סיכום מחזור 7 בליגת קורונה פוצ'יוולי 2016

יום רביעי
20
ביולי

יש מחזורים כאלה בלוח השנה של הפוצ'יוולי שצריך לסמן אותם מראש ולספור לאחור את הימים עד שהם יגיעו. המחזור השביעי של ליגת קורונה היה אירוע כזה. משחקי תחתית של להיות או קרוב-לוודאי-לחדול, יריבויות בוערות וקרב צמרת אחד בין מוליכת הטבלה לקבוצה שרוצה לתפוס את מקומה. היה שווה לחכות למשחקים האלה. החול של חוף דן אכדיה בהרצליה זכה לארח עליו משחקים מותחים, צמודים ומרתקים כמעט כמו המהפכה הצבאית באיסטנבול.

במשחק הראשון התמודדו הפנתאון (אולחה וספוז) ושמשוניה (אפרת וחופו לוי) במפגש תחתית, שיכול בהחלט להיות גורלי במאבקי ההישרדות של שתי הקבוצות בליגת העל. הפנתאון פתחו חזק, אבל איבדו את היתרון המהיר שלהם בגלל כמה טעויות מיותרות בקו האחורי וקבלת החלטות מפוקפקת ליד הרשת. אפרת וחופו רצו ליתרון 9-16 ומהבור הזה הפנתאון לא היו יכולים לצאת.  

המערכה השנייה נפתחה באותה אנרגיה. השמשונים רצו ל-1-8 והחזיקו את המשחק אצלם ברגליים (ובראש.). הפנתאון חזרו למשחק רגע לפני הסוף ל-16-16 עם הרבה מלחמה והרבה עצבים מצד שמשוניה. שתי נקודות רצופות של אפרת וחופו נתנו ניצחון 0-2 לשמשוניה ותסכלו מאוד את הפנתאון. האם הניצחון הזה מסמן את הדרך של שתי הקבוצות בהמשך העונה?

המשחק השני הפגיש קבוצה אחת מהצמרת (שמש דגים, עם אדוארדו פפל והמחליף בן ה-16 עומר ליברמן) מול הקבוצה החלשה ביותר בליגה עד כה (BEECOMM של אורן גן חן ולירן ארביב). BEECOMM פתו את המשחק ביתרון מפתיע של 1-5, בעיקר בגלל ההתרגשות והטעויות של ליברמן הבלתי-מנוסה. בשלב הזה אפשר היה לראות כמה ניסיון וקלאס יש לפפל הברזילאי, שפשוט הוביל את הבן זוג הצעיר שלו לשוויון 9-9. מהלך אחרי מהלך עם עידוד, חיפוי וטונה של כישרון חוכמת משחק. זה היה כמו לראות שיעור פרטי על החול. תענוג גדול לכל מי שהיה במשחק או צפה בו בבית. פפל המשיך לתדרך את ליברמן עד לניצחון 13-18 במערכה הראשונה.

גם המערכה השנייה היתה בסימן שירותי הבייביסיטר המתקדמים של פפל. BEECOMM, שעדיין לא לקו מערכ עד כה בליגה, עלו ליתרון 12-15 וניצלו את הטעויות של הטירון ליברמן. המערכה הלכה לשובר שוויון אחרי 17-17 ואחרי מקבץ של טעויות הדדיות שמש דגים ניצחו 19-21 ו-0-2 במשחק כולו. BEECOMM יחפשו את הניצחון הראשון שלהם נגד יריבות אחרות.

זה ודאי לא היה המשחק הטוב ביותר של שמש דגים, אבל היה מרגש לראות את תהליך החניכה המזורז של ליברמן בזמן אמת. השחקן הצעיר בהחלט יכול להיות גאה בעצמו. הוא עבר טבילה של אש ועמד בה בכבוד. 

איטלי גולד (עומר הלוי ומאור האס) שיחקו במשחק השלישי והמותח נגד קאזה דו ברזיל (אדר זינו ודייגו מרדונה דה סילבה). איטלי גולד פתחו עם 4-7 וסגנון אתלטי ומרשים, אבל בצד השני של הרשת חיכה להם שגריר הפוצ'יוולי של ברזיל, דייגו מרדונה, שהחזיר את המשחק לשליטה של קאזה. זה הספיק רק עד לבריחה הבאה של איטלי גולד (11-15), שכפו משחק מהיר וכמעט עצבני עם הרבה מבצעים אישיים יפים. במטוטלת הזאת של המערכה הראשונה קאזה השוו שוב ל-15-15, רק כדי שוב להיקלע לפיגור. אף אחד לא הופתע כששתי הקבוצות הגיעו לשובר שוויון במערכה. שתי טעויות של קאזה נתנו את המערכה לאיטלי גולד עם 18-20.

את המערכה השנייה קאזה פתחו מרוכזים הרבה יותר (2-9) – דייגו הפעיל את הכתפיים והברכיים, זינו העביר נגיחות חזקות לקו האחורי והכדורים התחילו להישמע עליהם ולעשות כרצונם, סוף סוף. קאזה סגרו את המערכה עם 8-18 – ולקחו את המשחק למערכה שלישית ומכרעת.

