SEAT PRO NETANYA 2019

מאת לי "לולו" קום חזרה

תמונת שער: עדי עבו

זו הפעם הרביעית שתחרות גלישה מתוך סבב ה-QS הבינלאומי מתקיימת בארץ. התחרות התקיימה בחוף קונטיקי בנתניה וכרגיל הייתה מרהיבה ומעניינת. ברכות לזוכה הגדול איתן אוסבורן מקליפורניה שהפגין יכולות מרשימות לאורך כל התחרות וניצח את טריסטן גולבאוד הצרפתי בגמר צמוד. איתן לקח את הניצחון ממש בדקה האחרונה.

התחרות היא בעצם אירוע בסדר גודל מאוד גדול ומכובד, תחנה משמעותית אשר שווה 3,000 נקודות וזה היה האירוע הראשון שפותח את סבב ה-QS לגברים. מה שאומר שזו נקודת פתיחה וההתחלה של עונת תחרויות חדשה עבור הגולשים שהגיעו לכאן. בנוסף, זו גם הייתה התחרות הראשונה של הסבב האירופאי לגברים, כך שהגולשים שמתמודדים על תואר אלוף אירופה קיבלו סיבה כפולה להגיע ולתת הכל.

 

איתן אוסבורן מתחמם
צילום: נצר יחזקאל

 

התנאים שקיבלנו היו מגוונים. היו מספר ימים מושלמים, של גל ברמה עולמית. בדרך כלל אלו הימים שמגיעים ממש אחרי הסערה, והיו גם כמה ימים סוערים עם תנאים פחות אידיאליים לתחרות. עם זאת, כל היופי הוא לראות את הגולשים ברמה הגבוהה הזאת תוקפים את הגלים שלנו בכל התנאים. כשהים מושלם זה תענוג לראות מה הם יודעים להוציא ממנו, ולהדגיש עד כמה שהגל הוא באמת טוב וברמה גבוהה, כשהים סוער זה מעניין לראות את האתגר ואת התחרותיות שלהם, היכולת לגלוש טוב ולמצוא את הגלים הטובים גם בתנאים מאתגרים.

אני מתרשמת בכל פעם מחדש מהאיכויות והרמה של הגולשים שמגיעים לתחרות. ביום של הגמר, היה מקצה ראווה בין החצי גמר לגמר. לפתע ראיתי את כל הגולשים נוהרים לכיוון הפיק ולא ממש הבנתי מה קורה, ואז הכריזו – מקצה ראווה. השם מתאים בדיוק למה שקורה שם. זו פשוט ראווה אחת גדולה, לעמוד ולהסתכל על הביצועים והאיירים ולראות אותם שוחטים גל אחר גל, משתלטים על הפיק ופשוט שוחטים, באופן שמשאיר את כל הצופים פעורי פה. אפילו קצת מבולבלים "זה באמת קורה?" "באמת הפיק יכול להראות ככה? כל כך טוב?" אז התשובה היא כן. זה בהחלט משהו שלא כדאי לפספס.

 

צילום: ארנסט פינקינשטיין

 

ללא ספק, התחרות הזו עושה לנו רק טוב. זה כיף לחלוק את הגלים שלנו עם מקצוענים מכל העולם, והמתחרים שבנינו מקבלים המון מהאפשרות להתחרות מול גולשים כל כך טובים. יש הרבה מה ללמוד ולאן להשתפר. הגולש שהגיע הכי רחוק מבין הישראלים הוא דוד נוי, שנפל בשלב המוקדמות בסיבוב השלישי. דוד בעצמו מספר על החוויה לגלוש ולהתחרות בחוף שלנו מול מקצוענים מהעולם, הוא מבטיח לא לוותר, להמשיך לעבוד קשה ולחזור לתחרות בשנה הבאה.

מסתבר (ובאופן לא מפתיע) שהמקצוענים נהנים להגיע לתחרות בארץ, קבלת הפנים שלנו היא מהחמות והמזמינות בעולם. כל יום הפסקה מהתחרות או המתנה לגלים זה יום חגיגה, מלא בשלל אטרקציות מהנות לתיירים הנלהבים שלנו. הגולשים נהנים לחזור לכאן מידי שנה, עם זאת שני גולשים בולטים שלא הגיעו השנה הם פדרו הנריק שניצח את התחרות הראשונה, ופטרסון קריסנטו שניצח שנה שעברה ובדיוק גלש בתחרות שסגרה את הסבב בסאנסט, הוואי. גם הנשים לא הגיעו השנה להתחרות, בשל החלטות לוגיסטיות. הנשים מוסיפות המון צבע ועניין לתחרות ואנו מצפים לראותן בשנה הבאה.

 

מקצה ראווה
צילום: גיא כהן

 

ה- SEAT PRO NETANYA 2019 היה אירוע מוצלח, צבעוני, מרהיב וחשוב. פעם אחר פעם הגלים שלנו מוכיחים את עצמם, כמה שאנחנו "בוכים" על זה שאין פה מספיק גלים, עובדה שאנחנו על המפה בזירה העולמית. מתפתח פה משהו מאוד יפה וכבוד גדול להיות חלק מזה, כמובן שכל זה לא היה קורה בלי יוסי זמיר, רפי ימין ועוד כמה דמויות מפתח בתעשייה. יש כבר המון ציפייה, שלי אישית ואני בטוחה שגם של המון גולשים מהארץ ומכל העולם לקראת שנה הבאה. צ'ירס.

 

צילום: נצר יחזקאל

צילום: נצר יחזקאל

צילום: נצר יחזקאל

צילום: נצר יחזקאל

האם את/ה מעל גיל 18?