אודות

יום שני
15
באפריל

שורשיו של משחק הFootvolley  (Futevôlei בפורטוגזית) בחוף קופקבנה שבריו דה ז'נרו, ברזיל, בשנות השישים של המאה הקודמת. שם התפתח ה Footvolley כמשחק אימון לשחקני כדורגל. על מנת לא להפר את החוק אשר אסר בזמנו לשחק כדורגל על חוף הים, העבירו השחקנים את כדור הרגל ביניהם מעל רשת כדורעף החופים כדי לשפר את טכניקת המשחק ובה בשעה להימנע מהחרמת הכדור על ידי פקחי החוף.  

במקור שוחק Footvolley עם חמישה שחקנים בכל קבוצה. רמתם הגבוהה של השחקנים – טובי הכדורגלנים בברזיל – הקשתה מאד על השגת נקודה והמשחקונים התארכו מאד. לאט, לאט פחת מספר השחקנים בקבוצה עד שהגיע לנהוג כיום – שני שחקנים בכל קבוצה.  

בשנות השבעים של המאה הקודמת התפתח ה Footvolley בברזיל וכבש למעשה את כל ערי החוף ובניהן סנטוס, רסיפה, סלבדור ועוד. בשנות השמונים של המאה הקודמת, כשקבוצות כדורגל בעולם החלו רוכשות שחקנים זרים, הביאו איתם שחקני הרכש הברזילאים את הFootvolley לארצות בהן שיחקו. FootVolley נפוץ לכל העולם: ארצות הברית, אסיה, אירופה ועוד. 

ה Footvolley נקלט היטב וצבר פופולאריות בכל העולם. טורניר Footvolley הבינלאומי הראשון מחוץ לברזיל נערך במיאמי, ארה"ב, בשנת 2003. כיום, נערכים טורנירי Footvolley בינלאומיים בכל העולם. הבולטים שבהם נערכים במיאמי, ארה"ב, בפורטוגל, בהולנד, בתאילנד ועוד. הספורט צפוי להפוך לספורט אולימפי בשנים הקרובות לקראת אולימפיאדת ריו 2016.

ישראל היא המדינה הראשונה ובינתיים היחידה בעולם בה נערכת ליגת Footvolley סדירה ועל כך בהרחבה לפי שנים.

 

     

Comments

Powered by Facebook Comments