דרמות, מהפכים ומשחקים הירואים במחזור האחרון של ליגת קורונה פוצ'יוולי 2016

מאת מערכת קורונה חזרה

זה היה מחזור סיום שלא יכולנו לבקש ממנו יותר. דרמות, מהפכים, פציעות, משחקים הירואים, חגיגות ואכזבות שבסיומן נקבעה זהות ארבע העולות לפיינל פור.

יהלומי ביצ'אצ'י, שמש דגים, סאן אנד ניקה וקאזה דו ברזיל ייקחו חלק בשלב הגמר בעוד קצת פחות משבועיים בחוף אכדיה בהרצליה, אבל זה לא בא להם בקלות, והם נאלצו להגיר לא מעט זיעה על החול הלוהט לפני ששתו בקבוק קורונה ונרגעו עם הכרטיס לפיינל פור.

בחצאי הגמר יפגשו יהלומי ביצ'אצ'י את קאזה דו ברזיל שניצחה אותם בעונה הסדירה, בעוד סאן אנד ניקה תפגוש את האלופה שמש דגים.

 

שמש דגים – לוס בונדולרוס         1:2       18:15, 15:18, 4:15

המשחק המרכזי והמכריע של מחזור הסיום סיפק דרמה ענקית. לוס בונדולרוס מהמקום החמישי היתה חייבת ניצחון חלק על האלופה כדי להבטיח מקום בפיינל פור, בשעה שדודו טובי ופאפל ידעו שאפילו הפסד 1:2 ישלח אותם לארבע האחרונות

זה התחיל בצורה חד צדדית לטובת שמש דגים, אבל דווקא לקראת סוף המערכה התעלו מתי פול ופסקל שמידט, הצליחו להפוך את התוצאה ולנצח. הסט השני החל באותה צורה, עם 0:6 ללוס בונדולרוס, שנראו בדרך לעשות סנסציה. אלא שאז מתח שמידט את שריר הירך האחורי והתקשה לעמוד על הרגליים. שמש דגים ניצלו זאת כדי לעשות מהפך משלהם. בונדולרוס עוד נלחמו, כששמידט עוצר כל כמה נקודות לטובת טיפול, אבל בסיום היו אלו הניסיון של טובי והיכולת של פאפל שהכריעו את המערכה השנייה.

על רגל אחת שמידט ניסה לסחוב את הסט השלישי, אבל זה כבר היה יותר מדי, ושמש דגים טיילו לניצחון ולהבטחת המקום השני בטבלה.

קאזה דו ברזיל – הברווזים          0:2       14:18, 14:18

אחרי הניצחון של שמש דגים על לוס בונדולרוס אדר זינו ודייגו מראדונה עלו רגועים כשהם יודעים שהכרטיס לפיינל פור מונח עמוק בכיס. אולי זה גרם לשאננות ולחוסר ריכוז ואפשר לאריאל חזן ורון בן ישי (שהחליף את תומר רייפמן) לתת פייט ראוי.

בכל מקרה, גם אחרי הניצחון הזה קאזה דו ברזיל אולי מגיעה לפיינל פור מהמקום הרביעי, אבל מדובר בקבוצה בכושר הכי טוב בסיום העונה. חוץ מזה היא היחידה שהנחילה העונה הפסד ליהלומי ביצ'אצ'י, שסיימה ראשונה ותפגוש אותם בחצי הגמר עוד שבועיים.

סאן אנד ניקה – איטלי גולד          0:2       9:18, 13:18

אמיר זוהר ואורן צוברי היו צריכים רק מערכה אחת כדי להבטיח את מקומם בפיינל פור, אבל לא לקחו סיכונים ושלטו במשחק מהרגע הראשון והאחרון. אחרי הניצחון הקל על מאור האס ועומר הלוי הם הבטיחו את המקום השלישי ויכולים להתכונן בשקט לנסיעה לברזיל.

RST – BEECOMM           2:1       11:18, 18:6, 15:8

רגע לפני שהם נפרדים מהליגה הראשונה BEECOMM הצליחו לנצח מערכה ראשונה. לירן ארביב ואורן גן חן לקחו את הסט הראשון, אבל האחים סימן טוב, שיורדים גם הם לליגה השנייה, לפחות עשו זאת עם טעם של ניצחון אחרי דומיננטיות ברורה בשתי המערכות הבאות.

ביוטי פקטורי – שמשוניה 0:2       8:18, 11:18

בהרכב חסר לא היה לשמשוניה סיכוי מול ביוטי פקטורי שלמעשה גמרה את העונה. ליאור באום הגיע משוחרר, יהונתן פלאש להטט עם שארק אטאקים, והשניים לא השאירו סיכוי לגל חופו לוי והמחליף בן אל משיח.

יהלומי ביצ'אצ'י – הפנתיאון          1:2       18:14, 13:18, 9:15

אולי זו העובדה שהבטיחו את מקומם בפיינל פור, אבל גיגי וג'ורג' בסון לא ממש הגיעו לתחילת המשחק מול הפנתיאון. מנגד, ברק ספוז'ניקוב ואלעד אולחה, אולי הקבוצה המשתפרת של העונה, ניצלו זאת עד תום כדי להדהים ולקחת את המערכה הראשונה.

לאט לאט הביצ'אצ'ים נכנסו למשחק, ניצחו את הסט השני ואת המערכה המכריעה, והבטיח לעצמם את המקום הראשון בליגה בסיום העונה הסדירה.

[image-gallery id="3234"]

 

האם את/ה מעל גיל 18?