דגים ויהלומים צהובים בחוף אכדיה

יום שני
25
ביולי

הצמרת הצפופה של ליגת קורונה פוצ'יוולי מייצרת לנו מדי שבוע משחקי עונה מסקרנים. בשבוע שעבר, למשל, יהלומי ביצ'אצ'י פגשו את סאן & ניקה בקרב על המקום השני (וניצחו אותם) ושבעה ימים לאחר מכן הם פגשו את האלופה המכהנת והמדורגת במקום הראשון – שמש דגים. שני הברזילאים הבכירים בליגה – פאפל וגיגי – הגיעו למשחק עם ראשים מחומצנים באותו גוון של פלטינה, אבל על מגרש החול הם השאירו את החברות בחוץ ונלחמו כדי להראות מי מהם הוא הבלונדיני שבאמת שולט בחוף הפוצ'יוולי של הרצליה.

למזלו של כל מי שהגיע לחוף (או ראה את המשחק בטלוויזיה), משחק העונה הנוכחי לא רק הבטיח, אלא גם קיים ובגדול. זה היה משחק שלימד אותנו שיעור בפוצ'יוולי מהיר, טכני, רגשי ואיכותי. מפגש בין שתי מפלצות רעבות שלא רוצות להשאיר אפילו פירור לקבוצה היריבה. תענוג.

במשחק הראשון נפגשו הפנתאון (אלעד אולחה וברק ספוז'ניקוב) נגד BEECOMM (לירן ארביב ובן פז), שתי קבוצות מתחתית הליגה, שעד למחזור הזה בעיקר סבלו על החול של חוף אכדיה. ייתכן שההזדמנות האחרונה של שתי הקבוצות לשרוד בליגת העל כבר מאחוריהן, אבל אם עוד היה למישהי מהן סיכוי להשאיר לעצמה סיכוי הרי שמדובר במשחק הזה. קרב תחתית של להיות או לחדול. כמצופה ממשחק לחוץ כזה, רוב הנקודות במרכה הראשונה התבססו על טעויות ועצבים רופפים. BEECOMM פתחו יתרון קטן (2-5), אבל ביצעו טעויות שהחזירו את הפנתיאון לעניינים. בשלב הזה התפתח משחק מטוטלת, של נקודה לפה ונקודה לשם – טעות בימין והחמצה בשמאל (BEECOMM, למשל, ביצעו חמש טעויות במכות הפתיחה שלהם במערכה והפנתיאון החיזור להם עם שלוש מכות פתיחה מוחמצות). בסוף קומדיית הטעויות הזאת הפנתיאון לקחו את המערכה עם 16-18 לא משכנע במיוחד.

המערכה השנייה נפתחה עם שליטה של BEECOMM במשחק (2-7, 5-11), אבל שוב התרופפות במתח ומקבץ של טעויות החזירו את הפנתיאון למשחק (11-11). מה אפשר לעשות במצב כזה? לשכוח ממה שהיה עד עכשיו (כולל שבעה מחזורים ללא ניצחון במערכה) ולחיות מנקודה לנקודה עד שלוח התוצאות יראה 18 בצד של BEECOMM. מתברר שזה פשוט גדול מדי על BEECOMM, שהפסידו ארבע נקודות רצופות (15-18) והמשיכו את המסע האומלל שלהם במקום הנמוך ביותר בליגת העל.

במשחק השני שיחקו הברווזים (שלומי משה ואריאל חזן) נגד איטלי גולד (עילאי חלד ועומר הלוי). המחליפים של איטלי גולד פתחו חזק מאוד (1-7 ו-2-12) ולא השאירו סיכוי למחליפים של הברווזים. משה וחזן עוד רשמו כמה נקודות בגרבאג' טיים, אבל לא איימו על איטלי גולד, שניצחו 10-18 את המערכה.