מרדונה וזינו המשיכו את המומנטום החיובי גם במערכה השלישית (2-6). האס והלוי השאירו יותר מדי חללים פנויים במגרש שלהם ועבדו קשה מדי כדי לחפות על כך. מול הניסיון הרגוע של הקאזות האס נראה עצבני ופגיע – נראה שהצד המנטל פוגע, בינתיים, ביכולות הטכניות והפיזיות המצוינות שלו. אחרי נקודה מדהימה וארוכה, שסחטה את שאריות האנרגיה של שתי הקבוצות (במצב של 10-13) איטלי גולד הצליחו לחזור ל-14-14 (המערכה השלישית היא עד 15). סיכויי הפיינל-פור של קאזה היו תלויים כעת ביכולת שלהם לייצר שתי נקודות ברציפות בשובר שוויון המכריע. בסוף זה הגיע – 15-17 סופר דרמטי שמשאיר את קאזה עם סיכוי להגיע למשחק האליפות בסוף העונה. איטלי גולד נשארו, שוב, רק עם הרבה מחמאות ועם פחות מדי נקודות בטבלה.  

במשחק המרכזי של המחזור (ואחד המבטיחים של העונה) הפגיש בין יהלומי ביצ'אצ'י (ג'ורג' בסון וגיגי) וסאן&ניקה (אמיר זוהר ואורן צוברי) – שתי קבוצות שכל דבר חוץ מאליפות בסוף העונה ייחשב מבחינתן לאכזבה. זה היה הזמן של גיגי הברזילאי, שנחשב לאח מכוכבי הפוצ'יוולי הגדולים בעולם, להראות מה הוא באמת יודע לעשות על מלבן החול, כי עד עכשיו, מול קבוצת נחותות יותר, הוא לא שיחק ביכולת שעליה סיפרו לנו לפני שהוא נחת בישראל. בתחילת המערכה הראשונה גיגי לא הרשים. זוהר וצוברי עלו ל-4-8 ואחר כך 5-10 ונראו נחושים ומוכנים לקחת את הנקודות. גיגי הקפיץ מדי פעם בכתף ופה ושם נגח בדיוק של מילימטר והמשחק נהפך לצמוד (16-16). גיגי יכול היה לגמור את הסיפור בנגיחה קצרה ליד הרשת, אבל החמיץ (17-17). אפילו שארק אטאקי וירטואוזי של גיגי לא הספיק כדי לקחת את המערכה והצלה של צוברי הובילה לנקודה בצד השני ול-17-19 של סאן&ניקה.

המערכה השנייה נפתחה באופן צמוד יותר (5-5), כשגיגי לוקח על עצמו יותר אחריות בהוצאה לפועל של הנקודות של הביצ'אצ'ים, עם צ'יפים חכמים ליד הרשת, עליות לשארק-אטאקי ושליטה בקצב המשחק. גיגי העלה ל-9-13 ואז ל-13-16 והמשיך ללחוץ עד לניצחון 13-18 במערכה.

המערכה השלישית בדקה את העצבים של השחקנים ואת הרעב שלהם לנצח. במבחן הזה ביצ'אצ'י הצליחו יותר. בסון התעורר והעלה הילוך מבחינת אנרגיה, גיגי קיבל עוד קפיץ ברגליים והם עלו ליתרון מבטיח של 3-10. צוברי וזוהר, לעומת זאת, נראו חלשים וכמעט מובסים. זה נגמר בניצחון 7-15 ובחיבוקים חמים בין גיגי לבסון, שהראו שהם בהחלט ראויים לזכות באליפות השנה.  

במשחק החמישי התמודדו הברווזים (תומר רייפמן ואריאל "ג'ודו" חזן) נגד לוס בנדולרוס (פסקל שמידט ודן "השדרן" רושנסקי), שתי קבוצות שעדיין מקוות להתברג בפיינל-פור. בשביל זה הן היו חייבות ניצחון במחזור 7. הבנדולרוס פתחו יפה עם 0-4, עם עבודת ראש חכמה וסבלנית ליד הרשת. היתרון שלהם נשמר והם הצליחו גם לשמור על קצב המשחק האטי שהתאים להם. לוס בנדולרוס לא הורידו את הרגל מהדוושה ולקחו את המערכה עם 8-18 חד-צדדי.

גם במערכה השנייה נראה היה שהכול עובד לשמידט ורושנסקי. כדורים אבודים נכנסו למגרש, הרשת עבדה לטובתם ואפילו הרוח נשבה תמיד בכיוון הנכון. המזל הולך עם הטובים והבנדולרוס עלו ל-3-9.  רושנסקי המשיך לחלץ כדורים, שמידט הציג מבצעים אקרובטיים והברווזים מצאו את עצמם בפיגור 4-14, שממנו לא היה להם סיכוי להיחלץ. המערכה השנייה נגמרה ב-6-18 ו-0-2 ללוס בנדולרוס, שיכולים להמשיך לחלום על מקום בארבעת הגדולות של ליגת קורונה.

במשחק שסגר את המחזור שיחקוRST  (רועי סימנטוב ושי סליס) נגד ביוטי פקטורי (ליאור באום ובן פז). באום ופז השתלטו על המשחק כבר מהכדור הראשון ועלו ל-1-9 תוך כמה דקות מהירות. שאר המערכה לא היתה שונה במיוחד. באום ריכז היטב, פז עבד קשה ליד הרשת וביוטי פקטורי ניצחו 8-18 קליל.

המערכה השנייה היתה צמודה הרבה יותר. באום ופז ביצעו הרבה טעויות, RST הצליחו למצוא את הגרוב שלהם והגיעו עד ל-13-12 ו-16-15. פתאום נהיה משחק. טעות של סימנטוב ליד הרשת נתנה לביוטי פקטורי הזדמנות לגמור את המשחק ונגיחה ארוכה של פז קבעה 15-18 במערכה השנייה.

 

Comments

Powered by Facebook Comments