלה לאוויר עם שארק אטאקי גבוה ושלט באזור הרשת. ההגנה הקשוחה של זינו ודייגו והרבה משמעת בהתקפה השאירו אותם בחיים (6-6). בשלב הזה קרה משהו מדהים: קאזה התחילו לברוח ולגיגי ובסון פשוט לא היתה תשובה. דייגו וזינו השיגו 14 נקודות רצופות ויהלומי ביצ'אצ'י נראו אבודים ומפורקים בכל אחת ואחת מהן. המערכה נגמרה בתוצאה 6-18 ו-0-2 במערכות לקאזה דה ברזיל, שעולה משחק הגמר עם אנרגיה חיובית והמון ביטחון עצמי.

חצי הגמר השני: שמש דגים 2 – סאן&ניקה 0
אלופי השנה שעברה, שמש דגים, פתחו את המערכה הראשונה עם כמה טעויות מיותרות. גם בצד השני, של סאן&ניקה הכול-ישראלית, נרשמו עצבים ולחץ. כך התפתח משחק צמוד, עם ראלים קצרים למדי (6-6). מול הטכניקה העילאית של פפל הברזילאי, צוברי וזוהר הציגו משחק עם קצב מהיר והרבה תנועה על החול. אף קבוצה לא הצליחה באמת לברוח והשוויון נשמר (11-11). כמה טעויות של דודו העלו את זוהר וצוברי ל-11-14, אבל שארק אטאקי גבוה ומלהיב מאוד של פפל החזיר את המומנטום לשמש דגים (14-15). פאפל וטובי שמרו על היתרון ולקחו את המערכה הראשונה עם 15-18.

המערכה השנייה היתה מבחן מתמשך בקור רוח. במעמד מלחיץ שכזה היה ברור שמי שתיקח את המערכה תהיה הקבוצה שתטעה פחות. בדו-קרב העצבים הזה שמש דגים היו טובים יותר. פאפל הריץ את צוברי וזוהר לאורכו ולרוחבו של המגרש והתיש אותם פיסית ומנטלית (7-13). הדגים המשיכו ללחוץ על דוושת הגז וסיימו את הסיפור של המשחק עם 10-18 ו-0-2 במערכות בדרך למשחק האליפות השני ברציפות של הצמד הישראלי-ברזילאי.

המשחק על המקום השלישי – סאן&ניקה 1 – יהלומי ביצ'אצ'י 0

במשחק של מערכה אחת עד 21 על הזכות ללכת הביתה עם הרגשה משופרת בקצת, התמודדו שתי המפסידות של חצאי הגמר. ההתחלה היתה אטית, אבל ככל שהמשחק התפתח כך ניצתה גם האש התחרותית של השחקנים. סאן&ניקה עלו ליתרון מוקדם ושמרו עליו עד לנקודת המערכה 17-20. ביצ'אצ'י עמדו עם הגב לקיר וצמצמו ל-19-20 לפני שנכנעו לצ'יפ קצר של צוברי ליד הרשת. 19-21 לסאן&ניקה, שלמרות הניצחון מסיימת את העונה במקום השלישי והמאכזב, מבחינתה.

 

משחק הגמר: שמש דגים 1 – קאזה דה ברזיל 2

עונה שלמה התנקזה למשחק אחד מכריע בין האלופה המכהנת שמש דגים לטוענת לכתר קאזה דה ברזיל. פאפל משמש דגים פתח חזק והשתלט על אזור הרשת. בצד השני, דייגו ניסה לנהל את המשחק של קאזה דה ברזיל עם הרבה אנרגיות, אבל גם עם יותר מדי החלטות פזיזות. שמש עלו ל-3-8 ו-4-9 ושלטו בקצב של המשחק. זינו החמיץ כמה נגיחות ליד הרשת ושמש דגים הקפידו לשחק עליו בכל הזדמנות כדי לנצל את היתרון היחסי שלהם. קאזה לא ויתרו, חזרו אל משחק יסודות פשוט ויעיל וצמצמו ל-12-13, כשהם מנצלים כמה טעויות הגנתיות של פאפל טובי והמערכה, שנראתה סגורה, נפתחה לגמרי. קאזה המשיכו ללחוץ, פאפל ביצע שתי טעויות לא-אופייניות ליד הרשת ודייגו מרדונה סיים את הסיפור עם נגיחת העברה מוצלחת כדי לקחת את המערכה עם 16-18 ולקרב את קאזה.

המערכה השנייה נפתחה עם אותה אנרגיה מחשמלת של קאזה דה ברזיל, שעלתה ליתרון מוקדם (3-6). בשלב הזה הם כנראה הורידו מעט מהמתח, כי שמש דגים השיגו שלוש נקודות רצופות והשוו ל-6-6. כל נקודה הגיעה במחיר של זיעה, כאב והתקפי לב קטנים. פאפל לקח פיקוד על המשחק של שמש דגים ושיגר את עצמו לכל מקום במגרש שבו הוא היה צריך להיות. שמש עלו ל-7-12 ו-10-15 והפעם לא ויתרו על האינטנסיביות שלהם. אייס של טובי מתלולית ההגשה קבעה 13-18 לשמש דגים וכפתה מערכה מכרעת במשחק החשוב ביותר של העונה.

המערכה האחרונה של ליגת קורונה פוצ'יוולי 2016 נפתח בבליץ של דייגו וזינו (1-3 ו-3-7). במערכה שלישית, שבה משחקים רק עד 15 נקודות, פער כזה הוא עניין חשוב מאוד, פאפל וטובי חפרו לעצמם בור בחול וכעת הם היו צריכים לעשות משהו באמת יוצא דופן כדי לצאת ממנו. זה בדיוק מה שהם עשו: שש נקודות רצופות לקחו אותם ל-7-9 מחשמל. מטוטלת המשחק עברה כעת לצד של קאזה, שהשוו ל-9-9 אחרי טעות של פאפל ליד הרשת. עכשיו דייגו וזינו עלו ליתרון, רק כדי לשמוט אותו במהלך הבא. המטוטלת המשיכה לנוע בקדחתנות מנקודה לנקודה (11-11), המתח התגבר והתגבר, ונראה היה שמי שינצח יהיה מי שרק יצליח לעמוד על הרגליים בנקודה האחרונה. נגיחה ארוכה של זינו על הקו קבעה 11-13, אבל שגיאה הגנתית של דייגו הורידה את היתרון בנקודה. את נקודת האליפות הגיש אדר זינו מצד ימין והיא נגמרה כשדודו טובי לא הצליח להגיע לכדור קצר על החול. קאזה דה ברזיל ניצחו 12-15 במערכה ו-1-2 במשחק.

זה היה משחק שחתם בצורה מותחת ואיכותית עונה נהדרת של ליגת קורונה פוצ'יוולי בחוף אכדיה בהרצליה. הפוצ'יוולי הישראלי הגיע ב-2016 לגבהים חדשים וכבש לעצמו אוהדים חדשים. נתראה ב-2017, על החוף.

 

האם את/ה מעל גיל 18?