המערכה השנייה נפתחה באופן שקול יותר (3-3, 5-5) עם משחק מאוד דינאמי של חזן וחלד משני עברי הרשת. הברווזים ניסו לברוח, אבל איטלי גולד נשארו צמודים אליהם (11-13). הנקודות היו קצרות ועצבניות והוכרעו בעיקר על ידי צ'יפים קטנים ליד הרשת וניצול חוסר ערנות של ההגנה בחלק הקדמי של המגרש. איטלי גולד קבעו בעזרת נגיחה קצרה 16-16 וכפו שובר שוויון, אבל קיבלו בחזרה מהלך זהה של משה ליד הרשת. חלד היה אחראי על שתי הנקודות הרצופות שסגרו את המערכה ואת המשחק עם 17-19.

במשחק השלישי של המחזור שיחקו ביוטי פקטורי (ליאור באום ויונתן פלאש) מול סאן & ניקה (אמיר זוהר ואורן צוברי). עבור ביוטי פקטורי רק ניצחון היה אופציה אם הם עדיין רוצים להתברג בפיינל-פור, אבל דווקא זוהר וצוברי פתחו חזק יותר (1-4) ושמרו על היתרון שלהם עם הרבה שקט וביטחון (4-10). ספרינט קצר של באום ופלאש צמצם את התוצאה ל-10-14, אבל נדמה ששם נגמר להם הדלק במנוע. סאן & ניקה עברו לשחק על כדורים ארוכים וגמרו את הסיפור עם 12-18.

את המערכה השנייה פתחו ביוטי פקטורי כמו קבוצה רעבה באמת (0-4), כולל שלושה (!) שארק-אטאקים נהדרים של פלאש מעל הרשת. זה לא הספיק כדי לפתוח פער משמעותי במיוחד, אבל זה בהחלט יצר משחק דרמטי ואיכותי. ביוטי פקטורי המשיכו לעבוד קשה ולהזיע על כל נקודה בדרך ל-8-15. מערכה שלישית ומכרעת היתה כעת עניין שתלוי רק בהם. זה הגיע עם 14-18 ועם הרבה מומנטום חיובי לקראת המערכה המכרעת.

המערכה השלישית התנהלה כמו משחק שחמט בזמן רעידת אדמה. הרגליים רעדו קצת, הכדורים לא הגיעו למקום שהם היו צריכים והיה ברור שמי שייקח את הניצחון יהיה זה שיגלה יותר יציבות. סאן & ניקה נראו רגועים יותר בתחילת המערכה. הם תקשרו ביניהם טוב ושמרו על קצב קבוע, כמעט מונוטוני, של משחק. זה לקח אותם ל-8-10 ול-9-11 ושם אותם בעמדה מצוינת לקחת את המשחק כולו. שלוש נקודות רצופות שלהם קבעו 10-15 לסאן & ניקה וסגרו באופן כמעט ודאי את סיכויי הפיינל-פור של ביוטי פקטורי, ששוב היו קצרים מדי – במרחק נגיעה מהניצחון, אבל עדיין לא שם.

המשחק הרביעי היה משחק קצוות בין RST (איציק סימנטוב ורועי סימנטוב) מהתחתית לבין קאזה דה ברזיל (אדר זינו ודייגו מרדונה) מהצמרת. הרבה מאוד צריך היה לקרות כדי שהבני הדודים סימנטוב יקחו את המשחק הזה מקאזה הטוענת לכתר. ראשית, הם היו צריכים להיות במיטבם ואחרי זה הם גם חייבים היו לקוות ליום מזעזע של זינו ומרדונה. למרבה הצער, מבחינתם, שתי הדרישות לא התקיימו במלואן: RST לא שיחקו מדהים וקאזה דו ברזיל לא הציגו יכולת מחפירה. זינו היה יעיל, מרדונה השתעשע ולקח נקודות עם הכתף, עם הגב ועם עוד איברי גוף מפתיעים – וזה בהחלט הספיק ל-11-18 במערכה הראשונה ול-6-18 החלטי במערכה השנייה (כולל פתיחה מוחצת של 0-9).

