ליאור באום ואורן צוברי הם אלופי גביע החורף של ליגת קורונה פוצ'יוולי

יום ראשון
21
בפברואר

גביע החורף של ליגת קורונה פוצ'יוולי לא רק הבטיח אלא גם קיים. רגע לפני שהקבוצות הוותיקות מתערבבות ושחקנים ששיתפו פעולה במשך שנים נפרדים, נפגשו כולם ליומיים מרתקים של פוצ'יוולי בחוף אכדיה בהרצליה. בסופו של דבר היו אלו ליאור באום ואורן צוברי שזכו בגביע, אבל לא לפני הרבה משחקים מותחים, נקודות דרמטיות והרבה אקשן על החול.

בגמר גברו באום וצוברי (ביוטי פקטורי) על אמיר זוהר ומתי פול, אולי הצמד הישראלי הבכיר בשנים האחרונות, שמסיים הקיץ שיתוף פעולה ארוך. זוהר ופול רצו להיפרד עם עוד גביע, אבל נאלצו להסתפק בסגנות. המקום השלישי הלך לאלופה המכהנת שמש דגים של דודו טובי ומאור הס, שהחליף את פאפל הברזילאי שיחזור רק בקיץ.

רבעי הגמר

שמש דגים – המייסדים   0:2       (9:18, 10:18)

למרות היכולת המרשימה בשלב הבתים, לקבוצת מייסדים של שלום מיכאלשווילי ויוסי גולן הוותיקים, לא היה מה למכור. דודו טובי אמנם נאלץ להיפרד זמנית מפאפל הברזילאי המצוין, אבל גם עם השותף החדש, מאור הס, הוא לא נתקל בקשיים בדרך לחצי הגמר.

סאן אנד ניקה – לוס בנדולרוס      1:2      (18:10, 12:18, 10:15)

המשחק הטוב ביותר של רבע הגמר הפגיש שתי קבוצות שהיו יכולות להיפגש גם בגמר עם הגרלה אחרת. פסקל שמידט ואריאל חזן הצעירים הדהימו את מתי פול ואמיר זוהר במערכה ראשונה נפלאה כמעט נטולת טעויות, אבל הניסיון של הצוות הבכיר החל לתת אותותיו במערכה השנייה. בסט השלישי התפתח משחק שקול, אבל בסיום שוב היו אלו זוהר ופול שנמנעו מטעויות לא מחויבות ועלו לשלב הבא.

ביוטי פקטורי – יהלומי גורדון       0:2       (8:18, 15:18)

המערכה הראשונה הייתה חד צדדית והסתיימה בניצחון קל של ליאור באום ואורן צוברי. בסט השני היהלומים כבר נתנו פייט וניצלו לא מעט טעויות של פיינאלסטים העונה שעברה, אבל פערי האיכות שוב היו לטובת כרישי החול לשעבר, שהשלימו ניצחון חלק.

סושי מושי – הברווזים     2:0       (18:10, 18:12)

סושי מושי אמנם סיימו ראשונים בבית המוקדם אבל דווקא רושנסקי ורייפמן היו הדומיננטים על המגרש. בשתי המערכות הם פתחו פער מבטיח וסידרו לעצמם מפגש מול ביוטי פקטורי בחצי הגמר.

חצי גמר

סאן אנד ניקה – שמש דגים          0:2       (16:18, 11:18)

שמש דגים הדהימו את הפייבוריטים עם פתיחה רצחנית ועלו ל-7:13, אבל התעוררות של זוהר ופול הפכה את המערכה לצמודה במשחק מאוד איכותי. במצב של 16:16 הניסיון של סאן אנד ניקה שוב עשה את ההבדל, ומכאן טובי והס כבר לא הצליחו להתאושש. בסט השני זה היה קל יותר כשפול וזוהר בורחים ל-2:9 בדרך לניצחון חלק והעפלה לגמר.

ביוטי פקטורי – הברווזים             0:2       (14:18, 15:18)

ביוטי פקטורי פתחו בסערה וברחו ל-2:10, אבל הברווזים לא נבהלו וחזרו אט אט למערכה. דווקא כשממש התקרבו, רייפמן ורושנסקי איבדו קצת ריכוז וגם את המערכה. המערכה השנייה נפתחה בדומה לראשונה בשליטה מלאה של באום וצוברי, אלא שהפעם הם לא אפשרו לברווזים לחזור והבטיחו את מקומם בגמר.

מקומות 3-4:

שמש דגים – הברווזים 13:21

הברווזים העייפים מחצי הגמר אמנם פתחו טוב, אבל קרסו ככל שהתקדם המשחק ובסיום הס וטובי על הפודיום ואילו רייפמן ורושנסקי הסתפקו במקום הרביעי.

גמר

סאן אנד ניקה – ביוטי פקטורי       2:0       (18:14, 18:16)

הגמר הפגיש את שתי הקבוצות הטובות בגביע החורף, בשחזור ל חצי גמר הפיינל פור מהקיץ שלא הגיע לסיומו עקב פציעה של מתי פול. סאן אנד ניקה, במשחקם האחרון של מתי פול ואמיר זוהר כזוג (אחרי שנים רבות יחד), רצו גביע משותף אחרון לארון, אבל באום וצוברי היו רחוקים מלשתף עם זה פעולה. המערכה הראשונה התנהלה ביתרון קטן של ביוטי פקטורי, ששמרו על קור הרוח גם בנקודות המכריעות ועלו ליתרון. המערכה השנייה דווקא התנהלה ביתרון של סאן אנד ניקה, אבל טעויות של הצמד הוותיק איפשר לבאום וצוברי להפוך את התוצאה והבטיח לעצמם תואר ראשון כזוג בליגת קורונה פוצ'יוולי.

Comments

Powered by Facebook Comments