במשחק המרכזי של המחזור, שהיווה גם שחזור של הגמר הגדול בעונה שעברה, נפגשו שמש דגים (דודו טובי ואדוארדו פפל) ויהלומי ביצ'אצ'י (ג'ורג' בסון וגיגי). גם אם ככל הנראה תוצאת המשחק לא תקבע אם שתי הקבוצות ישתתפו בפיינל-פור (שתיהן יהיו שם, אלא אם כן דברים מוזרים מאו יקרו בשבועות הקרובים), הרי שיש לה חשיבות עצומה בכל הנוגע לביטחון העצמי של המנצחת במשחק לקראת ההתמודדות עם המפסידה בגמר (שלא לדבר על הזכות להתרברב בחוף גורדון עד סוף העונה).

הסיפור של הנקודה הראשונה במשחק סימן לאן הוא רוצה ללכת: ארוך, מאוזן, מהנה. גיגי ופפל הראו שהם הגיעו למשחק עם תיאבון למהלכים יפים – שארק אטאק של פפל, עבודת כתף חכמה של גיגי – ונוצר משחק צמוד וכיפי לצפייה. שתי הקבוצות היו שוות גם ביכולות של השחקנים הישראלים שלהם – טובי ובסון – ששיחקו עם הרבה שקט ומודעות לתפקיד המשני שהם צריכים למלא במשחק. עם יחסי כוחות כל כך צמודים, הדברים הקטנים במשחק הם אלה שקובעים את התוצאה שלו, ובמערכה הראשונה נדמה היה שהביצ'אצ'ים עושים אותם קצת יותר טוב. גיגי ובסון היו חדים קצת יותר ליד הרשת, תקשרו ביניהם קצת יותר טוב – וזה הספיק להם לניצחון מינימלי במערכה הראשונה (15-18).

המערכה השנייה היתה אינטנסיבית אפילו יותר. ברגעים האלה אפשר היה לראות למה מדובר בשתי הקבוצות הטובות בפוצ'יוולי הישראלי. מספיק לראות איך פאפל מרים את הרגל גבוה בכל נגיעה בכדור, איך גיגי משקיע בכל נגיעת חזה ליד הרשת ואיך בסון וטובי עובדים קשה כדי לאפשר להם לזרוח. בסון וגיגי המשיכו לבצע פחות טעויות בהגנה ולהתחייב להצלחה בצד ההתקפי. הם עלו ל-2-7 בפתיחת המערכה והמשיכו ללחוץ ולהפעיל בצורה אפקטיבית את תכנית המשחק שלהם גם כשפאפל וטובי כמעט השוו (6-7). גיגי ניהל את המשחק של ביצ'אצ'י עם הרבה אנרגיה וניצל כל נקודת תורפה שנחשפה אצל שמש דגים. במצב של 11-16 טובי ופאפל ניסו לחזור למשחק, אבל נגיחה של בסון שנעזרה ברשת קבעה 12-18 וניצחון גדול ליהלומי ביצ'אצ'י. משחק גדול שמשאיר לנו הרבה תיאבון לקראת הפיינל פור שייערך בתחילת ספטמבר.

במשחק שנעל את המחזור שיחקו שמשוניה (אנטון יושין וגל "חופו" לוי) ולוס בנדולרוס (פסקל שמידט ורון בן ישי). אחרי הקלאסיקו הברזילאי של המשחק הקודם, המשחק הכל-ישראלי הזה נראה נוצץ פחות, לכאורה, אבל השחקנים הצעירים משתי הקבוצות שיחקו מהר ונתנו לצופים הצגת פוצ'יוולי מוצלחת. לוס בנדולרוס פתחו חזק את המערכה הראשונה (4-10) וריחפו לניצחון 8-18. גם המערכה השנייה היתה של שמידט ובן ישי, שהאתלטיות המתפרצת שלהם היתה גדולה על יושין וחופו. שמשוניה חזרו מפיגור מוקדם וצמצמו ל-15-12, אבל זה לא מנע מלוס בנדולרוס לנצח 14-18 במערכה השנייה ו-0-2 במשחק כולו.

 בשבוע הבא יש פגרה. ניפגש בחוף אכדיה ב-6 באוגוסט!

Comments

Powered by Facebook Comments